Cazul Maxim!

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 282 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Nu este problema Stelei, e problema lui Siman ca s-a aruncat cu o caruta de bani aiurea!

Ultras
    Member

De castigat va castiga numai daca da banii
    Daca nu oricum ne retrogradeaza la finalul campionatului adica in nici doua saptamani! Deci nu are timp sa faca nici o branza!
    Singura solutie e sa dea banii

Giani
    Member

Cred ca valiza aia era cu bani. Si mai cred ca lui Becali nu i-a convenit si ca si l-ar fi dorit pe Mazilu. Oricum, dupa declaratia lui Paunescu, care e in aceeasi barca cu ciobanul, ajung la concluzia ca acesta din urma este complet lipsit de caracter. Si ca vrea sa castige meciul cu Sportul la masa verde, chiar daca ii e paralel de rezultatul din teren, ca sa nu se faca de kkt. Cred ca ii e frica de meciul cu Sportul. Si cum oierul nu stie decat de bata, cred ca ar merita sa-i mute cineva dintii din loc. La propriu. Nu sunt adeptul violentei, dar cu unii idiotzi numai asa se poate discuta.

Ultras
    Member

Sa clarificam un pic lucrurile:
    1. In toata afacerea Paunescu este un simplu intermediar sau daca vreti un martor
    2. Becali vrea banii, nu pe Mazilu
    3. Siman nu vrea sa-l dea pe Mazilu, dar amana plata banilor
    4. Becali s-a saturat sa mai fie amanat
    5. Toata lumea s-a saturat de fitele lui Siman
    6. Siman are dreptate cu neprogramarea, dar daca nu da banii degeaba. Vom fi retrogradati
    7. Ultima varianta este sa dea banii pana vineri, caz in care daca are castig de cauza la forurile internationale ar putea obtine reprogramarea si dupa finalul campionatului.
    8. Nu mai cred ca Siman va putea da banii pana vineri. Asta a fost si parerea lui Dragomir la discutia cu noi de azi.
    9. Chiar daca are banii, Siman nu prea are chef sa ii dea.

Anonymous
    Member

Evident ca, intrebat fiind despre cele doua meciuri, Mitica a schimbat discret subiectul. Au fost meciuri corecte, disputate in cel mai profund spirit de fair-play bla bla. Pe mancatorii astia de kkt i-as angaja sa tina gura deschisa in budele publice. Cred ca le-ar face mare placere, si ar mai face si ei un lucru bun pentru societate. Parca imi vine sa-i solicit lui Siman sa mute echipa la Ruse si sa jucam in campionatul Bulgariei (asta ca e cel mai aproape de Bucuresti). Si deplasarea ar costa numai 200 kROL, cu trecerea libera a frontierei. Cred ca si vamesii ne-ar recunoaste lejer dupa trei-patru meciuri.

Anonymous
    Member

De acord intru totul, mai putin cu pct. 2. Cred ca Becali vrea jucatorul si nu banii. Pe banii face el ceva, pe jucator poate scoate in doi ani de 10 ori mai mult. Asta da investitie!!!!

Ultras
    Member

Cautam sa aruncam vina pe altii. Azi am fost convins ca s-a rezolvat tot. Acum sunt convins ca Siman nu poate sau nu vrea sa plateasca. Cum spune chiar Siman celelalte meciuri nu au o importanta asa de mare pentru mine. Stim cu totii ca au fost blaturi. O stie toata tara. Atata timp nu probeaza nimeni nu pot fi trasi la raspundere. Chiar daca si Robinson Crusoe ar spune blat. Nu ai cum sa actionezi impotriva lor decat cu probe.
    Pentru ca daca ar fi penalizati in vreun fel ar urla ca din gura de sarpe ca sunt nedreptatiti si ar da in judecata pe cel care i-a sanctionat si acesta ar fi obligat sa aduca probe pe care nu le are. Nu ai ce sa le faci decat sa ii urmaresti 24 din 24 sa le asculti telefoanele sau sa inscenezi ceva

Ultras
    Member

Nu sunt de acord. Becali nu mai are de o saptamana in vocabular decat cuvantul: banii. Parca a capiat. Semnatura lui Mazilu este doar gaj si nimic alceva. A spus ca daca primeste banii pana vineri rupe hartiile. Daca il vroia pe Mazilu ar fi tacut chitic iar Siman ar fi uitat de bani cateva zile, asa cum a uitat un an jumate si Mazilu era al lui Becali

ultrasro
    Member

Sau are nevoie de bani de intretinire!?

Ultras
    Member

Sa fim seriosi! Astia doi nu se inghi si Becali la prins la inghesuiala pe Siman! Si tine mortis sa-i dea banii!

nicu
    Member

Pe Becali nu ar trebui sa-l intereseze banii, pentru ca oricum merg la Paunescu.
    Eu cred ca de fapt Becali s-a prins ca Siman nu vrea sa dea banii, asa ca insista cu banii ca sa fie sigur ca va castiga saptamana asta la masa verde. Nu de alta, dar Steaua s-a temut mereu de Sortul.

cameliu
    Member

Meciul cu noi pentru Steaua nu are absolut nicio importanta!
    Rapid a cistigat campionatul! Iar ei nu mai pot pierde cupa UEFA!
    Deci chestia cu frica de noi cade, sa fim seriosi…

Cred ca Becali e nervos ca Siman a mers la Paunescu! Si-l va baga la apa sa arate ca el e cel mai smecher. Saptamina trecuta joi a zis clar ca sterge datoria, da si 50 mii daca Mazilu va fi jucatorul Stelei! Siman s-a facut ca n-aude si s-a dus la Paunescu… Acum stiind ca Siman n-are bani il freaca!

Macar sa jucam cu Steaua si sa nu fim retrogradati rusinos!

nicu
    Member

Nu e chiar asa Cameliu:
    -Sportul e o echipa periculoasa. Face meciuri bune cand nu te astepti. Asa ca e mai bine pentru altii sa o retrogradeze, mai ales cand ramane in Divizia A o echipa prietena.
    – Chestia cu frica de fapt e alta. Pe Steaua ii intereseaza meciul cu noi din alte motive. Daca ne retrogradeaza, cei de la Bacau, si nu numai, raman datori la Steaua. Si la nevoie intorc serviciul. In schimb daca se reprogrameaza meciurile, mai ales daca cel cu Bacaul se reprogrameaza mai tarziu, pentru a ii ajuta pe cei de la Bacau, Steaua TREBUIE sa castige cu noi.

cameliu
    Member

cred ca mai degreaba ar trage pt meme vorbitoru si galatiu… da lor oricum le dau meciul in ultima etapa

Prerea mea, pentru una dintre putinele dati imi este rusine ca sunt roman.
    Pentru cazuri similare pana acum liga sau frf tineau cont si de bani pe care cluburile in cauza le aveau de primit. Acum sincer sunt foarte nervos, nu inteleg cu din patreu 2 zic ca litigiul este inchis dupa care alti doi zic ca litigiul nu este inchis, devine deja o mare aberatie condusa de Dragomir care este foarte suparat pe Siman ca a fost contra lui.

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 282 total)
  • The topic ‘Cazul Maxim!’ is closed to new replies.