Campania "Iubeste Sportul!"

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 66 total)
  • Author
    ashone
    Member

@Zibling wrote:

Ashule, dar de ce sa te duci la TVR, cand tu lucrezi la fostii lor colegi – la RadioDifuziune ? Nu mai exista nici o relatie intre cele doua institutii sa faci rost de “materiale” oldies ???

Ia vezi, hai ca esti cel mai in masura sa afli. Istoria clubului tot a noastra este, si mai trebuie promovata din cand in cand. Nu vezi cat de putini stiu detaliilea astea. Prietenii mei, de exemplu, au holbat niste ochi cand au auzit ca Sportul e cel mai vechi club din Romania: “nu, domnule, sunt altele si mai vechi” sau “nu stiam asta, i-auzi de intereant” si altele.

dupa paste o sa intind niste antene. daca simt ca nu e nimic serios cu saitu o las balta.

07Ex
    Keymaster

@ashone wrote:

dupa paste o sa intind niste antene. daca simt ca nu e nimic serios cu saitu o las balta.

Pai Ashule, chiar daca nu e nimic serios cu site-ul oficial, daca gasesti ceva la TVR care putem pune in arhiva, o punem aici pe site. Chiar ar fi marfa daca am avea ceva inregistrari ale meciurilor din trecut, poze, materiale promotionale, etc.

Giani
    Member

@Zibling wrote:

Ce faci, Giani, vrei sa te pui bine cu domn’ director ? 😯

Deloc. Pur si simplu punctez propriul meu punct de vedere. Am mai mare incredere intr-un tip care accepta o provocare profesionala si se baga intr-un domeniu cumva strain lui, decat intr-un cunoscator care stie si aplica toate mizeriile breslei. Asta in conditiile in care, atat in fotbal cat si in politica, mizeria este materia prima indispensabila.

cameliu
    Member

A aparut si clupul 2. Insa nu pe site ci pe gsp…

http://www.gsptv.ro/index/id/3656

franz_kafka
    Member

Clipurile sunt interesante…, dar n-am inteles de ce tot apare 47%? Nu putea fi 51 %, ca sa para mesajul mai convingator, pt ca se depaseste o majoritate inchipuita?

PS: ii astept (pe realizatori) si va astept si la exercitiu de imaginatie (desigur, publicitate mascata!)

Giani
    Member

De exemplu cum ar fi sa apar sa fac publicitate unui furnizor de reactivi fiind imbracat intrun tricou negru, in genul celui din primul clip, cu tenisul, cu numarul 20 pe spate (dar fara sponsor sub sigla Sportului, ca jegosii aia nu merita asa onoare).

ashone
    Member

cu umilinta va anunt ca virgula cllipurile sint prea adinci pentru mintea mea. daca mi le-ar traduce cineva as fi recunoscator. va multumesc din inima. ma asteptam la ceva mai hazliu, caci am vazut si apreciat clipurile lui naumovici.

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

A aparut si clupul 2. Insa nu pe site ci pe gsp…

http://www.gsptv.ro/index/id/3656

De unde naiba le gasiti frate? Arata bine, dar nu inteleg care este rostul acestor reclame. Vor sa convinga parintii sa-si aduca odraslele la Sportul, vor sponsori, ce naiba vor cu reclamele astea?

Zibling
    Member

In principal sponsori, ca daca ai vazut… cam tot site-ul oficial al clubului are aceasta tenta. Dar nici odraslele nu strica sa fie si ele aduse in numar cat mai mare la club, sa existe o baza de selectie.

Giani
    Member

Clipurile sunt directionate in mod evident spre valoarea scolii de juniori. Cred ca se mizeaza pe modelul “fabricii de fotbalisti”.

franz_kafka
    Member

Aproposito, de cand cu aceasta campanie…, a calcat pragul clubului vreun sponsor ori a mai aparut vreun suporter in plus in galerie?

07Ex
    Keymaster

@franz_kafka wrote:

Aproposito, de cand cu aceasta campanie…, a calcat pragul clubului vreun sponsor ori a mai aparut vreun suporter in plus in galerie?

Eu unul nu prea cred, dar poate ma insel.

Giani
    Member

Si cu cine oi vrea sa iti faci reclama? Cu Varga, cel care joaca mai mult pentru el? Curelea, care rateaza din 4 metri cu poarta goala? sau cu acei jucatori care au plecat pe merit spre zari mai bune (Lazar, Mazilu, Stancu, Bucur etc.)? Daca aceasta campanie ar fi demarat in urma cu un an, era perfect: asa cum un post de televiziune a proptit o reclama ascunsa la rubrica de sport, cu jucatorii nostri, se putea face si un clip publicitar cu vedetele de atunci. Numai ca in acel moment lipsea cineva din organigrama de varf a clubului.

cameliu
    Member
    Giani
    Member

Dublat de un editorial scris de Cristian Topescu.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 66 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.