Ce echipa va promova in 2008 din Seria 1 B?

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Ce echipa va promova in 2008 din Seria 1 B?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • Author
    dragos
    Member

@rapid19pancu wrote:

am auzit ca se va monta de la anul nocturna pe stadionul nostru…dar de ce o monteaza ca sa nu o foloseasca cine sterge praful de pe ea? 😆 imi pare rau dar sunt realist si recunosc in cele din urma ca daca echipa nu-si revine adio promovare…

putem juca in nocturna chiar daca vom fi in liga a-2-a….. se va inchiria sau poate se vor organiza alte competitii sportive pe stadion. 😆 😆

rapid19pancu
    Member

asa este ai dreptate se poate juca si rugby pe stadionul din regie 😆 sau poate o sa fie si concerte…. :D

dragos
    Member

daca ar fi promovat doar o echipa, atunci nu ar mai fi avut farmec sezonul.
    puteam sa ne antrenam linistiti pentru anu’ viitor, insa vom vedea ce-si-cum………..
    PS: iacov a renuntat la progresul; probabil, vor fuziona cu echipa din liga a-3-a (tot a lu’ bodu) si se vor numi fc progresul bodu. hihi

Giani
    Member

@rapid19pancu wrote:

asa este ai dreptate se poate juca si rugby pe stadionul din regie 😆 sau poate o sa fie si concerte…. :D

rugby nu ai cum sa joci, terenul de tinta trebuie sa aiba minim 10 metri, in Regie nu poti asa ceva.

07Ex
    Keymaster

Din ce in ce mai mult se intrevede o promovare a Brasovului si a celor de la CS Otopeni.

dragos
    Member

meritat, dealtfel.

Giani
    Member

@07Ex wrote:

Din ce in ce mai mult se intrevede o promovare a Brasovului si a celor de la CS Otopeni.

Poate urca Petrolul in loc de Otopeni. Ce m-as bucura sa il vad pe primarul lor labarar (pardon, liberal) cu ochii-n soare. In acest retur ma gasiti pe Ilie Oana, in Regie nu mai calc.

dragos
    Member

@Giani wrote:

@07Ex wrote:

Poate urca Petrolul in loc de Otopeni. Ce m-as bucura sa il vad pe primarul lor labarar (pardon, liberal) cu ochii-n soare. In acest retur ma gasiti pe Ilie Oana, in Regie nu mai calc.

n-ar fi exclus ca, Petrolul sa fie surpriza seriei.

dragos
    Member

se va da o lupta apriga pentru locul 2: chiajna a batut cu 4-3 pe otopeni si sunt la 3 puncte in spatele lor, iar petrolul sunt si ei pe-acolo…….devine interesant locul 2 – voi urmari !!!

adso
    Member

eu merg pe mana otopeniului. ei ar merita promovarea din cele trei

Giani
    Member

@adso wrote:

eu merg pe mana otopeniului. ei ar merita promovarea din cele trei

A se vedea blatul cu Dinamo2. Baietii sunt bine antrenati pentru prima liga, deja apasa la butoane. Merg tot pe mana concitadinilor mei.

Si Ploiesteni apasa pe butoane, asa ca probabil ca ei vor promova la anul, acum sunt un pic cam departe.

Giani
    Member

La scoruri de 7-1 sau 4-1 unde vezi butoanele? Decat taranii aia basiti, care exista de trei-patru ani, mai bine o echipa cu traditie.

mkg
    Member

Nu stiu daca vor reusi sa prinda locul doi dar mie imi place Ploiestiul cum joaca acum in final de sezon . Traditia o recomanda la promovare totusi.
    Eu unul sunt satul de povestea cu “butoanele” scoasa la inaintare chiar de mafioti .
    Jocul Ploiestiului pare curat si are consistenta .Pacat ca a inceput sa fie eficace asa de tarziu. Ei seamana cu Sportul dar sau trezit putin mai devreme.

dragos
    Member

asadar, otopeniul are prima sansa de ocuparea locului secund……ma intreb daca, va juca in liga 1 sau va vinde locul ???

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.