Cine va fi viitorul nostru antrenor?

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Cine va fi viitorul nostru antrenor?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 122 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Parca vad ca Siman se va decide abia in primavara, eventual DUPA inceperea returului.

Tavi
    Member

putem juca in B fara antrenor? daca da s-ar putea sa ne faca Sile figura

Giani
    Member

In momentul asta am ferma convingere ca postul de antrenor va fi ocupat de silica. Manager, silica. Portar: silica. Atacant: silica. Vanzator de bilete (la pariu ca va baga si d-astea, numai ca sa nu mai avem bani de b.r.): tot silica. Propun sa il clonam in “n” exemplare, atatea cat este nevoie, da’ numai daca ne asiguram ca se suplimenteaza paturile in Berceni.

Radu Dobrin
    Member

@Giani wrote:

In momentul asta am ferma convingere ca postul de antrenor va fi ocupat de silica. Manager, silica. Portar: silica. Atacant: silica. Vanzator de bilete (la pariu ca va baga si d-astea, numai ca sa nu mai avem bani de b.r.): tot silica. Propun sa il clonam in “n” exemplare, atatea cat este nevoie, da’ numai daca ne asiguram ca se suplimenteaza paturile in Berceni.

ai uitat ca pe postul lui silica va fi ‘gigi-copyrightu’ …:)

apropos…ca to veni vorba de el…l-ati mai bagat si voi in seama (sau in ce s-o nimeri :)) din cind in cind?…

Ultras
    Member

Gabi Balint este practic noul antrenor al echipei. Poate ca Siman stie de fapt ce e ala netu’ si a vazut sondajul nostru 😈

Este alegerea cea mai buna si in acelasi timp alegerea logica avand in vedere faptul ca Gabi Balint a fost cel care a construit echipa, majoritatea jucatorilor fiind promovati de el. Tot el este cel care a impus sistemul de joc 4-4-2 de la echipa mare pana la grupele de copii. Este un antrenor care gandeste ofensiv ceea ce se potriveste ca o manusa lotului de care dispunem acum. Cu el chiar putem avea o sansa anul viitor in A. Adica sa ne batem pentru un loc in prima jumatate a clasamentului. Ca o concluzie putem spune ca Siman a facut prima fapta buna din acest an (poate vrea sa vina Mos Gerila la el 😈 ).

Daca nu va exista nici o oferta gen Abramovich nu va mai pleca nici un jucator. Alt lucru bun. Balint va promova inca 2-3 jucatori pana la finalul returului, cel mai probabil fundasi. Una peste alta avem un lot omogen. Singura problema ramane in continuare Vasile. Va scoate sau nu va scoate banii? Aceasta este intrebarea! Daca platile vor fi facute la timp cred ca toate conditiile pentru realizarea unei performante sunt intrunite.

Totul depinde de Vasile!

07Ex
    Keymaster

Acum daca tot este oficial ca Dan Petrescu nu mai este antrenor la noi m-am gandit sa redeschid acest topic si sa va intreb “cine credeti ca va fi noul antrenor”?

cameliu
    Member

Pai astazi pare a fi antrenor Viorel Moldovan. Experienta ioc! Om vedea…
    Maine o fi altul!

lucian
    Member

Viorel Moldovan este principalul favorit pentru banca tehnică a echipei Sportul

Imediat ce a aflat de iminenta plecare a lui Dan Petrescu la Wisla Cracovia, Vasile Şiman nu a stat cu mâinlile şi a încercat să-i găsească acestuia un înlocuitor. Patronul Sportului Studenţesc s-a oprit la Viorel Moldovan, jucătorul aflat, până în decembrie, sub contract cu Poli Timişoara. Astfel, fostul internaţional ar putea debuta în funcţia de antrenor. Cei doi urmează să se întâlnească în cursul zilei de azi pentru a purta primele negocieri. Contactat telefonic de ProSport, Viorel Moldovan nu a infirmat această ipoteză. Vio a fost doar şocat de rapiditatea cu care liderul presei sportive din România a aflat de această schimbare

adaug eu: n-ar fi rau! oricum antrenori cu nume am tot avut!

dragos
    Member

n-ar fi o alegere rea, insa o avea licenta pro ???
    eu raman la ideea cu rednic……..probabil, maine va apare in presa lupescu sau mai stii, raducioiu, vialli, zola, alessanco etc.

dragos
    Member

@dragos wrote:

n-ar fi o alegere rea, insa o avea licenta pro ???
    eu raman la ideea cu rednic……..probabil, maine va apare in presa lupescu sau mai stii, raducioiu, vialli, zola, alessanco etc.

Primul pe lista lui Vasile Şiman pentru postul de antrenor al echipei pe care o păstoreşte a fost tehnicianul dinamovist Ioan Andone. “Fălcosul” l-a refuzat politicos, dar i-a făcut o recomandare călduroasă fostului internaţional Viorel Moldovan.

În vederile lui Şiman s-a mai aflat şi Basarab Panduru.

Zibling
    Member

În vederile lui Şiman s-a mai aflat şi Basarab Panduru.

Musca-ti limba, dragos, ce vrei iar sa avem o gramada de jucatori cu mainile-n gips ??? Si de data asta nu va fi in legatura cu vreun meci sau antrenament… 😈

dragos
    Member

Moldovan vrea sa fie antrenor-jucator
    Vasile Siman i-a propus atacantului lui Poli sa vina in Regie, pe Viorel tentindu-l alternativa de a mai juca, dar si de a fi antrenor.
    La meciul Dinamo – Poli, Siman l-a abordat pe Moldovan si i-a propus sa preia echipa pe care tocmai a parasit-o Dan Petrescu. Atacantul e foarte interesat de oferta, dar vrea sa mai joace. Astfel, el i-a propus lui Siman modelul Dorinel Munteanu, acela de antrenor – jucator.

HAIDE VIO, HAIDE VIO, HAIDE !!!1

Ar fi super-ok!!! Poate face si el isprava lui Dorinel. Si sa nu uitam ca e atacant, ceea ce inseamna ca va juca ofensiv!!!

Important este sa nu plece juma’ de echipa!!!

Radu Dobrin
    Member

@dragos wrote:

Primul pe lista lui Vasile Siman pentru postul de antrenor al echipei pe care o pãstoreste a fost tehnicianul dinamovist Ioan Andone.

ca sa ma repet: hai dinamo! (in orice/oriunde va juca :? … sau macar pina facem rost de un antrenor… )

07Ex
    Keymaster

Eu nu stiu ce experienta de antrenor poate sa aibe Moldovan sau Panduru. Cel mai bun pentru postul de antrenor cred ca este Andone, dar nu stiu daca va veni la noi dupa “colaborarea” din trecut dintre el si Siman.

Cred ca este oricum cam devreme sa ne pronuntam dar oricum sunt foarte curios pe cine va aduce Siman.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 122 total)
  • The topic ‘Cine va fi viitorul nostru antrenor?’ is closed to new replies.