Cazul Maxim!

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 282 total)
  • Author
    Anonymous
    Member

Era un targ foarte bun! Mazilu pleca , veneau cateva mii de dolari le dadea baietilor ca n-au mai vazut bani de multi! Cu cati bani a fost ajutat Iovita! S-a afirmat ca nu stiu cate ori ca baietii au Primit banii! Relitatea : NU!!!!! Ca s-au platit darile la stat: impozite, etc. Realitatea :NU!!! Siman a pierdut controlul ! Sustineti-l in continuare! Daca nu vom fi programati cu Bacaul Siman trebuie alergat si batut!!! Oricum sa plece din Regie! Cand am spus asta iarna sa scapam de el nu ati vrut!!!!!!!!!!

Giani
    Member

Va recomand sa cititi tot grupajul de stiri referitor la subiectul “ciobanesc de Pind”. Intrati pe pagina prosport sa dati un click pe legatura
    http://www.prosport.ro/articol/index.php?table=article&id=12468&chapter=Divizia%20A%20Photo%20Article

Becali afirma ca a semnat memoriul “cu strangere de inima”. Deduc ca l-a semnat el, dar incepand de ieri este suspendat pe timp de o luna. Aceasta suspendare implica inclusiv pierderea dreptului de semnatura pe orice fel de acte intocmite in numele clubului, inclusiv memorii. Deci memoriul semnat de Gigi Becali este nul de drept.

Chiar daca ne vor retrograda, sunt convins ca vom reveni intr-un an. Cica il vroia pe Mazilu si mai dadea si niste bani. Cat???? Mazilu este un jucator tanar si talentat, caruia ii mai lipseste doar un dram de inspiratie pentru a fi superatacant. In cateva luni, oierul l-ar fi vandut dupa aceea pe cateva miliioane bune. Si noi ramaneam cu ce? Cu un jucator de valoare medie (Maxim) si 50 de mii de parai! Adica: teapa.

Daphix_
    Member

Pe mine nu m-ar deranja… deloc! Totusi, NU eu am facut aceste poze, le-am primit si eu, iar daca le pui pe site sa nu apara probleme de gen “copyright”! Oricum, eu ti le pot da! Problema ii cum ti le trimit?! Prin email-ul meu de la yahoo, nu merge, nu am transfer destul. :( Ii adresa de email gratuita… Eventual pe YMessenger daca ne intalnim. Daca mai esti interesat, astept o propunere! (eu nu ma pricep asa bine la Internet). 8)

Tavi
    Member

Nu cred ca e o catastrafa in ce divizie jucam … atat timp cat jucam ceva de calitate …

anul asta am avut o aparare lipsa … asha ca A poate fi considerata o palarie cam mare chiar daca ne convine sau nu …

despre cei care dau bani acestei echipe eu zic ca ar trebui sa le multzumim pentru asta … cat despre calitatea actului managerial in cadrul clubului nu cred ca putem sa emitem pretentii atat timp cat capitalul sufletesc este inevaluabil (cu incurajari nu prea potzi sa platesti salarii si practic doar cu asta vin eu ca suporter).

supozitzii putem face oricate … de ce nu am spune ca este posibil ca Siman sa-l fi folosit de Becali pentru ca isi da seama ca nu poate tzine echipa in A shi ca sa nu ii faca vreo surpriza ca anul trecut cand am trecut de baraj shi atrebuit sa plateasca o caciula de bani pe care poate nu ii avea sau ii avea pentru altele … (asha echipa a fost retrogradata la masa verde din cauza oierului ca noi am fi avut shanse cu duiumu’) pe tema asta asta se pot bate campii oricat ca tot cu asta ramanem!! :?

Omu’ a dat bani … multzi … putzini … bine … rau … asta e! Eu ii multzumesc … e o lectzie de invatzat … Sportul Studentzesc nu incepe si nu se termina cu finantzatorul echipei …

Sportul Studentzesc inseamna istorie traditzie iar momentele grele in viatza echipei vor alterna in mod cert cu cele bune iar echipa va exista chiar shi dupa ce noi vom fi batrani sau mai rau …

Fruntea sus!

Fortza Sportu’!

razvanR
    Member

Cred ca Siman stie ce face !

Atata timp cat putea sa iasa din impas cedandu-l pe Mazilu, dar nu a facut-o, inseamna ca este acoperit si ca echipa nu risca sa piarda meciurile ramase la masa verde. Inseamna ca stie sigur ca ceva de genul asta nu se poate intampla. Acum o luna a aparut alaturi de Doru Viorel Ursu, care este un jurist de valoare si daca el l-a sfatuit pe Siman sa nu plateasca catre Steaua, atunci nu-mi fac nici o grija.

Eu cred ca lucrurile stau cam asa: Sportul este dator la “vechea Steaua – a lui Paunescu” care nu mai are nici un raport cu LPF, FRF. Este ca si cum ar trebui sa se suspende o echipa pentru ca este datoare 100k la mine sau la unul dintre voi.

Ce va fi, vom vedea.

HAI SPORTUL

dragos
    Member

toate meciurile ramase se pierd la masa verde!!!!!!
    AM RETROGRADAT!!!!!!!!!!
    PACAT!!!!!!!!
    ESTE RUSINOS!!!!!!!!!!

razvanR
    Member

Nu se poate !

Pe ce post s-a anuntat ?

Anonymous
    Member

@razvanR wrote:

Cred ca Siman stie ce face !

Acum o luna a aparut alaturi de Doru Viorel Ursu, care este un jurist de valoare si daca el l-a sfatuit pe Siman sa nu plateasca catre Steaua, atunci nu-mi fac nici o grija.

Eu nu cred ca pe Doru Viorel Ursu il intereseaza soarta Sportului. Daca am in casa o poza cu George Bush inseamna ca am participat la razboiul impotriva Irakului. Este o asociere fara sens. Poate ca DVU il consilia pentru alte belele in care a intrat Mr. Siman. Poate trafic cu alcool, cine stie…

razvanR
    Member

Nu pot sa cred asa ceva !

Oricum, fie ca este adevarat fie ca nu, ne vedem maine la ora 18.00 la peluza.

razvanR
    Member

Sper ca Dragos glumeste

Anonymous
    Member

@razvanR wrote:

Nu pot sa cred asa ceva !

Oricum, fie ca este adevarat fie ca nu, ne vedem maine la ora 18.00 la peluza.

Da de baut Siman?

07Ex
    Keymaster

Am citit in unul din ziarele de astazi ca Siman tocmai NU vrea sa-l dea pe Mazilu, nici macar pentru cei $150K pe care ii datoreaza Stelei. Stirea respectiva se afla de altfel si pe site.

07Ex
    Keymaster

Dragos, ai auzit tu stirea la radio sau de unde sti asta? Parca nu-mi vine sa cred ca totul s-a naruit asa de-odata. Cine are mai multe informatii sa le puna pe forum.

Radu Dobrin
    Member

cind tocmai ne bucurasem de “link”-ul lui Cameliu cu divizia A in direct :) (poate gasesti unul si cu B! :))

07Ex
    Keymaster

Eu tot nu inteleg care este situatia la ora actuala. Nu vad dece nu s-ar rezolva ceva de astazi pana maine. In fond meciul este maine, deci mai avem (teoretic) inca 24h sa facem ceva. Aici nu m-am referit la noi ci la Siman. Nu se poate ca dupa ce am luptat atat de mult anul asta sa retrogradam din cauza asta.

Faptul ca Siman nu a fost de acord cu cedarea lui Maziul + bani ma face sa cred ca Siman ori nu vrea sa ramana echipa in A ori nu vrea sa-i dea banii lui Becali din incapatinare. Voi ce credeti?

Motivul pentru care l-as fi dat pe Mazilu este ca oricum Mazilu nu a jucat cine stie ce anul asta. Nu va aduceti aminte de meciurile pierdute pe mana lui, atunci cand nu a fost in stare sa dea gol din 2-3 metri? De acord, este tanar si poate de perspectiva, dar in situatia actuala ar fi trebuit ajuns la un compromis. Daca Steaua l-ar fi vrut pe Dinita atunci poate as fi spus “nu” dar Mazilu … Siman cred ca nu-si da seama ca odata ajunsi in B va fi mult mai greu sa “vinda” jucatori la echipe din strainatate sau la echipele de top din RO si sa-si scoata banii investiti. Macar asa il da pe Mazilu si poate la anul daca echipa va juca bine si va fi in divizia A va avea si Siman mai multe sanse sa mai dea din jucatori si sa-si scoata banii inapoi. Asa cel putin cred eu.
    Pe de alta parte, faptul ca l-a refuzat pe Becali de atatea ori, ma face sa cred ca Siman pur si simplu se incapatineaza si NU vrea sa-i dea banii. Dece n-as putea sa va spun.

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 282 total)
  • The topic ‘Cazul Maxim!’ is closed to new replies.