Cazul Maxim!

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 282 total)
  • Author
    Giani
    Member

Pai… nu pot sa doresc cuiva decat ceea ce merita.

Giani
    Member

@cameliu wrote:

Meciul cu noi pentru Steaua nu are absolut nicio importanta!
    Rapid a cistigat campionatul! Iar ei nu mai pot pierde cupa UEFA!
    Deci chestia cu frica de noi cade, sa fim seriosi…

Cred ca Becali e nervos ca Siman a mers la Paunescu! Si-l va baga la apa sa arate ca el e cel mai smecher. Saptamina trecuta joi a zis clar ca sterge datoria, da si 50 mii daca Mazilu va fi jucatorul Stelei! Siman s-a facut ca n-aude si s-a dus la Paunescu… Acum stiind ca Siman n-are bani il freaca!

Macar sa jucam cu Steaua si sa nu fim retrogradati rusinos!

Mai mult decat oricand, meciul cu Steaua este extrem de important. Deoarece regulamentul lu’ Peste prajit prevede ca in caz de neprogramare a doua meciuri consecutive se poate ajunge la retrogradarea cu doua divizii. Adica, riscam sa ajungem direct in C. Si cred ca Dragomir tocmai asta vrea!!!

cameliu
    Member

Ca sa inchida cumva gurile unora si altora s-au apucat sa taie prin B. Asta ca sa nu intrebam noi de ce doar pe noi ne au in colimator!
    Intrebare: NICI O ALTA ECHIPA DIN BLAT A NU ARE DATORII?????????????????????????????????????????????????????

Is PENIBILI de-a dreptul! Acum pe final de campionat! Cind toate ierahiile se pot rasturna! Nu mai conteaza valoarea ci doar ce dicteaza mitica, nasulica si pulica…

Sunt pentru masuri dar dupa terminarea campionatului! Cu neprogramare in campionatul viitor. La inceput! Cine poate joaca cine nu, nu!

“Masacru” in Divizia B

Comisia pentru Contracte, Statute si Regulamente a Federatiei Romane de Fotbal (FRF) a decis ca cinci echipe din Divizia B sa nu mai fie programate in campionat, in cazul in care nu isi vor achita, pana la datele stabilite de FRF, datoriile financiare pe care le au.
    Astfel, echipa Unirea Focsani nu va fi programata pentru etapa a XXX-a a Diviziei B, Seria I, daca nu isi va achita, pana pe 4 iunie, datoria pe care o are fata de Dinamo Bucuresti, ca indemnizatii de transfer pentru jucatorii Razvan Paduretu si Dorel Ghirie.
    De asemenea, formatiile Foresta Falticeni, Bucovina Suceava, Politehnica Unirea Iasi si Cimentul Fieni nu vor fi programate in etapa a XXIX-a a Diviziei B, daca nu isi vor achita datoriile pana pe data de 30 mai, la ora 12.00.
    Foresta Falticeni are datorii catre jucatorii Mircea Minescu, Constantin Lamba, Vicentiu Dragomir, Marcel Cojocaru, Marius Pacurar, Mihai Andries, Iulian Ignatescu, Liviu Onin, Manuel Bejenariu, Dorel Amarandei, Florin Apetrei si Sandrino Gherine. Clubul Bucovina Suceava este dator fata de jucatorii Vasile Tatarciuc, Giani Belean, Virgil Marsavela, Geza Sala, Robert Sala, Florin Manea, Mihai Ion, Ciprian Orghidan si Ion Cercel. Politehnica Unirea Iasi si Cimentul Fieni au datorii financiare catre gruparile Metalul Plopeni, respectiv Petrolul Dragasani.

Radu Dobrin
    Member

“prostul nu e prost destul, pina nu e si fudul”, zice o zicala d’a noastra. Si bine zice! Acest paracopitat, in ‘shmecheria’ lui, nu isi da seama ca o sa ajunga in situatia sa ‘patroneze’ un campionat fara echipe! De ce nu au echipele bani? ALO!…mitica!…da in bobi de trei ori, consult-o pe mama omida si si poate ti se grohaie la ureche un raspuns!

se pare ca anul care vine va fi foarte interesant pentru fotbalul nostru..

noi mergem inainte!

07Ex
    Keymaster

Eu tot nu inteleg dece Siman nu a platit datoria cu o saptamana inainte? Ce mare lurcu ar fi fost daca i-ar fi dat banii lui Paunescu cu o saptamana inainte, ca doar banii tot i-a dat.

07Ex
    Keymaster

Am si uitat de asta. Sper deci ca macar meciul cu Steaua si cu FC Arges sa-l jucam ca altfel e de rau.

cameliu
    Member

Seara cind ajung acasa ma grabesc sa prind rubrica Sport pe Antena1 (singura care emite live pe internet!) poate aflu ceva nou… Daca si jucatorii-s in situatia asta ce sa mai zic…

Din Gardianul:

“Studentii” il vad pe Siman doar la televizor

Chiar daca gandul le sta mai mult la deciziile ce pot fi luate de Liga, “studentii” vin in fiecare dimineata la stadionul din Regie, unde participa la antrenamentele conduse de Cezar Zamfir. Apoi, Dinita, Paduret si ceilalti fug spre casa, unde nu rateaza nici o emisiune de stiri sportive, pentru ca numai asa pot afla ce se va intampla cu ei. Nimeni de la club nu ii anunta nimic, iar pe Siman nu l-au mai vazut de o buna bucata de vreme!?!

dragos
    Member

de cand are datorii, siman si-a schimbat atitudinea fata de toti angajatii lui
    (incluzand aici si echipa)…… se mai poate spune ceva???????

ion
    Member

A inceput campania de demolare a lui Siman .Cititi Gazeta si Procsrotul de azi :articole cu crunta saracie a echipei si faptul ca Ando vrea banii samd
    Vegheaza baietii si probabil ca sint un pic circumspecti deoarece dintr-o data au penalizat si alte echipe fara preaviz .Cica Siman a refuzat un transfer a lui Dinita la steaua pt 100000 de dolari (se pare ca Siman a atins ceva cote de incapatinare vecine cu para) si ca echipa este nemultumita .Acum vazind ce se-ntimpla si pe viu nici nu stiu ce sa mai cred si sa zic.Rog pe cei care detin informatii clare ,verificate sa le puna pe forum .Situatia s-a deteriorat destul de mult si risca sa se transforme dintr-un necaz in adevarata catastrofa!Si asta pentru ca ei doresc 100% sa-l termine pe Siman .Trist este ca Siman este sau asa se vede extrem de singur ,aproape nefiresc.Sandu Mircea cel putin pina in acest moment este categoric lasul lasilor .Daca lucrurile vor ramine la fel sau mai rau sper sa nu-l mai vedem vreodata in Regie!!!Eu am crezut ca este baiat destept si are si caracter .Se pare ca e doar destept!!!

Giani
    Member

Eu am dubii si in ceea ce priveste desteptaciunea. Este doar un las si atat. Un oportunist si un lingau. Care s-a subordonat complet grupului de interese condus de fatada de cainele rosu militzian si convertit stelist numit xxx (nu merita sa-i spun numele; conform mitologiei hinduse, a nominaliza o entitate inferioara inseamna a-i da putere si implicit a-i face un nemeritat bine).

ion
    Member

Deci e tot mai clar ca de fapt pe Siman il vor!Curios e ca nu-l sustine nimeni .Generatia de aur coclit nici n-aude nici nu vede ,jucatori care pareau ca au bun simt din divizia blat tac milc ,presedinti cu care in iarna Siman a mers cot la cot se fac ca ploua… e chiar o situatie grea!Celebrul Giovani Becali nu zice nimic s-atunci daca chiar nimeni nu zice nimic e clar ca sint cu totii niste ordinari!Gradul de nesimtire e enorm si asta reflecta japca nu numai din fotbal ci si din societate…era clar ca Sportul merita luari de pozitie proechipa, nu proSiman,si ca trebuiau sustinuti jucatori!Dar la noi NU!…..MULTUMIM STIMATI NOSTRI PENTRU MORALITATEA VOASTRA ca poate mai cititi si voi aceste rinduri si sper sa va ajunga SARS-ul cit mai repede dar sa nu muriti ci sa va dati la o parte din fotbal si sa simtiti ce inseamna mina lui Dumnezeu si lipsa de ajutor a semenilor vostri!

Ion eu zic ca este o mare magarie, auzi tu ce spusese Dragomir azi in ziare ca daca Paunescu ii trimite o hartie conform careia litgiul cu Sportul Studentesc este incheiat el ii va lasa pe Sportul sa joace ultimele doua etape. Este o mare magarie de parca Valentin Paunescu ar fi echipa de fotbal inscrisa la FRF.
    Daca tot sunt asa duri si s-au apucat sa taie in carne vie pe cei care au datorii la alte cluburi si la jucatori de ce nu ii opreste si pe FC Brasov si FC Arges ale caror jucatori si fosti jucatori au memorii depuse la LPF

ultrasro
    Member

E CUMVA BANCHER CE PIZZA MASII VREA ASTA!

SIMAN A LUAT UN JUCATOR DA UN JUCATOR CARE E PROBLEMA?

E O DEMENTA TOTALA!!!

Ultras
    Member

N-ai inteles inca ce vrea Becali: BANNNNNIIII!!!!!!
    E cu pistolul la tampla!

Radu Dobrin
    Member

@Ultras wrote:

…E cu pistolul la tampla!

si te intrebi de ce siman nu vrea sa plateasca…:)

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 282 total)
  • The topic ‘Cazul Maxim!’ is closed to new replies.