Cazul Maxim!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 282 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

Am mai gasit o chestie ciudata pe lpf….

cum ca … “comisia juridica a lpf (sic :)) amina pentru data de 18.03.2003 judearea (chiar asa scrie acolo :)..n.m.) cererilor jucatorilor PAUNESCU RAZVAN si MUSTEATA CRISTIAN aflati in litigiu cu FC SPORTUL STUDENTESC”

In ce litigiu sint jucatorii cu noi? Stie cineva mai multe de asta?

Radu Dobrin
    Member

Inca o chestie de pe aceeasi pagina…

Acolo se precizeaza ‘de cind’ am inceput sa fim depunctati. Nu si ‘pina cind’.
    Acum intrebarea este: ce se intimpla dupa retur? Vom fi depunctati si pe perioda verii? Scenariu: mai sint 10 etape (si 7 saptamini dca nu ma insel)
    Asta inseamna ca putem lua max 23 de puncte. La modul realist (si optimist) hai sa zicem ca luam 10. Ajungem la 30, posibil loc de baraj, raminem in ‘A’. Ce facem in toamna intram cu -15 puncte? :)

Radu Dobrin
    Member

…si daca tot e sa luam la puricat pagina cea nastrusnica…..de ce adresa clubului nostru e http://www.sportulstudentesc.ro sau http://www.fcsportulstudentesc.ro (?) iar cea de e-mail staff@fcsportulstudentesc.ro? Am avut vre-odata asa ceva? Cazimir, stii tu ceva de chestia asta?

07Ex
    Keymaster

Radu, site-urile de care pomenesti tu ar trebui sa fie cele oficiale ale clubului insa cei de la club se tot chinuie de aproape un an si jumatate sa faca un site calumea. 😆
    Cred ca la un moment dat Claudiu ii ajuta cu site-ul dar nu stiu amanunte. La ora actuala site-ul oficial este “live” pe un server test pe adresa asta: http://demo.webdev.ines.ro/sportul/site/
    Nu stiu cine se ocupa de acest site sau dece nu se fac modificari la el mai des, sau nici macar dece nu este “live” la http://www.sportulstudentesc.ro. Eu as putea sa-i ajut pe cei de la club cu site-ul dar pana acum nimeni nu mi-a cerut ajutorul iar eu cand am vrut sa-i ajut nu mi-a raspuns nimeni la mail-uri.

La Minutul 91 se preciza ca depunctarea este luata in calcul in momentul in care decizia devine definitiva. In aceste conditii clasamentele provizorii se fac fara sa se tina cont de depunctare pana in momentul in care aceasta decizie va devenii definitiva.

Radu Dobrin
    Member

Cazimir,
    asta suna nasol..ma gindam ca daca infrastructura din clubul nostru este atit de mica (ca nr. de oameni implicati)..informatia ar trebui sa mearga relativ repede din punctul a in punctul b…..

Ovidiu…crezi ca ai putea sa faci tu ceva aici? Tu esti cel mai ‘in contact’ cu cei de la club dintre noi. E absurd ca pe pagina lpf-ului (fara comentariile de rigoare…) sa nu fim macar reprezentati corect, mai ales in conditiile in care putem sa facem ceva aici (a se citi…””Cazimir ar putea…”.:)).

dragos
    Member

la min. 91, siman spunea ca detine documente care atesta faptul ca depunctarea este ilegala (numai in campionatul trecut era valabila), nu si in acest campionat.
    practic, nu am fi putut incepe campionatul, daca solutia depunctarii era stipulata in regulamentul lpf…….dar, totusi se pare ca ne “ARD” la puncte.

Anonymous
    Member

Asistam la o criza fara precedent! Suntem depunctati! Ramanem farA TEREN ! MAI MULT NE ASTEAPTA NOI DEPUNCTARI! MUSTEATA SI PAUNESCU AU DEPUS MEMORII PENTRU A FI DECLARATI JUCATORI LIBER! NU S-AU PLATIT PRIMELE PENTRU RAMANEREA IN DIVIZIA A DE ANUL TRECUT!!!!!!!!!! CE E DE FACUT? cONSTITUIREA UNUI COMITET DE URGENTA SAU DE CRIZA IN CARE SA SE IA DE URGENTA MASURI PENTRU REDRESAREA SITUATIEI! SIMAN TREBUIE SA FIE SINCER SI SA SPUNA DACA MAI ARE RESURSE FINANCIARE SA SUSTINA CLUBUL???????? PROPUNERI PENTRU ADUNAREA CARE VA FORMA COMITETUL DE URGENTA: TOTI SUPORTERII DISPUSI SA PUNA UMARUL! SIMAN DACA POATE AJUTA CU CEVA DAR NU EL PRESEDINTE!!!! MAC POPESCU DACA MAI POATE FI UTIL! CINE SE IINSCRIE? TREBUIE FORMAT COMITETUL DE URGENTA!!!!!!!!!!!!! SITUATIE E DISPERATA! TREBUIE LUATE MASURI FERME SI SIGURE! TREBUIE ATRASI SPONSORI!!!

ultrasro
    Member

Adica salarii catre jucatori si angajati. O sa inchirieze si stadion cu 4000 usd de meci decat sa puna scaune de 100000 usd pe un stadion care apartine Politehnicii.

Sambata si Miercuri va plati 4000 usd numai pentru baremuri de arbitraj.

A platit luni 5000 usd numai pentru echipamentul de prezentare al echipei.

Nu omiteti cate cheltuieli trebuie facute cu echipa. Avem 15-16 echipe de copii si juniori care au antrenori si tot Siman plateste si acolo. Acolo trebuie platite bareme si tot felul de alte cheltuieli. Multi vedem doar varful icebergului, dar lucrurile nu sunt asa simple. Daca ar exista vointa politica s-ar putea rezolva macar problema stadionului.

Echipa se antreneaza cu multa ambitie iar eu am incredere in baieti, i-am vazut ca sunt hotarati sa faca meciuri bune, nu plange nimeni dupa bani ca acum 5 ani cand am retrogradat.

Veniti la meci si incurajati echipa 95 de minute!

Iar Siman, repet, face destule lucruri bune pentru echipa.

Paunescu si Musteata au facut destul de putine pentru echipa pentru cate pretentii aveau, puteau sa joace mai bine in tur si nu ajungeau sa fie disponibilizati. Jocul lor slab din tur l-a facut pe Siman sa-i puna pe liber.

ultrasro
    Member

A pune scaune de plastic in Regie la ora actuala inseamna acelasi lucru cu montarea de oglinzi la cariera de piatra. Adica in acea zona pe timpul noptii ai nevoie de 10 paznici seriosi (big man) care sa-i intimideze pe coloratii care fura tot ce se poate lua si incarca in carute. Daca ar fi stadionul in administrarea primariei sau ar fi concesionat clubului s-ar putea rezolva multe si in privinta ingradirii lui. Altfel scaunele vor disparea a doua zi dupa. Asa ca…..

adi
    Member

… sper sa-l dea jos pe corleone in 48 ore, asa cum se aude.

Sustin tot ce ai spus Ovidiu, dar din pacate unii au impresia ca Siman isi baga bani in buzunar… de unde? ca pana acum mai mult a scos din buzunar. Daca n-ar fi fost el cine stie ce s-ar fi intamplat.

Pentru meciul de Sambata propun sa luam atitudine fata de aberatiile LPF sau mai bine zis ale lui Dragomir. Cine subscire?
    FORZA SPORTUL!!!!
    AVANTI BIANCO-NERI!!!

Ai dreptate… stdionul nu are nici un fel de protectie se poate intra oricand si la orice ora si sunt sigur ca eventualele scaune ar disparea peste noapte.

Radu Dobrin
    Member

atunci de ce nu facem asa: intrarea e gratis…dar venim cu scaun de acsa (chiar si 2 daca e nevoie sa facem suma). E stipulat undeva in paragraful cu pricina…ce fel de scaune trebuie sa fie?…mari/mici…ce culoare/dimensiune?…unde trebuie sa fie amplasate?…in mod ostentativ cred ca ne-am putea spune punctul de vedere in felul asta. Sint convins ca am face-o de prima pagina in prosport

Radu Dobrin
    Member

cezar,

sa nu uitam niste amanunte:

meritul cel mai mare al lui siman este ca a creat o imagine a echipei. fara bani! Hai sa tragem o linie si sa speculam printre motivele pentru care echipa noastra nu prea a avut nici o data prea multi adepti
    – echipa studenteasca fara suporteri care nu faceau ‘prea multe valuri’
    – pina in 89 eram asociati cu nicu ceausecu si cu magariile de rigoare (chit ca aveam rezultate!)
    – din 90 incoace am fost presupusi protejati ai nasului (poate chiar am fost o vreme)

ce a facut siman?

– a luat-o de la zero, a renuntat la aliante…potlogarii si a creat un nume echipei. de 2 ani incoace se stie sportul ca joaca pe gazon. fara compromisuri, fara gainarii. nici macar cind avem sabia deasupra capului. daca e sa cistigam, cistigam pe merit. daca pierdem, sa pierdem!

problema sponsorilor si a numarului de simpatizanti este doar o chestie de timp. ce e important este sa nu ne lasam trasi in jos. este un lucru foarte greu. inseamna si un risc mare sa mai trecem si prin b. daca e nevoie facem si asta!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 282 total)
  • The topic ‘Cazul Maxim!’ is closed to new replies.