CFR Cluj Napoca

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Din ultimul week-end fotbalistic (in Germania si lunea asta a fost liber: Lunea de Rusalii!) tin sa remarc:
    – promovarea CFR-ului Cluj! (oricit de dusmani ar fi ei cu “U”)! In ultimele 3 etape CFR-ul a urcat de pe 3 pe 2 apoi pe 1! Si asta cind toata lumea urla ca promovarea s-a decis in birourile PSD de la Bucuresti! Ca Jiul trebuia sa intre… bla-bla… Asta-i un semn de normalitate!
    – implicarea Bergenbierului la Apulum ceea ce a insemnat si salvarea echipei (a doua mea echipa de suflet!)

Mai e de remarcat lupta apriga intre Ceahlaul si Bacau! daca a ajuns sa lupte pt un loc Seche si Pinalti…

In rest felicitari lui Ando pt titlu!!!!

Ultras
    Member

promovarea cfr-ul s-a decis in biroul lui Ion Rus, parca tot psd 👿

cameliu
    Member

Dar ce capital electoral era in Vale???
    La Olimpia Satu Mare tot cu PSD-u erau!
    Intrebarea-i care a fost mai PSD?

Ultras
    Member

Care e mai psd ca Rus? Nici in Vale, nici in Satu Mare…

cameliu
    Member

Florine, am observat ca ai dat lupte grele cu cei de la CFR! 😆
    Ce esti asa impotriva lor?
    Numai pt ca nu se inghit cu “U”?

Ultras
    Member

Cei de la U nu-i inghit pe cfr pentru ca acum cativa ani le-au mancat o promovare, trantind ultimul meci din campionat, cu Baia Mare mi se pare.

Eu am fost anul trecut in Cupa in gRuia si am capatat o repulsie instant. Pot sa dau mai multe argumente in acest sens. Apoi Paszkany e genul de hot care striga hotul. Poate ca sunt doar invidios ca eu nu primesc 100.000 de lei cand vin la meci 👿

cameliu
    Member

In studentie mai mergeam din cind in cind pe la meciuri la CFR… Cind juca U afara. E drept ca n-am mai fost prin gruia de cel putin 6 ani! Pe vremea aia era OK, e drept ca nu era Paszkany…
    In rest sa stii ca partea de jos din Gruia e un cartier select!

Ultras
    Member

L-am vazut. Da’ e ala de la poalele dealului. Cred ca nu am mai vazut atatia carmolisti la un loc. Nu mai zic de injuraturi. Au un repertoriu foarte bogat.

07Ex
    Keymaster

Mie unul chiar imi plac CFR-ul. E drept nu la fel de mult ca “U”, dar nu am nimic impotriva lor. Mai degraba sa intre ei in A decat Jiul sau Olimpia. Si in orice caz ii simpatizez mai mult pe ei decat pe Ceahlaul sau Gloria.

dragos
    Member

iar au castigat Cupa Romaniei……deh, au realizat eventul.
    am tinut cu vasluiul……

dragos
    Member

“Mandarina” s-a acrit….. =)) =)) :))
    S.Cartu este noul antrenor al cheferistilor.
    ma bucur pt Sorin, ca va antrena o echipa de UCL. :ymapplause: :ymapplause:
    :ymapplause:

dragos
    Member

Cameliu, faza cu scoru’ descrisa de tine ramane CEA MAI TARE din intreg sezonul:

“Mai intra iar cate unu in birt si intreba cat e scoru, ziceam ca 3-0 si ziceau ca-s buni cfr-u asta… Nu le mai explicam ca
    n-avea de ce… “

mi-a ramas in minte…….ramane faza anului !!
    super, super haioasa !!!

cameliu
    Member

Mda… 2 meciuri am vazut la “fagadau” in sat. Cel cu Bistrita si cu CFR. L-am ratat (acolo) pe cel cu U… asa ca n-am completa “tripla” de victorii marete.

La anu realizam “dubla”: mai batem pe Gaz Metan si pe Brasov si-am terminat Ardealu’. Deci total 16 puncte!

Zibling
    Member

@cameliu wrote:

La anu realizam “dubla”: mai batem pe Gaz Metan si pe Brasov si-am terminat Ardealu’. Deci total 16 puncte!

Deci, pe Targu Mures nu vrei sa-i batem, sa inteleg?

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

@cameliu wrote:

Deci, pe Targu Mures nu vrei sa-i batem, sa inteleg?

Am uitat de ei! Realizam si la anul tripla!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.