Cazul Maxim!

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 282 total)
  • Author
    Giani
    Member

Si ce sa faca Prunea??? Sa-l legene pe Iovita sau sa facem un tort mic sambata? Crema si frisca ne-ar mai trebui… cam asta e ideea??? Hai sa fim un pic seriosi! in sistemul asta de kkt nu am incredere nici in mine.

Giani
    Member

Si interesul ala cred ca merge spre propriul buzunar si poarta numele Becali. La cat a castigat din fotbal, putea sa creeze un centru de copii si juniori, cum a facut cumnatul lui, sau sa se bage la o echipa cu dificultati financiare. Contributia fostilor jucatori la ridicarea fotbalului romanesc e nula. Lipsa de valoare a campionatului vine tocmai de aici: avem trei cluburi puternice pe plan financiar, care joaca titlul intre ele. In rest, au parte numai de sparring-uri. Si in conditiile astea vrem performanta pe plan extern!

ultrasro
    Member

In locul banilor pentru Maxim eu l-as da chiar pe Maxim pachet, ca sa nu poata spuna ca jucatorul propus e sub valoarea lui Maxim. Ar fi de valori absolut egale : -00 = + 00 (adica infinit)

cameliu
    Member

Daca afli ceva concret scrie te rog in Forum!

Giani
    Member

Da stai ca nu-i corect. In momentul in care l-am luat, Maxim era trimis la tineret si trimis apoi la misto la o echipa retrogradata din etapa a 5a. Cat de cat, acum a si jucat, si a facut-o chiar bine. Sincer, nu pricep de ce nu a fost folosit in fiecare meci, chiar daca nu a fost constant. Eu zic ca i-a crescut chiar cota si implicit valoarea, deci ciobanul ar trebui sa ne mai dea si ceva bani in plus. Da’ la noi se discuta cam asa: ciurucurile de la steaua se vand cu 150-200 k iar ei trebuie sa cumpere varfurile (ca valoare, nu ca post) altor echipe la 50 – 100 k. Pentru ca astia sunt tot cei de acum 15 ani. Niste bolsevici revopsiti.

Imi amintesc ce mare se dadea mitica in momentul in care a relatat transferul lui Lacatus de la Brasov la aurolaci. Ca, zice-se, steaua a dat Brasovului trei jucatori, gratie unei “smecherii” facute de el in favoarea ardelenilor. Uita sa spuna: trei nulitati, asta in schimbul unuia dintre cei mai valorosi atacanti ai momentului. Lacatus avea 17-18 ani, iar inlocuitorii 28.

Daphix_
    Member

Nu stiam ce nume sa dau acestui subiect, dar a fost destul sa-mi “sara in ochi” stema Sportului!
    Nu-mi dau seama cum de nu se gaseste nimeni in Bucurestiul ala sa ajute Sportul. 1916! Cata istorie in spate! Cate echipe de fotbal avea Romania in anii aceia!? Mi se pare o soarta prea cruda pentru voi si echipa voastra ca de la anul sa nu mai existe Sportul. Nu se poate! Mi se pare absurd!

Am vazut ca uneori sunteti indignati de faptul ca Vestul “arunca cu caramizi” in Bucuresti! Nu va suparati, dar din moment ce in Bucuresti “rasare soarele”, este normal. Ce au facut ciumele alea de la Liga, Federatie, etc. Cum de s-a ajuns ca Pobeda Prilep s-a umileasca o echipa romaneasca! Nu am nimic cu Pasu Prislop, dar daca si aia stiu fotbal! Apoi cate si mai cate exemple: nici acum nu avem o lege a sponsorizarii, echipe cu nume si istorie se zbat pentru existenta lor, jucatori (sportivi) de legenda, ce au incantat pe bunicii nostri, nu au ce manca! La asta s-a ajuns prieteni! Cum draq sa se desfinteze Sportul?! Pare deplasata comparatia, dar ii ca si cum ar disparea din Spania, Athletico Madrid! Uitati ce oameni controversati sunt pe la Liga si Federatie! Lipsiti de scrupule! Dragomir:”I-os fiu de taran…. am fost mai smecher ca ei!” Le-ai tras-o Dragomir, ce sa zic! Traiasca Scornicestiul! Ce sa mai zic de Dinamo! Cum se joaca corect, cum is la retrogradare! Astia au jucatori mai talentati imprumutati la alte echipe, decat cei de la ei din lot. Cum se face ca peste tot (80%) sunt fluierati si injurati?! Oare de ce? De ce timisoreni se oftica cand aud numele Dinamo?! Este pacat, dar au dreptate!

Nu exista “nu putem mai mult”! Ci “nu vrem sau nu ne intereseaza”! Asta e! Nu ducem nici noi lipsa de imbecili, dar aia din Capitala se pare ca nu mai dispar, din contra! Nu ma refer la fani sau jucatori! In ce tari credeti ca in prima liga de fotbal, mai exista stadioane in pericol de prabusire, fara scaune, fara tabela, cu un gazon… ?! Angola, Afganistan, Burundi, Uganda, Somalia, Albania (poate), Vietnam, Coreea de Nord + inca cateva… si noi! Cum naiba sa intram in Europa cu Becali care ameninta ca-l bate pe nu stiu care, la TV, in direct!

Imi cer scuze fata de cei pe care mesajul meu i-a deranjat! Mi se pare, din nou, ilogic, impotriva fotbalului ca Sportul “sa moara”! Eu nu va pot ajuta cu nimic, dar nu lasati ca echipa asta sa se desfiinteze. Nu uitati: 1916!

PS: Am niste poze (jpg) de la UTA-Sportu, nu-s ele de o calitate f.buna, dar “merg”. Daca vreunul este interesat…

07Ex
    Keymaster

Nici eu nu vad ce ar putea sa faca Prunea si DECE ne-ar ajuta. Daca nu ne ajuta el Hagi care a jucat la noi dece sa ne asteptam sa ne ajute Prunea? Nu inteleg, de unde si pana unde?

07Ex
    Keymaster

Giani, cred ca aici ai cam pus punctul pe “i”. Sunt total de acord cu tine.

07Ex
    Keymaster

Becali nu e prost. Nu-l va lua pe Maxim inapoi chiar daca (poate) pretul lui a crescut. El il vrea pe Dinita sau Bucur, sau pe amandoi. Imi pare rau dar daca Siman accepta sa-l dea pe Dinita, Bucur, sau oricare din varfurile noastre in schimul sumei de $150K atunci iese in perdere. Pai deci noi il dam pe Dinita pentru Maxim. Pai se compara?
    Macar daca ne-ar da Steaua 3p in Ghencea, atunci poate ar merita. 😉

webmaster
    Keymaster

Am niste poze (jpg) de la UTA-Sportu, nu-s ele de o calitate f.buna, dar “merg”. Daca vreunul este interesat…

De poze cu Sportul suntem oricand interesati. Daca nu te-ar deranja ca pozele respective sa fie pe acest site poti sa le trimiti pe adresa: webmaster@sportulstudentesc.com

Mersi mult!

cameliu
    Member

Siman a refuzat sã-l cedeze pe Mazilu
    Ieri a fost ultima zi în care Sportul putea sã achite Stelei datoria de 150.000 de dolari, restantã din iarna lui 2002, în contul transferului lui Maxim. Ultima solutie propusã de ros-albastri a fost cedarea lui Mazilu în Ghencea, dar conducerea “studentilor” a refuzat, desi urma sã primeascã în plus si o sumã de bani. Conform unei decizii definitive a Comitetului Executiv al FRF, în caz de neplatã, echipa din Regie nu va mai fi programatã la meciurile din campionat si le va pierde la “masa verde” cu 3-0. Gigi Becali a declarat asearã: “Siman a zis cã mã sunã la ora 16:00 sã-mi spunã dacã acceptã ultima ofertã a noastrã, dar n-a mai dat nici un semn de viatã. Cu jumãtate de inimã am semnat hîrtia prin care anuntãm FRF de faptul cã litigiul cu Sportul n-a fost stins. Dumnezeu îmi e martor cã n-am vrut sã se ajungã aici. Regret din inimã si îmi cer scuze jucãtorilor, dar cît timp sã mai fiu prost si sentimental?”. (Cãtãlin Tepelin)

16 mai 2003

cameliu
    Member

Siman putea sa-l dea pe Mazilu mai ales ca primea si ceva bani in plus!
    Asa se pare ca Siman prefera sa mergem direct in B!

Radu Dobrin
    Member

Si patrupedul mai face si pe sentimentalul….dupa ce vrea sa bata pe toata lumea pe unde apuca…asta e! Vorba lui Tavi…”e bine si dimineata”

Mergem inainte!
    hai sportul!

Anonymous
    Member

Nu stiu ce sa zic …daca este bine sau rau ce a facut Siman in legatura cu Steaua.

1. Mazilu este un jucator tanar si de perspectiva…..iar Siman pierdea bani la faza asta. Si nu cred ca ii place sa piarda in fata lui Becali.!!!!

Daca ii cereau pe Dinita cred ca il ceda fara probleme !!

2. In Romania orice este posibil … si nu cred ca ne vor suspenda.

3. Numai moralul echipei poate fi afectat. Oricum nu este vina lui Siman ca ei nu castiga. La 21 ani ar trebui sa-i dea viata pe teren. Sa nu se mai planga de bani….bani vin cu rezultatele.

Nu cred ca Sportul poate disparea …..chiar daca Siman ar vrea!!!

:?:

dragos
    Member

o solutie de compromis s-ar fi gasit, daca era buna intentie….
    speram, ca spiritul STUDENTESC sa nu moara asa cu una-cu-doua!!!
    trebuie sa renastem ca pasarea PHOENIX, dar mult mai PUTERNICI!!
    vom promova, chiar daca nu vom mai fi in formula de baza – si vom fi mai
    ATENTI – probabil si cu alt ANTRENOR

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 282 total)
  • The topic ‘Cazul Maxim!’ is closed to new replies.