Cazul Maxim!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 282 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Eu pana nu vad ceva oficial nu mai cred nimic. Astia sunt in stare sa ne depuncteze si fara motiv.

razvanR
    Member

ASTA E BOMBA BOMBELOR: mai avem doar 20 de puncte !!!

La fiecare 7 zile ni se va mai lua cate un punct pana la plata banilor pe Maxim catre Steaua.

07Ex
    Keymaster

Razvane, de unde ai aflat asta? Este o sursa sigura sau doar un zvon?

Anonymous
    Member

Depunctarea este oricum ilegala in conditiile in care Liga nu face nimic pentru recuperarea banilor datorati de ProSport Grup. Sportul are de primit de acolo circa 95 000 usd. In plus nu am auzit ca UEFA sa fi hotarat depunctarea Piacienzei din seria A (Italia) pentru neplata banilor catre Litex Loveci (de unde Sportul are de primit inca 125 000 usd). Oricumdepunctarea nu e definitiva, comnform regulamentului, in momentul platii depunctarea se anuleaza, din cate stiu eu.
    Oricum e o magarie.

dragos
    Member

asa ne trebuie………macar sa invete CINE trebuie din aceasta “amenda”,
    daca-i pasa de club…….dar, ma indoiesc…..
    RUSINICA !!!!!!!!!!!!!!!

Anonymous
    Member

nu stiu daca v-am lipsit, am fost ocupat pana peste cap si apoi bolnav in spital si nu am mai fost inca pe noul forum.

penalizarea e doar o chestie de fatada, ca sa ne arate ca s-a suparat mitica pe noi dupa ce am fost contra lui, dar nu ne lasa asa, vom primi punctele inapoi cand se linistesc lucrurile.

am vorbit si cu mac despre treaba asta si nu e nici el ingrijorat.

in alta ordine de idei, ce e cu musteata? nu i-a venit mintea la cap?

Din cate am inteles depunctarea este facuta pe un regulament nou care nu exista la inceputul campionatului, deci acel regulament este valid in urmatorul campionat nu acesta… iar Becali ar trebui sa ceara banii atunci cand o sa preia Steaua cu totul, adica si cu datorii, chestie pe care nu a facut-o. De la italieni din cate stiu eu avem de primit 210.000usd.

07Ex
    Keymaster

Eu pana nu vad punctele inapoi nu voi sta linistit.

Spre diferenta de emisiunile lui Ioanitoaia Siman a apucat sa vorbeasca. In alta ordine de idei preciza ca decizia de depunctare a Sportului este anormala de vreme ce aceasta nu a fost luata de nici o comisie, este efectiv un comunicat al LPF. La o astfel de decizie cel in culpa este chemat la comisie, pentru ca in momentul respectiv bani puteau fi in drum spre beneficiar. In alta ordine de idei sanctionare a fost facuta pe vechiul regulament, nu cel care a intrat in vigoare la inceputul lunii februarie, care nu prevede o astfel de sanctiune pentru bani neachitati.
    HAI SPORTUL!!!

dragos
    Member

intr-adevar a declarat ca nu a platit, dar regulamentul a fost interpretat gresit…..sportul asteapta banii pe patrascu si pe cei proveniti din televizari
    asta este…….

cameliu
    Member

Pina sa miscam noi ceva, misca Liga. Ne-au mai luat un punct ca a mai trecut o saptamina!
    Teoretic am preluat “sefia” clasamentului…

Si chiar daca probabil se va anula penalizarea, nu cred ca face deloc bine moralului echipei. Insa nimeni nu poate garanta ca nu raminem cu punctele luate…

07Ex
    Keymaster

Deci pana la urma ramanem cu depunctarea sau nu? Si inca ceva, din cate imi aduc aminte parca trebuie sa pierdem un punct pe saptamana. Asta inseamna ca acum avem 19, nu?

Radu Dobrin
    Member

Asa cum spunea si Cameliu, da.
    Cel putin asa scrie in prosport.

Radu Dobrin
    Member

Stii cumva ce se intmpla in cazul in care Siman plateste datoria? Ni se dau punctele inapoi sau doar se opreste depunctarea periodica?

07Ex
    Keymaster

Asta as vrea sa aflu si eu. Din cate am inteles insa din ProSport, initial cand a fost cu depunctarea, cei din ziare au spus ca daca platim banii ni se dau punctele inapoi.
    Sper ca cel tarziu pana la sfarsitul saptamanii Siman sa faca ceva si sa plateasca banii. Cine stie, poate gaseste si un antrenor pana la meciul cu Ceahlaul! 😉

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 282 total)
  • The topic ‘Cazul Maxim!’ is closed to new replies.