Cezar Zamfir 27.10.1967

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Cezar Zamfir 27.10.1967

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Asta-i titlu de stire Mediafax! Nu am abonament asa ca nu stiu mai mult…
    Stie cineva mai mult?

Insa se pare ca inca nu s-a gasit niciun antrenor pe moment. Iar pentru partida cu UTA Cezarica era cel mai in masura s-o pregateasca!
    Deci cred ca antrenor nou, pe saptamina viitoare…

ion
    Member

@cameliu wrote:

Asta-i titlu de stire Mediafax! Nu am abonament asa ca nu stiu mai mult…
    Stie cineva mai mult?

Insa se pare ca inca nu s-a gasit niciun antrenor pe moment. Iar pentru partida cu UTA Cezarica era cel mai in masura s-o pregateasca!
    Deci cred ca antrenor nou, pe saptamina viitoare…

Ca la noi la nimeni!!!Sint dezamagit deoarece este fffffffff important sa cistigam cu UTA.Nici nu stiu ce sa mai cred despre modul de gindire a lui Siman pe care pina acum l-am apreciat!Putea sa-l pastreze macar pina luni pe Andone si apoi facea si el ce putea,nu zice cineva ca e usor de gasit un antrenor de azi pe miine… dar asa rezolvare ….

Radu Dobrin
    Member

Nu stiu cit de mult a avut Siman de spus cu privire la plecarea lui Andone. Daca nu era ‘la zii’ cu plata lui Andone, nu cred ca era in pozitia sa puna conditii (in ce zii sa plece…etc..). Una peste alta, cu Cezar pe banca, parerea mea ca mare diferenta pentru miine nu e (mai stii?..ar putea fi chiar o diferenta ‘in bine’…).

ion
    Member

@Radu Dobrin wrote:

Nu stiu cit de mult a avut Siman de spus cu privire la plecarea lui Andone. Daca nu era ‘la zii’ cu plata lui Andone, nu cred ca era in pozitia sa puna conditii (in ce zii sa plece…etc..). Una peste alta, cu Cezar pe banca, parerea mea ca mare diferenta pentru miine nu e (mai stii?..ar putea fi chiar o diferenta ‘in bine’…).

Sa dea Bunul Dumnezeu sa fie cum spui tu si sa ne bucuram de victoria
    pe care o asteptam .

07Ex
    Keymaster

Radu are dreptate. Daca Siman ar fi fost la zi cu plata catre Ando atunci poate ar fi avut un cuvant de spus fata de plecarea lui catre Dinamo. Asa insa …
    Cu privire la meciul cu UTA sunt de parere ca Cezarica poate face fata. In cel mai rau caz sa foloseasca metodele lui Ando deoarece jucatorii sunt deja obisnuiti cu ele.

�CEZAR ZAMFIR N-ARE DREPTUL SA ANTRENEZE IN A�

Dupa plecarea lui Ioan And one la Dinamo, Sportul a ramas fara antrenor principal calificat. Potrivit directorului Scolii Federale de Antrenori, Mircea Radulescu, interimarul Cezar Zamfir, care se ocupa de 5 etape de pregatirea echipei din Regie, nu are dreptul sa fie �principal� la un club din Divizia A. �Sportul nu are inregistrat la federatie nici un contract de antrenor, iar Cezar Zamfir nu a primit dispensa din partea noastra�, a spus Riciu. Cei din Regie l-ar putea reactiva, de forma, pe directorul sportive Romulus Chihaia. Din vara, pe banca Sportului ar putea reveni Gabi Balint, tentat sa nu-si prelungeasca intelegerea cu Serif Tiraspol. (Viorel Tudorache)
    “PROSPORT”, 21 APRILIE 2003.

Ce ziceti de asta?
    HAI SPORTUL!!!

PS: Caz vezi ca iti trimit cronica completa din prosportul de ieri

07Ex
    Keymaster

Ar fi excelent daca ar veni Balint in vara. Problema insa e sa nu ne trezim intre timp cu Ando pe banca dupa ce il vor da aia de la Dinamo afara.

Anonymous
    Member

Am ajuns sa ma rog sa castige Dinamo ca sa nu vina Andone iar in Regie !!!! 😆

dragos
    Member

ar fi o idee ff buna ca balint sa revina, dealtfel a fost prezent si la meciul cu galatiul.
    stati linistiti, ando nu va fi demis de la dinamo – el va ramane inca vreo 2 ani sa faca echipa – se pare ca va atenta si la jucatorii nostrii…..

Giani
    Member

Daca au cateii bani, eventual. Cat cere Siman, nu cat vor ei. Uitati ca acum doi ani ziceau ca ne vor cumpara echipa la kilogram? ce au cumparat?? Pe Simona, eventual.

Anonymous
    Member

As zice ca e o idee buna!

Da’ in principal astept ziua cand pustilor nostri le va creste si mintea, ca tare sunt slabi la capitolul “psihic”…

Claudiu

Giani
    Member

Cred ca psihicul jucatorilor este impus si de antrenor. De ce nu erau asa de labili psihic cu Multescu la conducere, de exemplu? Pentru ca stia sa-i aseze in teren si nu crea atata atmosfera pe banca, asa cum o face Ando. Tot respectul pentru Ando, sper sa-l invingem maine :-), dar am vazut si jocul lor cu Farul. Fara Ando pe banca, dinamovistii s-au simtit parca mai in largul lor si au jucat ceea ce s-au priceput. Intamplator, cu succes de data asta.

Cat despre Cezarica, imi pare ca nu are autoritate asupra jucatorilor. Degeaba merg antrenamentele bine, daca jucatorii se pierd in teren. Un antrenor cu autoritate (naturala, nu impusa, gen Dinu), asa cum este Balint, imprima si jucatorilor o stare psihica de invingatori. Chiar daca sunt condusi in minutul 1.

ultrasro
    Member

Sa stiti ca jucatorii nu prea sufla in fata lui cand le spune ceva chiar daca ii spun pe nume. Cand sare cineva calul Cezarica il pune repede pe coji de nuca! Parol….

Giani
    Member

Sati putin, nu e vorba de autoritatea ierarhica, aceea e firesc sa fie respectata, iar cine o incalca sa fie sanctionat. Ma refer la o alta forma de autoritate, cea naturala, a liderului care prin simpla prezenta fizica impune calm si precizie celor cu care lucreaza. Ori eu de asta am dubii ca ii lipseste lui Cezarica, nu ca ar permite jucatorilor sa il traga de sireturi.

Cu toate astea, meciul de azi m-a contrazis. Numai chivuletele (fost in curtea lui dinamo, caine pana la moarte si manusi dupa) si atitudinea bizara a unui aparator de-al nostru (nu portarul) au condus la esec. Jucatorii au avut acea mentalitate de invingatori si puterea de a fi in joc, chiar si peste adversari, desi au fost condusi aproape tot timpul cu 2 goluri. Faptul ca chivuletele (greseala stilistica intentionata) a prelungit repriza cu numai 3 minute, egal cu timpul cat au durat “ingrijirile” acordate portarului dinamovist dupa golul valabil anulat lui Dinitza, pentru acel fault visat de acelasi caracter de porc in carcasa umana, spune multe despre corectitudinea si echidistanta acestui tractorist ajuns accidental in situatia de a-si bate joc de munca unor oameni.

07Ex
    Keymaster

Uite cum dupa demiterea lui Badescu a ajuns iar Cezarica antrenor. Sper ca de data asta sa aibe mai mult succes si sa castige cateva meciuri pana cand va numi Siman pe altcineva antrenor principal. Succes Cezarica!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.