Calcule referitoare la castigarea titlului

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Calcule referitoare la castigarea titlului

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 99 total)
  • Author

Sper ca echipa sa nu fie obosita.
    Recuperarea si psihologul isi vor spune acum cuvantul mai mult ca orice.

Castigarea titlului de catre Sportul ar fi cel mai frumos lucru care i s-a intamplat fotbalului intern, de la Revolutie incoace. Fotbal curat! Fotbal adevarat!

Haide Sportul! Hai ca se poate!

Giani
    Member

Din pacate, trebuie sa ne uitam si prin curtile vecinilor. Si Steaua conduce cu 1-0; dupa gol, autorul, Goian, a smuls fanionul de la colutul terenului, gest pentru care trebuia sa primeasca un cartonas galben. Intrucat mai avea unul… dar arbitrii sunt inamicii Stelei! Oricum, in acest moment titlul depinde numai de jucatori, mai avem de castigat doar trei meciuri, dar ce meciuri!

Meciul Steaua-Cluj s-a cam decis. N-a fost sa fie. Miercuri stelistii isi vor mai adjudeca inca 3 puncte de la Bacau si vor avea 55, adica cu 2 mai mult decat noi.

E clar, nu exista alt scenariu decat victorii in toate trei meciurile. Daca vrem sa luam titlul.

Toti cei prezenti la Bacau au scris pe forum ca echipa nu a jucat nimic pana la primirea golului. Repet, cred ca s-au menajat in vederea celor doua meciuri aproape imposibile ce vor veni. Cum va explicati altfel ca dupa gol au revenit repede si au castigat?

Haide Sportule! Hai ca se poate!

07Ex
    Keymaster

Nu mai stiu unde am citit dar s-ar putea ca Bacaul sa nu-i lase pe Steaua chiar sa castige. Cica Bacaul trebuie sa mai ia nu stiu cate puncte pentru a nu fi depunctata la anul. Eu sper ca meciul sa se joace pe bune, dar cu JJ nu se stie niciodata.

lucian
    Member

in momentul de fata Bacaul intra cu – 9 in divizia B!

ar trebui in primul rand sa joace pentru ei si apoi pentru JJ!

Nu or sa joace pentru ei ci pentru bani si pentru ca asa va zice Gigi. Veti vedea. Oricum, e irelevant, nu va bazati pe faptul ca Bacaul va incurca Steaua (asa cum eu nu m-am bazat f tare ca cfr-ul va furniza vreo surpriza). Mai degraba sa speram ca vor prinde jucatorii nostrii o duminica fasta!

Haide Sportul! Hai ca se poate!

lucian
    Member

daca nu a reusit cfrul s-o incurce pe steaua, trebuie sa fim super norocosi sa o faca tocmai bacaul. nici nu ma bazez pe ei! trebuie sa ne bazam in primul rand pe fortele noastre si apoi pe ale altora….

trebuie sa o batem pe steaua si cu asta basta!

louveteau
    Member

@lucian wrote:

in momentul de fata Bacaul intra cu – 9 in divizia B!

ar trebui in primul rand sa joace pentru ei si apoi pentru JJ!

De ce intra cu -9?

@lucian wrote:

daca nu a reusit cfrul s-o incurce pe steaua, trebuie sa fim super norocosi sa o faca tocmai bacaul. nici nu ma bazez pe ei! trebuie sa ne bazam in primul rand pe fortele noastre si apoi pe ale altora….

trebuie sa o batem pe steaua si cu asta basta!

Da doar asta conteaza, sa o batem pe Steaua.

lucian
    Member

este un barem care trebuie indeplinit pentru echipele retrogradate, mi se pare ca este vorba de 22 de puncte.

de ex. u craiova a avut tot campionatul asta -2 puncte, pentru ca anul trecut a terminat cu 20 puncte, cand trebuiau indeplinite minim 22!

dragos
    Member

dupa cum a jucat steaua cu cfr-ul, vom avea meci greu…..INSA, TREBUIE
    CASTIGAT CU ORICE PRET !!!!

Spawn09
    Member

am si eu o intrebare care va fi pretul biletului la derby-ul sportul – steaua?

07Ex
    Keymaster

@Spawn09 wrote:

am si eu o intrebare care va fi pretul biletului la derby-ul sportul – steaua?

Cauta pe forum si vei afla. Uite aici un link http://www.sportulstudentesc.com/forum/viewtopic.php?t=1801

Spawn09
    Member

am gasit merci mult

07Ex
    Keymaster

Daca iesim campioni anul asta, o vom face la un an dupa ce am promovat din divizia B. Ma intreb daca in istoria FRF a mai existat vreodata o echipa care sa castige campionatul la doar un an dupa ce a promovat. Stie cineva?

Spawn09
    Member

sa nu ne pripim avem 2 meciuri grele unul acum cu steaua si altu in penultima etapa cu rapid….

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 99 total)
  • The forum ‘Sezon 2005-2006 Season – Divizia A’ is closed to new topics and replies.