Cazul Maxim!

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 282 total)
  • Author

NO COMENT!!!

Buna idee, poate o punem in practica la meciul cu Ceahlaul

Giani
    Member

Am vorbit cu George si mi s-a parut o idee excelenta. Noi vom veni cu doua scaune pliante, asta ca sa dam cumva curs dictatului federatiei.

Participti si voi?????

Giani
    Member

Propun ca la conducerea acestui comitet de urgenta sa fie investit Cezar, ca tot vrea el sa luam masuri pompieristice. Poate s-o descurca mai bine ca Siman, cine stie?

Giani
    Member

Stiti ce ma disteaza in decizia dictata de corleone??? Faptul ca un debitor isi permite sa-si penalizeze un creditor. In momentul de fata, lpf are datorie fata de cluburi drepturile de televiziune pe anul trecut. Fata de noi, datoria este de 95.000 USD. In aceste conditii, propun sa fie depunctata si liga.

Oare nu exista nici un mecanism juridic prin care asemenea debitori nesimtiti sa fie penalizati????

07Ex
    Keymaster

Giani, astia de la liga sunt de principiu ca noi tre’ sa facem ce zice popa nu ce face popa. :)

07Ex
    Keymaster

@cezar_mih wrote:

SIMAN TREBUIE SA FIE SINCER SI SA SPUNA DACA MAI ARE RESURSE FINANCIARE SA SUSTINA CLUBUL????????

Si daca spune sincer ca nu mai are bani atunci ce? Sponsori nu avem stadionul nu ne apartine. Cine va plati baremurile pentru arbitrii, cine va plati deplasarile? Noi cei 20 de suporteri de pe acest site? :)

@cezar_mih wrote:

PROPUNERI PENTRU ADUNAREA CARE VA FORMA COMITETUL DE URGENTA: TOTI SUPORTERII DISPUSI SA PUNA UMARUL! SIMAN DACA POATE AJUTA CU CEVA DAR NU EL PRESEDINTE!!!! MAC POPESCU DACA MAI POATE FI UTIL! CINE SE IINSCRIE? TREBUIE FORMAT COMITETUL DE URGENTA!!!!!!!!!!!!! SITUATIE E DISPERATA! TREBUIE LUATE MASURI FERME SI SIGURE! TREBUIE ATRASI SPONSORI!!!

Nu inteleg insa care este motivul pentru care trebuie sa formam acest comitet de urgenta? Ce putere avem noi suporterii asupra destinului echipei? Crezi ca daca formam un comitet de 20 de persoane vom intra peste Siman sa-l luam cu forta? Si presupunind ca Siman va pleca de la echipa, ce se va intampla atunci? Cine va plati cheltuielile? Sau tu crezi ca vom putea noi cei din “comitet” sa atragem sponsori?
    Eu sunt de parere ca daca Siman, om cu afaceri, nu a reusit sa aduca sponsori, noi nu vom avea nici o sansa.

Any comments? Cezar?

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

…dar venim cu scaun de acsa

Radule, la chestia asta chiar ca nu m-am gandit. :)

Eu daca as fi in locul lui Siman m-as duce la liga si le-as spune ca la noi sa instaleze 3000 de scaune ar fi o prostie in conditiile in care la meciurile de acasa (aici excluzand meciurile cu Steaua, Dinamo sau Rapid) vin in medie 1000 de spectatori. 😉 Pai n-am dreptate?

Andrei
    Member

Eu imi iau un scaun de la Nicu de alaturi. Pacat ca nu pot sa iau si berea…

07Ex
    Keymaster

Subscriu! Ar fi bine insa daca am putea face un banner impotriva lu’ Corleone si sa-l postam la stadion sambata. Cu toata tevatura din presa parca vad ca cei de la TVR ar filma banner-ul si l-ar arata seara la stiri.

Radu Dobrin
    Member

:)..

excelent andrei, sint convins ca fiecare are pe linga casa cite o circiumar care sa imprumute un scaun de plastic pentru 2 ore..

hai sa facem chestia asta atunci!

Radu Dobrin
    Member

si daca venim si cu scaune, se face tacimul complet!

Radu Dobrin
    Member

in plus, nu uitati sa va luati cu voi batiste albe! (prosport de vineri 11 apr.!)

Radu Dobrin
    Member

in plus, daca facem asta, am putea trimite un mail la prosport sa ii anuntam in prealabil

Sportul, prima retrogradatã?,

Dupã ce oficialii clubului din Regie s-au declarat pentru schimbarea presedintelui Ligii, Dumitru Dragomir, Sportul Studentesc a primit lovituri aproape în fiecare sãptãmînã. Ultimatumul cu privire la modernizarea stadionului, penalizarea pentru datoria pe Florin Maxim, trei arbitraje controversate si, mai nou, un control al Gãrzii Financiare dau impresia cã cineva de la Ligã nu prea îi mai iubeste pe “studenti” si cã acestia sînt pusi pe lista neagrã a retrogradãrii.

S-a stabilit prima picatã?
    Din momentul în care Vasile Siman s-a declarat împotriva lui Dragomir, clubul din Regie a primit pumn dupã pumn
    FLORIN CARAMAVROV

Pozitia contra naturii pe care a luat-o presedintele Sportului Studentesc fatã de Dumitru Dragomir, la jumãtatea lui februarie, a atras în sãptãmînile urmãtoare mai multe decizii împotriva clubului din Regie. Un martor ocular spune cã presedintele Ligii ar fi tunat în sediul din “Mihai Eminescu” împotriva lui Siman si ai sãi: “Pe ãstia îi retrogradez!”. Apoi, deciziile au început sã curgã una dupã alta.
    Pe 28 februarie, un comunicat al Comisiei de licentiere a cluburilor, în care sînt implicati si oameni ai Ligii, apropiatii lui “Corleone”, dã un ultimatum “studentilor”, impunîndu-le sã monteze pe stadionul din Regie 3.000 de scaune, pînã pe 30 aprilie, cu o lunã înainte de sfîrsitul returului! Întrebarea care se pune vine logic: de ce a permis Liga la începutul campionatului desfãsurarea meciurilor de acasã ale Sportului în Regie?
    Au urmat meciurile de campionat, în care “studentii” au fost dezavantajati de arbitri. În “numai” trei dintre cele cinci jocuri ale returului. Chiar dacã “arbitrii” nu intrã în competenta LPF, prin influenta pe care Dragomir si prietenul sãu, Pãdureanu, o au asupra anumitor “cavaleri” si prin subordonarea observatorilor se pot face speculatii. A urmat, acum trei sãptãmîni, o înstiintare a Ligii prin care “studentii” sînt penalizati cu un punct la sapte zile din cauza neplãtii datoriei cãtre Steaua. Nimeni nu stie de ce echipa a fost înscrisã de Ligã în campionat, deoarece se stia de anul trecut despre aceastã datorie. Ultima gãselnitã a venit zilele trecute: la clubul din “Mihail Moxa” urmeazã sã soseascã un control de la Garda Financiarã si de la Ministerul Finantelor. Sã fie vorba doar de o coincidentã?

Trei meciuri cu “cîntec”
    Prima problemã a apãrut la întîiul meci din retur, cu Gloria Bistrita (1-1), pe teren propriu. La 1-0, asistentul Florin Hîncu a ridicat eronat fanionul la un gol înscris de “studenti”. Antrenorul de atunci al Sportului, Ioan Andone, a acuzat si o pozitie de ofsaid înainte de penalty-ul din care a egalat Gloria, în minutul 93.
    În etapa a doua, la partida cu FC National (5-1 pentru “bancari”), din Cotroceni, Marian Salomir nu l-a eliminat pe Dan Petrescu, în minutul 48, cînd “Bursucul” l-a lovit din spate pe Dinitã, apoi l-a tîrît pe acesta pe gazon si a încercat a-l lovi cu piciorul. Oaspetii au invocat si un penalty neacordat, la 1-1.
    Etapa a cincea a adus un nou arbitraj controversat, la Constanta (1-0 pentru Farul), dupã care bucurestenii au fãcut si un memoriu împotriva centralului Tiberiu Lajos. Ei au reclamat un fault la Galamaz, la faza golului înscris de Zicu, si douã penalty-uri neacordate în ultimele minute de joc.
    Nici unul dintre cei trei arbitri în cauzã nu a fost suspendat.

Cele patru lovituri
    * ultimatum cu privire la montarea scaunelor
    * penalizarea cu un punct la sapte zile
    * arbitraje ostile
    * control de la Garda Financiarã si de la Ministerul Finantelor

VASILE SIMAN (presedinte Sportul): “Depunctarea este un abuz, din cauza necunoasterii regulamentului. Nici mãcar n-a fost luatã o decizie de o comisie a Ligii, ci doar s-a comunicat acest lucru”
    C-TIN NEAGU (director executiv): “Domnul Siman s-a declarat doar pentru schimbare. Dînsul si, implicit, Sportul Studentesc nu au nimic cu Dragomir si sperãm ca nici el sã nu aibã ceva cu noi”
    CEZAR ZAMFIR (antrenor principal): “S-ar putea sã fie o actiune concertatã împotriva noastrã. Le-am spus bãietilor sã stea linistiti si sã-si vadã de joc”

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 282 total)
  • The topic ‘Cazul Maxim!’ is closed to new replies.