Care jucator plecat de la Sportul Studentesc a confirmat?

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone Care jucator plecat de la Sportul Studentesc a confirmat?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

Imi permit sa deschid acest topic.
    Sunt curios care sunt parerile voastre.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

07Ex
    Keymaster

Singurul care-mi vine in cap acum este Hagi.

roland
    Member

Hagi, G. Ceausila, Coras, P. Marin, Caramarin, B. Andone, Negru, Dinita, Patrascu, Galamaz… cam de asta imi amintesc eu , iar la Caramarin am dubii dak a jucat la Sportu…

Bob
    Member

Singurul care a confirmat cu ADEVARAT este Hagi!
    Restul…doar apa de ploaie…

07Ex
    Keymaster

@roland wrote:

Hagi, G. Ceausila, Coras, P. Marin, Caramarin, B. Andone, Negru, Dinita, Patrascu, Galamaz… cam de asta imi amintesc eu , iar la Caramarin am dubii dak a jucat la Sportu…

Hai mai roland, cum poti sa spui ca Ceausila, B. Andone, Dinita, sau Galamaz au confirmat? Uite si tu pe unde se scalda toti si pe urma mai vorbim.

Patrascu putem spune ca a jucat bine si ca a ajuns totusi in Italia, dar sa nu uitam ca joaca in divizia B in Italia.
    Caramarin nu a ajuns jucator mare. A jucat intr-adevar la FC National o perioada, dar nu mi se pare ca a confirmat cine stie ce.
    Coras, parerea mea e ca era deja consacrat cand a venit la noi. Pe urma cand a plecat la Victoria a plecat doar la mai multi bani dar nu ca se se afirme.

Singurul jucator care era un nimeni cand a venit la noi si care a ajuns un nume celebru este Hagi!. Parerea mea!

Radu Dobrin
    Member

pe vremea lui Gica, mai erau citiva jucatori in care ne puneam mari sperante. Imi aduc aminte de Burchel si de Stanici, ambii de piciorul sting. Din pacate, nu prea aveau loc in echipa atunci, iar pe urma s-au stins.

On-topic, al 2:lea (chiar daca nu “fotbalist”, ci “in fotbal”), dupa parerea mea, e Razvan Lucescu.

Pentru cei de dinainte de 82-84 trebuie sa il intreb pe al batrin :).

Spawn09
    Member

Răzvan Lucescu, nu s-a afirmat ca jucator ci ca antrenor…

Da Marius Sumudica in 99 titlul Rapidului i se datoreaza parca a marcat 14 goluri! Petre Marin Fl Dumitru-in totalitate, Caramarin-partial si tot partial Dinita

stefan
    Member

Hagi si atat. Restul sunt “Sportul Only”. Mazilu tot stampila asta o are, sunt sigur.

Giani
    Member

Readuc topicul in discutie. In mod cert, Costin Lazar.

Zibling
    Member

De Patrascu cine mai stie ceva? Joaca sau nu mai des pe acolo pe la Piacenza? De fapt, ia sa ma uit pe pagina lor web…

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

De fapt, ia sa ma uit pe pagina lor web…

Imi placi! Daca toti ar face ca tine si s-ar uita pe net inainte sa intrebe ceva am avea doar stiri la zi pe site-ul asta. 😉

Zibling
    Member

Hmmm, informatii interesante de pe pagina web a Piacenzei:

Bogdan Pastrascu a sarbatorit acum 2 zile implinirea varstei de 28 de ani, si mai are 1 singur meci oficial de jucat in Serie B in Italia (etapa 38), iar echipa lor este cam ca Sportul – la 3p. de loc promovabil in Seria A (locul 7 cu 57p.). Cat despre Bogdan – el de 2 sezoane cica nu a inscris nici un gol in Serie B (informatii despre Coppa Italia nu am gasit) chiar daca joaca ca mijlocas central, si nu putin… ci 35 din 37 meciuri sezonul asta, respectiv 34 din 38 meciuri sezonul trecut. Wow!!! Asta si poate din cauza ca Piacenza il are pe unu Cacia (atacant) care a inscris imensa majoritate a golurilor echipei in acest sezon – 14.

Tragand linie, dupa 7 sezoane la Piacenza (dintre care primele 2 in Serie A), Bogdan Patrascu a jucat 149 de meciuri si a inscris 2 goluri. Mai putin efortul ofensiv, eu zic ca este un jucator de baza pt echipa italiana (si a mai si fost ferit de accidentari). Nu cum au avut “noroc” alti fosti sportisti.

@97SiR – daca-mi mai spui si pt a 3-a oara “imi place” pe forumul SS, voi intra la banuieli, sincer.

dragos
    Member

in etapa intermediara disputata Miercuri (09.05.07), rapidul a remizat acasa 3-3 cu otelul, iar farul a fost invinsa “acasa” de timisoara (1-3).
    Panduru spunea despre Nae (Farul Cta), ca “este un jucator indolent si isi bate joc de el, iar neputinta sa este clara; cu el o sa retrogradam !!!”
    Pandi, ai mare dreptate, si noi il stim pe Nae !!!!

interesant a fost meciul din Giulesti, care a incins spiritele suporterilor.
    dupa meci, suporterii i-au asteptat pe jucatori si i-au luat la injuraturi, intrebari etc.etc.
    mazilu a fost certat si jignit de Gigi Corsicanu’ si au mai fost si altii.
    deh, Ioane povara punctelor la echipele mari este FOARTE GREA !!!!
    sa-l fi vazut pe Ionut cum a lasat capul in pamant si nu a zis niciun cuvant.

fratilor, in regie e cu adevarat LINISTE, PACE si BOEMIE !!!
    cand “ai nostrii” pleaca la marii granzi, atunci pot vedea si ei, cum stau lucrurile, cand superi SUPORTERII si ai rezultate PROASTE !!!!
    eu nu am vazut la noi in regie vreun jucator sa fie agresat din cauza rezultatelor slabe…..ai nostrii joaca, castiga sau pierd, ei SUNT VESELI si nu le pasa !!!
    aaaa, poate le pasa doar atunci cand ii “urmaresc” vreo 2-3 cluburi !!!!
    asadar, sa zica MERCI, ca nu i-am luat la “intrebari” pentru sezonul SLAB pe care l-au avut !!!!

Zibling
    Member

@dragos wrote:

eu nu am vazut la noi in regie vreun jucator sa fie agresat din cauza rezultatelor slabe…..ai nostrii joaca, castiga sau pierd, ei SUNT VESELI si nu le pasa !!!

Doamne, si ce ar mai fi meritat Ciobi si Varga niste alergaturi cu furca in jurul stadionului… dar noi suntem prea finutzi pt ei.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.