Cel mai bun antrenor al Sportului Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Cel mai bun antrenor al Sportului Studentesc

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • Author
    Bob
    Member

@florin_maican wrote:

SPORTUL
    Gigi Mulţescu, din nou la Sportul
    Gheorghe Multescu a fost numit astazi 29 septembrie 2006 in functia de antrenor principal la FC SPORTUL STUDENTESC, acesta va semna un contract pe 3 ani avand ca principal obiectiv promovarea in Liga 1

http://www.gsp.ro/

Este cea mai buna stire din ultimele 3 luni!

CIPIKA
    Member

dupa parerea mea cred ca balin si cu mihail marian au facut o treaba buna in regie.
    nu ar fi rau ca unul dintre ei sa mai antreneze sportul si pe viitor

07Ex
    Keymaster

Un lucru este sigur, Badescu nu va face niciodata lista celor mai buni antrenori de la Sportul. 😆

ultrasro
    Member

Momentan Sportul joaca putin cam sinistru, sa vedem insa evolutia in luna septembrie 😯

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Momentan Sportul joaca putin cam sinistru, sa vedem insa evolutia in luna septembrie 😯

cugetarea iti apartine sau este un citat ?????? 😆 😆 😆 😆 😆
    pai, ce treaba are luna (Septembrie – luna a-9-a – nr. impar) cu jocul echipei ???
    or fi de vina astrele (Mercur in casa lui Venus samd), sau anotimpul, pentru evolutia PENIBILA a echipei ?????
    un lucru este cert: PORTARUL nostru NU trece printr-o “PASA” BUNA !!!!

ashone
    Member

@dragos wrote:

@ultrasro wrote:

pai, ce treaba are luna (Septembrie – luna a-9-a – nr. impar) cu jocul echipei ???
    or fi de vina astrele (Mercur in casa lui Venus samd), sau anotimpul, pentru evolutia PENIBILA a echipei ?????

are dreptate ovidiu…in iunie stim sigur daca promovam sau nu, pina atunci incepind cu septembrie ii numaram zilele lu eduard badescu la echipa…. 😈 😈

dragos
    Member

@ashone wrote:

@dragos wrote:

@ultrasro wrote:

are dreptate ovidiu…in iunie stim sigur daca promovam sau nu, pina atunci incepind cu septembrie ii numaram zilele lu eduard badescu la echipa…. 😈 😈

pai, daca ovidiu asteapta evolutia echipei din luna Septembrie, eu sper, ca luna octombrie sa-l nu mai “prinda” pe Edy antrenor principal…….ce-i mult strica !!!

dragos
    Member

apropos de antrenor, stoichita, cartu, rednic sunt doar cateva nume (fara contract), care, au avut ceva de spus in antrenoratul romanesc……insa, am omis un amanunt : COSTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Giani
    Member

Lasa tata ca Badescu este cel mai bun. Cand are avantaj de un gol, se retrage cu tot efectivul, dar pe cel mai bun fundas, Dedu, il tine pe tusa. E drept ca nici Secareanu nu este un fundas slab, dar prea este singur, si sub presiune mai si greseste. Dar daca l-ar fi avut pe Dedu langa el, altfel ar fi fost situatia. Totusi Badescu este antrenorul ideal (pentru Siman): face echipa la comanda, nu costa prea mult la salariu, are toate atuurile pentru a ramane in Regie pe termen lung. Faptul ca are o strategie de joc complet falimentara nici nu mai conteaza, cine a zis, in afara de suporteri si o mana de jurnalisti, ca Sportul trebuie sa mai si promoveze in prima liga?

Zibling
    Member

Of, Giani, cum le stii tu pe toate ca un om mare. Dar … e incomplet! Deoarece, Edi Badescu ar trebui sa fie constient ca rezultatele de la Sportul Studentesc ii vor ramane in CV si in caz de ceva rau, il vor bantui toata viata. In rest, Giani, din pacate nu te pot contrazice.

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Dar … e incomplet! Deoarece, Edi Badescu ar trebui sa fie constient ca rezultatele de la Sportul Studentesc ii vor ramane in CV si in caz de ceva rau, il vor bantui toata viata.

Tin sa te contrazic deoarece asta depinde in mare masura de joburile la care va aplica dl Badescu pe viitor. Daca dl Badescu va aplica pentru joburi de antrenor in Canada, punand pe CV ca a antrenat in Europa, chiar si in liga a II-a din Romania va conta enorm, indiferent de rezultatele obtinute.

Dar pe ce baza l-a adus pe eduardo badescu asta?nu avem antrenori mai buni in romania fara contract?ba normal ca avem…macar sa continuie fara infrangere in campionat

CIPIKA
    Member

EU ZIC SA-L LASAM SA LUCREZE SI LA SFARSITUL CAMPIONATULUI TRAGEM LINIE SI COMENTAM DACA ESTE BUN SAU RAU PT SPORTUL
    PANA UNA ALTA SUNTEM ACOLO SUS FARA INFRANGERE

Giani
    Member

@Zibling wrote:

Of, Giani, cum le stii tu pe toate ca un om mare. Dar … e incomplet! Deoarece, Edi Badescu ar trebui sa fie constient ca rezultatele de la Sportul Studentesc ii vor ramane in CV si in caz de ceva rau, il vor bantui toata viata. In rest, Giani, din pacate nu te pot contrazice.

Cat mi-as fi dorit sa ma insel!!!! Nu ai idee, Zibling, dar chiar vroiam sa vina cineva si sa imi spuna ca bat campii, ca as fi mai lucid dupa ce as trage prafuri pe nas, ca nu pricep nimic din ceea ce se intampla la Sportul. Spre jalea mea, primesc numai confirmari, dovada ca starea de fapt in Regie pute, iar lui Siman, cat timp mai poate vinde, ii place acest miros. Pentru ca la nasul lui oricum ajung doar euroii obtinuti din vanzarea lui Balan sau a lui Curelea, oricum nu il freaca grija de performantele echipei.

Din pacate, draga Caz, nu ma intereseaza ce isi va pune aceasta clona a lui Dépardieu la CV in Canada, ci cum merge echipa. Ori echipa merge foarte prost, pentru ca strategia antrenorului este pe masura. Dar la banii pe care ii ia il si inteleg.

07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

Din pacate, draga Caz, nu ma intereseaza ce isi va pune aceasta clona a lui Dépardieu la CV in Canada, ci cum merge echipa. Ori echipa merge foarte prost, pentru ca strategia antrenorului este pe masura. Dar la banii pe care ii ia il si inteleg.

Giani, nu vreau sa ma intelegi gresit. Eu nu-i iau apararea acestui Badescu fiindca este “canadian”. Tot ce ma intereseaza este sa faca treaba buna la echipa si pana acum nu pot sa-mi dau seama daca face treaba buna sau nu. In afara de meciul de cupa, care cred ca a fost pierdut ca asa a vrut Siman, ca de, de ce sa dea bani pe alte deplasari, restul cred ca au fost OK. Sa vedem ce va fi in urmatoarele meciuri cu echipele care trag la promovare.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.