Ce echipa va promova in 2008 din Seria 1 B?

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Ce echipa va promova in 2008 din Seria 1 B?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 53 total)
  • Author
    stefan
    Member

Mi-am dat. Dar as vrea si eu un patron ca Paskany, ei sunt ceva mai batrani ca noi. Poate nu atatia portughezi, dar un alt patron.

Zibling
    Member

Siman nu face chiar rau, el e sa zicem opusul lui Paskany – adica nu cumpara tot ce-i trebuie din afara, dar parca prea tine cu tot dinadinsul sa vada la seniori numai jucatori din proprie pepiniera. Uneori, oricat de bune sunt grupele de juniori, tot raman posturi din cei 11 jucatori+rezerve de la seniori ce nu pot fi alimentate non-stop din propria ograda. Iar atunci trebuie bagata mana in buzunar si efectuate cumparaturi. Uneori, poate chiar de jucatori peste 28 ani, ca doar n-o fi foc sa cumparam si noi purii.

dragos
    Member

pana acum, BRASOVUL confirma INVESTITIILE si ambitiile !!!
    dupa parerea mea, BRASOVUL este NO. 1 !!!!!!!!!!!!!!

pentru locul 2 se (z)bat: noi, petrolul, otopeni, giurgiu, progresul !!!!
    nu stiu daca, vom reusit si daca vom merita !!!!

07Ex
    Keymaster

De acord cu tine Dragos. Locul 1 este aproape sigur asigurat de FC Brasov.

Pe 2 insa cred ca in afara de noi cred ca se vor zbate Petrolul, FCM Bacau, si pate Otopeniul. Eu nu-i vad pe Giurgiu promovand, iar Progresul cred ca anul asta raman in liga a II-a.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

De acord cu tine Dragos. Locul 1 este aproape sigur asigurat de FC Brasov.

Pe 2 insa cred ca in afara de noi cred ca se vor zbate Petrolul, FCM Bacau, si pate Otopeniul. Eu nu-i vad pe Giurgiu promovand, iar Progresul cred ca anul asta raman in liga a II-a.

asa este, Caz!!…….echipele mici si ambitioase vor incerca marea performanta !!!

dragos
    Member

Sambata serveam masa la un restaurant din Regie.
    la masa alaturata 3 jucatori “otopenari”: Dicu, Ciortea, Cojocnean, fac calcule de zor cu echipele, care vor promova in acest an.
    din pacate, sportul nici NU a fost pomenit (nici macar in treacat)…….am vrut sa le reamintesc ca, tocmai batusem la galati si eram la egalitate de puncte…..insa am preferat doar sa ascult.
    brasov, otopeni si apoi botosani, petrolul, giurgiu, tulcea, bacau etc, insa NIMIC de studenti !!!!

Zibling
    Member

Pai, si crezi ca nu aveau dreptate otopenarii respectivi. In momentul de fata suntem o echipa de pluton. Nici prea-prea, nici foarte-foarte 😥

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Pai, si crezi ca nu aveau dreptate otopenarii respectivi. In momentul de fata suntem o echipa de pluton. Nici prea-prea, nici foarte-foarte 😥

SUNTEM semi-desculti !!!!!

ultrasro
    Member

Cu otopenarii respectivi a sters pe jos Dunarea Galati acum doua zile asa ca ….

Giani
    Member

Na ca am gasit si o rima: Taranii din Otopeni umiliti de galateni.

ashone
    Member

intre timp cojocnean a promovat deja. el si inca unu sint la timisoara din ce am citit in ziare.

dragos
    Member

BRASOVUL este imbatabil…..joaca bine, iar razvan a stiut sa-i motiveze.
    ACESTA ESTE MERITUL UNUI ANTRENOR 1!!
    du-te RAZVANE, DU-TE……in liga 1 !!!!
    sportul mai are de mancat zacusca cu paine, pana sa poata juca eficient.

stefan
    Member

Acum sunt sigur ca nu Sportul.

dragos
    Member

@stefan wrote:

Acum sunt sigur ca nu Sportul.

ai nostrii raman de caruta sa se uite cum altii promoveaza……..daca or avea nevoie de televizoare, le cumpara SILE, caci zacusca cu paine le-a tot dat……. 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

rapid19pancu
    Member

am auzit ca se va monta de la anul nocturna pe stadionul nostru…dar de ce o monteaza ca sa nu o foloseasca cine sterge praful de pe ea? 😆 imi pare rau dar sunt realist si recunosc in cele din urma ca daca echipa nu-si revine adio promovare…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.