Care e noua stea a Sportului?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 47 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Imi place prezentarea ta Giani… zici ca faci reclama la vreun ulei de motor 😆

Giani
    Member

@Zibling wrote:

Imi place prezentarea ta Giani… zici ca faci reclama la vreun ulei de motor 😆

Uleiul de motor Andrei Stanga, bun pe post de material detonant la mingile spre poarta :). Na ca o tin in ritmul tau :P.

Stiu ca cu o pagina mai inainte spuneam ca Ferfelea e noua stea a echipei, se pare ca m-am inselat. Acum as vota cu Ginga imi place faptul ca cu toate ca e un jucator tanar gandeste in teren si se missca chiar foarte bine pacat ca nu jucam in A caci atunci sigur era titular alaturi de Tibi la mijloc.
    Andrei Stanga mi se pare un jucator interesant si mi-a placut in meciul cu Buzau ca nu s-a temut sa traga la poarta. Am avea nevoie de un atacant ca el, fiind ceva in genul lui Jan Koller dar in cazul asta Curelea nu ar mai prinde echipa.
    Sa speram ca maine la meciul cu gazari Domn Profesor Multescu va lua cele mai bune decizii si vom reusi sa castigam.

Giani
    Member

Decizia inspirata a lui Multescu a fost reprofilarea lui Andrei Stanga pe post de fundas. Practic nu a trecut nimic de el, si daca s-a intamplat, Stanca a fost la post. Se pare ca sustinerea venita din partea tatalui sau, fostul multiplu campion mondial si european Vasile Stanga (la handbal), prezent in tribuna, precum si lunga perioada de stat pe banca, l-au mobilizat foarte mult pe Andrei, care a facut la Moreni un joc impecabil.

dragos
    Member

Stanga este o promisiune, asa cum sunt si altii…………vom vedea.
    de ex. OAE – acest baiat confirma din ce-in-ce mai mult !!!!
    BRAVOS OAE !!!!

franz_kafka
    Member

sa nu spui ca tinde sa devina lider de echipa, astfel incat despre SS sa se scrie in curand: OA(I)E SI AI SAI!

Giani
    Member

Si de ce te-ar deranja daca Oae ar deveni lider de echipa? In vestiar l-as reprofila pe Stanga sa dea palme dupa ceafa anumitor jucatori, asa cum o facea Stancioiu anul trecut 😈 .

franz_kafka
    Member

Nu m-ar deranja…, dar sa fim realisti! Dupa T Balan, cred ca mai sunt multi jucatori SS pana sa urmeze randul lui Oae la banderola!

Giani
    Member

Cine? Varga (al de plangea dupa ce isi lua palmele de rigoare de la Stancioiu) sau Curelea, care in minutul 90+x devine subit “bocitoarea” echipei? Poate Ferfelea, care ferfeleste orice minge.

Zibling
    Member

Mama, Doamne, ce m-am speriat cand am vazut poza din acest articol:

http://www.violamania.ro/index/Sportul_Studentesc_se_reuneste_l.html

M-am linistit insa dupa ce am citit continutul articolului. Iar au fost in ofside cei de la GSP. Noroc ca macar ProSportul informeaza corect despre Sportul cand o face.

stefan
    Member

Dupa multi-multi ani, vara asta privesc cu mult scepticism spre echipa. Desi eu am initiat acest topic mai demult, acum constat ca de fapt nu mai exista nici o stea. Imi trebuie cateva meciuri ca sa ma conving ca nu-i asa, poate ma insel. Dar ultimul campionat a fost dezastruos pentru Sportul si personal incep sa cred ca daca nu ne-o facea Duru et comp acum un an, retrogradam acum oricum. Nu mai avem jucatori iar fotbalul romanesc incepe sa se maturizeze, nu mai faci mare lucru cu pustani nebuni. Plus ca se dezmeticeste si provincia – a patit-o Nationalul si nici Rapidul nu-l vad bine.
    Poate aic i e si o veste buna – Siman si-a dus veacul cat a scos bani din echipa. Daca vine seceta, paote isi ia catrafusele si se cara de unul singur.

PS Astept incurajari!

cameliu
    Member

@stefan wrote:

, acum constat ca de fapt nu mai exista nici o stea.

exista… stele cazatoare…

dragos
    Member

@stefan wrote:

Poate aici e si o veste buna – Siman si-a dus veacul cat a scos bani din echipa. Daca vine seceta, poate isi ia catrafusele si se cara de unul singur.

nu ar fi deloc exclus.
    oricum, NIMENI nu-i de NEINLOCUIT !!!!!!!!!!!!!

07Ex
    Keymaster

Eu sunt de parere ca acest thread ar fi trebuit sa aibe un poll unde sa putem vota, dar daca nu are voi spune aici cine cred eu ca este noua stea: Stanga!

Giani
    Member

@07Ex wrote:

Eu sunt de parere ca acest thread ar fi trebuit sa aibe un poll unde sa putem vota, dar daca nu are voi spune aici cine cred eu ca este noua stea: Stanga!

Si totusi Andrei Stanga nu va fi niciodata o stea. Ca sa fii un star trebuie sa ai niste defecte majore de caracter care lui Andrei ii lipsesc: fitze, ifose, impresii, pretentii. Andrei Stanga nu are nimic din toate acestea, in schimb poseda la cote maxime seriozitate, bun-simt, modestie, aceasta din urma chiar la cote exagerate (de exemplu, dupa meciul cu Buzaul si-a reprosat ca sutul lui de 3-3 a atins bara; dupa meciul de la Moreni si-a reprosat din nou ca nu a avut o clona pe linia de poarta la golul egalizator al gazdelor). Parca il vad in Carrefour cumparand un pachet de doua sticle de vinars pentru a citi un roman pe care oricum nu il gasesti in librarii :). Lasand gluma la o parte, Andrei Stanga nu va fi niciodata un star in acest sens mercantil al sistemului media pentru ca nu doreste acest lucru. Este acel fotbalist care joaca fara nici o miza, ci pur si simplu pentru propria placere. Faptul ca aceasta placere se transforma in succes, fie si la nivelul ligii secunde, este meritul lui personal, si nu imi imaginez pe jucatorul Andrei Stanga intr-o masina de 200,000 EUR pe post de mare crai in Bamboo. Mai degraba parca l-as vedea duminica dimineata la antrenament. Pentru ca Andrei nu este o vedeta, ci un invingator.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 47 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.