Cazul Maxim!

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 282 total)
  • Author
    Tavi
    Member

Sa te auda Dumnezeu!

Sau macar UEFA/FIFA …

Pentru noi nu e trist ca poate vom juca in B …. nu asta e problema … am si gresit mult in campionatu asta … iar acolo am mai fost si mie mi se pare ca vemblema echipei tot acolo e!

dar ia ganditi-va ca vor cade unele capete de la liga si frf … aceia vor pica si praful se va alege de numele lor … vor fi asimilati cu groapa de gunoi a istoriei forbalului romanesc

In A sau in B Sportul va ramane Sportul!

gunoaiele … le ingite pamantul … mi-e mila de ei!

Fortza Sportu!

Tavi
    Member

deh … gunoaiele din lpf … pacat de oamenii cu nume mari, care au facut cinste sportului si care acum fac parte din aceste foruri, ca se lasa tarati in mizeriile astora …

Ce m-as bucura sa dea faliment si Steaua o data cu el.
    FORZA SPORTUL!!!

ultrasro
    Member

Va e clar acum ca nu avem ce cauta la usa LPF si FRF? Ce sa cautam in aceste locuri de pierzanie duhnind a coruptie de inalt nivel si a damf de constiinte si minti imputite in rele?

Ce va asteptati, nu va era clar. Siman si Paunescu spun una iar Dragomir vine si spune ca Paunescu si Siman au mintit. Haideti sa fim seriosi astia ii cred pe toti romanii prosti. Juridic vorbind Siman are dreptatea de partea lui, Punescu si Becali au spus ca actul de novatiune a fost semnat in data de 16 mai si nu 25 aprilie in aceste conditii de ce cei doi nu au prezentat exemplarele lor care sa fie date cu data care spuneau ei sau sa nu fie datate. Cei de la presa ridicau ieri o mica intrebare, pe la colturi nu pe fata, de ce Siman tot afirma de aproape o luna ca nu are nici o datorie la Steaua ci la Paunescu, credeti ca Siman ar fi vorbit in vant daca nu ar fi stiut ceva, daca nu ar fi stiut ca este un act semnat. Nu cred ca ar fi facut asa ceva.

Avem o singura solutie, sa atragem atentia si mai mult a presei asupra noastra. Asa ceva devine deja magarie, nu mai este vorba de intrepretare gresita a regulamentului, este deja o mare magarie.

Incercam si vedem ce se poate.

Giani
    Member

JUST FIGHT. LET’S KILL’EM ALL!!!!

Giani
    Member

Si eu cred ca pe plan intern nu se mai poate face nimic. Singura solutie este inaintarea unor memorii catre UEFA, FIFA si Tribunalul Sportiv. Plus actiune civila.

Giani
    Member

Contractul de novatiune a fost data din start cu 25.04. In document nu apar nici modificari, nici adaugiri, efectiv asa a fost tehnoredactat. Deci cei doi, chiar daca l-au semnat pe 16 mai, au semnat un document antedatat. Stiau acest lucru sau au semnat ca primarul? Imi este greu sa cred a doua varianta.

Giani
    Member

Singurele lucruri pe care i le doresc lui becali in momentul de fata sunt falimentul si parnaia.

ion
    Member

@Giani wrote:

Si eu cred ca pe plan intern nu se mai poate face nimic. Singura solutie este inaintarea unor memorii catre UEFA, FIFA si Tribunalul Sportiv. Plus actiune civila.

Pe plan intern cam asta e mesajul:dai si bani, te duci si in B la reciclare sa-ti bagi mintile in cap si iti si vezi lungul nasului alta data…Cum sa nu-l aprobi pe Siman ca nu plateste(desi chiar ieri am zis-o ca datoria-i datorie si ca trebuia platita)!!!!

Giani
    Member

“lasa ca-i retrogradez eu pe astia”. Si s-a tinut de cuvant. Nu e decat un individ marunt si periculor prin puterea exagerat de mare de care dispune, dar care l-a imbatat. Si cum betia puterii este mult mai periculoasa decat cea provocata de alcool, nu il vad bine. Daca de alcoolism te mai vindeci, de betias puterii nicodata. Si cand ii va lipsi jucaria, probabil ca va sfarsi intr-un sanatoriu cu gratii le geamuri.

Giani
    Member

Buna intrebare. In toata Europa nu e nici o problema in cazul neplatii datoriilor catre alt club, numai la noi se face atata caz. Unde? exact acolo unde NU ai de unde scoate bani, legile nu acorda nici un fel de facilitati sponsorilor iar acestia din urma abia se mai tin pe picioare. Probabil ca om fi noi aia stabili financiar si eu nu stiam asta, iar leul romanesc este moneda de referinta pe plan mondial, la batalie cu euro, dolar si yen. Si ne gaseste tocmai pe noi, “tara tuturor posibilitatilor”, corectitudinea. Pe ma-sa, toate regulile astea tampite si in continua schimbare au un singur rol: instrumente de persecutie a incomozilor. Si, slava Domnului, Siman este mai mult decat incomod in fotbalul romanesc. Sa-l creada Mutu (nu atacantul, poate suporterul dinamovist, eventual) pe corleone ca finele turului 13 echipe scapasera de datorii. Eu nu cred, cred ca tot el a musamalizat cazurile, pentru a castiga aliati.

Tavi
    Member

astea nu tre sa i le doreasca cineva pt ca le merita cu prisosinta …

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 282 total)
  • The topic ‘Cazul Maxim!’ is closed to new replies.