Ce echipa va promova in 2008 din Seria 1 B?

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Ce echipa va promova in 2008 din Seria 1 B?

Viewing 8 posts - 46 through 53 (of 53 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Nu citesti presa, Dragos. Au spus ca au ajuns deja la un acord cu Astra Ploiesti – proprietara celui de-al doilea stadion ca marime din Ploiesti – si vor juca acolo sezonul viitor, daca vor promova in Liga 1.

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

asadar, otopeniul are prima sansa de ocuparea locului secund……ma intreb daca, va juca in liga 1 sau va vinde locul ???

Eu cred ca vor juca in liga I. Nu-l vad pe Ciobotariu vanzand locul dupa ce au promovat pe merit. Ei nu sunt Delta Tulcea. 😆

Giani
    Member

Eu cred ca nici otopenarii si nici gazarii nu vor sa promoveze. Vin alegerile, deja primarul liberal, care mentine aceasta echipa artificiala numita CS Otopeni, prin abuzuri semnificative, nu prea mai este dorit de cetatenii comunei ilfovene. Pe partea opusa, la 45 km mai la nord, suporterii deja s-au dezis de echipa-fanion, in favoarea nou-infiintatei CSM. Tandemul securist Luca-Bercea este in dizgratie, spectatorii merg pe Ilie Oana ca sa aiba pe cine contesta (in special prin invective). Si nici primaria nu mai este dispusa in a ii lase pe cei doi baieti cu ochi albastri sa isi bata joc de toata lumea. In ce priveste lupta pentru locul 2, pot spune doua lucruri:
    1. Nu cred ca taranii de langa aeroport vor lua mai mult de 3-4 puncte in cele trei etape ramase.
    2. Nu cred ca “petrolistii” vor marsa prea tare pentru a ii depasi pe tarani. Chiar daca sunt la doar cinci puncte in spate.
    Este posibil ca ploiestenii sa incerce o performanta ce parea imposibila din alt motiv: banii securistilor. Ar fi ultima sansa a cuplului securist de a mai salva o investitie falimentara, din care au vrut sa scoata capital electoral.

07Ex
    Keymaster

… si uite asa, daca nici una din echipe nu va vrea sa promoveze, cine credeti ca va beneficia? Ceahlaul, echipa clasata pe primul loc retrogradabil. Ce-as rade daca Ceahlaul se va salva din nou de la retrogradare printr-o manevra de genul asta.

Giani
    Member

NU. Taranii au ajuns accidental in prima liga, vor juca trei etape in 1 Mai, dupa care vor parasi orasul dintre rafinarii ciuruiti si cu jucatorii batuti mar. Din pacate, dupa blaturile de pizza ale lui vama, la anul vom avea a face cu blaturilre consistente ale lui pinalty. Cert este ca nimeni nu mai vrea sa suporte nesimtirea umflatului, cu atat mai mult cu cat partidului “galben” (reprezentat cu onoare de blatistul cel umflat) se pare ca i s-a cam inmuiat sageata pe la mijloc, cel putin asta spun sondajele.

Din cate stiu eu ne-a Pinalty ar fi ajuns la portocalii, migratia politica inca este in floare. In mod cert vor reveni rapid in A, noi in cel mai bun caz ne putem bate pentru locul 2.Dar daca jucam ca anul asta ne batem pentru retrogradare.

cameliu
    Member

@cristiansportul wrote:

In mod cert vor reveni rapid in A, noi in cel mai bun caz ne putem bate pentru locul 2.

Cred ca ai uitat cifra 1 inainte de 2! :-))))

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 8 posts - 46 through 53 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.