Cazul Maxim!

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 282 total)
  • Author

De batiste nu uitam, marea problema este insa aceea a scaunelor… cine are scaune de plastic.. sau poate sa faca rost.

Daphix_
    Member

As vrea doar sa precizez ca si UTA-ei i-a fost “atrasa atentia” la un moment dat, ceva de genul “stati in banca voastra”, de catre LPF. Aceasta s-a intamplat dupa acea “poveste” cu intalnirea presedintilor de club care doreau sa-l “schimbe” pe Dragomir. Deoarece si UTA era “implicata” in aceasta “actiune”, imediat a sosit la club, de la LPF niste avertizari cu privire la faptul ca stadionul nu are “n” scaune, ci doar “n-1”, etc.
    Is niste oameni fara caracter si personalitate, Dragomir, Sandu & Co. Orice om integru si-ar fi dat demisia fara comentarii, in urma esecurilor din fotbalul nostru. Vezi exemplul olandezilor, dupa esecul calificarii la Camp. Mondial din Japonia. Pai daca Dragomir nu primeste nimic de la Liga (cum sustine) de ce tine asa de tare de scaunul lui? Scaun=Functie. Poate are scaunul tare! Scaun<>Functie :D
    Bine! Va invit sa urmariti UTA-Poli, miercuri 16 aprilie, de la 13.00, se pare. Cred ca va fi un meci cum nu exista in div.A. La fel ca si cel din tur!
    Forza UTA ! ! !
    > adevaratele legende ! ! !
    Forza Sportul ! ! !

Din pacate pentru noi echipele mici suntem cum s-ar zice la mana lor.
    De exemplu cu noi LPF s-a prevalat de o recomandare a FRF care solicita depunctarea echipelor care au datorii fata de jucatori si fata de alte cluburi. In acelasi caz cu Sportul mai este si Steaua, care are datorie la Miu, si National, care are datorie la Sabin Ilie. Intrebarea mea fireasca ar fi de ce aceste cluburi nu sunt depuncatate la randul lor?

Anonymous
    Member

Nu s-au platit salariile de 2 luni catre jucatori!!!!!!!!! Nu s-au platit primele de promovare!!!!!! De ce mereu sustii ca s-au dat banii cand nu s-au dat! Daca jucatorii aveau bani si salarii decente eram sus de tot! Andone a facut minuni! de ce nu vine un antrenor din cauza banilor!!!! siman a ingopat sportul!!!

razvanR
    Member

Ce se aude despre posibila depunctare ?

Cum aflati ce s-a hotarat azi, in Comitetul Executiv al FRF, scrieti aici !

cameliu
    Member

Stire mediafax:
    16:37 Nou termen în cazul datoriei Sportului Studenţesc

Stire Rompres:
    16:58 — Sportul Studenţesc a scăpat de depunctare (14.04.2003 )

Mai multe amanunte decit titlurile astea n-am!

Sa fie intr-un ceas bun! Si 3 puncte cu Galatiul!
    Dupa aceea vom mai vedea. Decizia asta ar trebui sa mai ridice moralul jucatorilor!

07Ex
    Keymaster

Faptul ca nu ne depuncteaza este bineanteles excelent, dar atata timp cat jucatorii nu sunt in stare sa castige meciuri degeaba. Daca miercuri cu Otelul nu batem adio divizia A.

07Ex
    Keymaster

Conform ultimelor stiri de pe Mediafax, nu ne mai depuncteaza. :)

Giani
    Member

Am o presimtire sumbra. Daca stam sa analizam situatia echipei, ajungem la o concluzie foarte trista: toate rezultatele nefavorabile au fost cauzate de o dubla lovitura: dezertarea antrenorului, concomitent cu komunikatul (asta ca sa il parodiez pe Alexandru, care s-a legat de pronuntia lui Siman) lpf in care era anuntata depunctarea echipei.

Cred ca renuntarea la depunctare este un moment psihologic foarte important, care, corelat cu o victorie miercuri, ar putea conduce la redresarea echipei. Sunt in continuare optimist si, daca tot am inceput saptamana cu o veste buna, ar fi bine sa o terminam tot asa.

Dar fara sprijinul suporterilor, e greu de crezut ca echipa va fi motivata in meciul de miercuri. Sper intr-o dubla victorie in cursul acestei saptamani (chiar daca deplasarea de la Brasov va fi un meci extrem de greu) si implicit in redresarea jocului echipei.

07Ex
    Keymaster

Si eu sper ca renuntarea la depunctare sa fie de bun augur jucatorilor. Pacat insa ca meciul cu Otelul este miercuri si deci nu stiu cat de multi suporteri vor putea sa se duca la stadion. La noi sambata abia vin 1000 de spectatori asa ca miercuri …

Poate sa fie si 200 de spectatori, Sportul trebuie sa castige meciul de miercuri.
    FORZA SPORTUL!!!
    Este de bun augur renuntarea la depuncatare, au dat si ei dovada de bun simt.

07Ex
    Keymaster

@George Apostol wrote:

Este de bun augur renuntarea la depuncatare, au dat si ei dovada de bun simt.

Ma mir ca au fost in stare sa dea dovada de bun simt. :)

Anonymous
    Member

Desi citesc curent mesajele de pe acest forum nu ma prea amestec in discutii din pricina timpului destul de limitat care nu-mi permite sa fiu foarte aproape de ceea ce se intimpla in fotbal. Sper sa nu-mi spuneti ca mai bine nu ma amestecam nici azi pentru ca simt ca suporterii Sportului se impart in doua tabere si cred ca sintem destul de putini ca sa nu ne permitem prea multe curente de opinii. Si-atunci vin sa ma adaug celor care cer sa ne comportam ca adevarati suporteri si ca oameni rationali :
    echipa asta nu merita sa fie parasita pina si de putinii care se string in jurul sau doar pentru ca rezultatele sint cele care sint ! Un dram de adevar o fi in aceea ca Mitica s-a decis sa ne trimita in B desi n-o meritam ; prea multe coincidente in cele ce se intimpla Sportului ca sa nu fie si ceva adevarat la mijloc ! N-o spunem numai noi , o scriu ziare care n-au avut niciodata dragoste prea mare pentru Sportul (vezi enumerarea “gafelor ” de arbitraj care ne-au luat ceva puncte , vezi depunctarea , vezi scaunele… ce mai , nu va spun ceva nou..)
    Credeti ca e atit de usor sa joci cu toate astea in spate ?! Parerea mea de fost jucator de fotbal este ca toate apasa si ca toate demobilizeaza…
    In plus , poate ca si virsta jucatorilor contribuie : o desca batrina , trecuta prin toate relele fotbalului nostru poate sa nu puna prea mult la suflet contrele astea dar copiii astia care incearca sa-si faca o cariera , un viitor din meseria de fotbalist , cum credeti ca se simt cind stiu ca sint impinsi catre B ?! Adio visuri de transfer , de echipa nationala in ultima instanta adio cariera !!
    Nu uitati ca la 20 de ani toate sint definitive ! Amintiti-va de prima dragoste si de gindul ca e si ultima…
    Nu-i scuz pe jucatori , ii acuz pe cei care-si bat joc de ei !!
    Nu-l scuz pe Siman dar nu-mi permit sa-l acuz : timp de trei ani am finantat o echipa de fotbal si in mic stiu ce are de rezolvat la acest nivel. Si eu am vazut fotbalul SI ca o afacere si e normal sa fie asa ! Intreb , insa, retoric, evident, daca s-a mai anuntat cineva dornic sa bage bani in Sportul ? Si asta in conditiile in care se vede ca vrea sa se prezinte cinstit in teren , sa lupte cu armele fotbalului ? Chiar daca lipsa rezultatelor il pagubeste intrucit nu-i creste cota jucatorilor ca sa-i poata vinde cit mai scump !
    Si ce-i mai important este ca spre deosebire de altii pune bani in copii si juniori.
    N-are destui bani ?! Posibil. E cu atit mai mult de admirat ca risca si putinii pe care-i are pe mina unor copii.
    A avut dreptate cu depunctarea ? Sper sa aiba dreptate si cind spune ca o sa raminem in A. Sanse mai sint , mai ales ca echipa asta stie fotbal. Problema mare este daca va fi lasata sa-l si joace…
    Pina una -alta eu sper ca cei care pot fi in tribune la meciurile Sportului vor fi acolo si vor intinde o mina de ajutor… Eu sint convins ca generatia asta de jucatori se va revansa fata de noi!

Radu Dobrin
    Member

asta nu e rau deloc…dar mai avem jumatatea cealalta a muntelui de urcat :(

Radu Dobrin
    Member

de pe prosport:

“comitetul executiv al FRF (??) a hotarit anularea (!) deciziei de depunctare …” etc…etc..

parca lpf’ul ne altoise…nu frf…?

asta se putea citii doar la stiri..din pacate nici un alt detaliu, dar interesanta “anularea”…nu decalare…aminare…sau alte ambiguitati

sa speram ca asta e o gura de oxigen påentru baieti pentru miercuri

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 282 total)
  • The topic ‘Cazul Maxim!’ is closed to new replies.