Cine va fi viitorul nostru antrenor?

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Cine va fi viitorul nostru antrenor?

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 122 total)
  • Author
    Blue Eyes
    Member

Andone e un super antrenor. Ce fraieri sunt dinamovistii k l-au dat afara.
    Dumnezeule…
    Ce bine ar fi daca ar veni din nou la noi !
    Dar din pacate e prea bun pentru noi………

cameliu
    Member

@Blue Eyes wrote:

Andone e un super antrenor.

Eu ma refer doar la rezultate! Odata ne-a dus la baraj, odata direct in B! A fost super!

ashone
    Member

@cameliu wrote:

@Blue Eyes wrote:

Andone e un super antrenor.

Eu ma refer doar la rezultate! Odata ne-a dus la baraj, odata direct in B! A fost super!

AMIN! BINE CA NU A MAI AVUT TIMP DE NOI

cameliu
    Member

Zamfir sau Necula?

Fostul secund al lui Dan Petrescu are şanse 50% să preia banca tehnică a “studenţilor”, fiind la egalitate cu cel care a antrenat echipa din Parcul cu Platani.

Bogdan SAVIN
    Daniel VLAD
    După ce “Bursucul” a părăsit Sportul, patronul “studenţilor”, Vasile Şiman, s-a interesat de mai mulţi tehnicieni care s-ar fi potrivi cu profilul echipei.
    Pe lista sa s-au aflat, pe rând, Viorel Moldovan, Emil Săndoi, Tibor Selymeş, care din diferite motive nu au preluat formaţia până în acest moment. Deşi conducătorul clubului a declarat în repetate rânduri că nu a găsit încă soluţia potrivită pentru acest post, se pare că şansele cele mai mari le deţin fostul secund al lui Dan Petrescu, Cezar Zamfir, dar şi Cătălin Necula. “Există 50% şanse să fiu instalat antrenor principal la Sportul, dar nu depinde de mine. Normal că îmi doresc acest lucru, ştiu că domnul Şiman vrea un antrenor tânăr, şi luni vom discuta despre această posibilitate”, a spus “Cezărică”.
    Pe de altă parte, surse din cadrul clubului susţin că Vasile Şiman se va interesa şi de serviciile fostului tehnician al “bancarilor”, Cătălin Necula. “Am jucat la Sportul timp de 16 ani, am avut multe satisfacţii şi aş fi dispus să port o discuţie în acest sens”, a declarat Necula.

cameliu
    Member

Vasilica e total!

http://www.totalsport.ro :

Vasile Siman nu gaseste antrenor pe gustul sau

Patronul Sportului Studentesc, Vasile Siman, a declarat la TotalSport FM ca nu a gasit inca solutia potrivita pentru banca tehnica, dupa plecarea lui Dan Petrescu la Wisla Cracovia. “Nu am gasit inca solutia potrivita, nu a esuat nici o pista. Nu am discutat cu nimeni, nu am propus nimic niciunei persoane. Ce atata teorie facem aiurea ?”.
    Desi in curand se vor relua pregatirile si echipa nu are inca un tehnician principal, Vasile Siman a subliniat ca va numi un nou antrenor doar atunci cand acesta va indeplini toate criteriile impuse de el.

“Poate fi maine, poate fi poimaine sau peste o luna, chiar nu stiu. La ora actuala nu am gasit un antrenor cu care sa putem discuta. Nu este un criteriu ca-i tanar, ca-i batran. Caut un antrenor cu anumite calitati, cu anumit fel de a fi, nu ma intereseaza alte chestii pentru ca nu-i cer buletinul” – a declarat Siman.

Secundul “studentilor” consideră că merită o a doua şansă ca principal al formaţiei Sportul Studenţesc. “Normal că merit o a doua şansă. In 2003, după plecarea lui Andone la Dinamo, am fost principal, dar a fost acel meci cu Bacăul şi am retrogradat. Acum insă ar putea fi altfel. Dar depinde de domnul Şiman, nu pot sa hotarasc eu cine va fi antrenor” -a mai afirmat Zamfir.

Cezar Zamfir, secundul lui Dan Petrescu in perioada cand “Bursucul” antrena in Regie, declarase vineri că sunt cincizeci la sută şanse să fie instalat antrenor principal la Sportul Stundenţesc, insa se pare ca dorinta sa nu coincide in totalitate cu intentiile patronului Vasile Siman.

Stefan Gavan

lucian
    Member

Costel Pană, noul tehnician

Fostul selecţioner al naţionalei de juniori a României Under 19 va avea un contract pe o perioadă de un an şi jumătate şi vrea să-l păstreze în staff şi pe Cezar Zamfir.

Bogdan SAVIN
    După câteva runde de negocieri cu mai mulţi tehnicieni, patronul “studenţilor”, Vasile Şiman, s-a înţeles cu Costel Pană (foto) pentru preluarea băncii tehnice a echipei din Regie.
    Deşi în ultimul timp cel care l-a secundat pe Dan Petrescu la cârma echipei, Cezar Zamfir, era dat ca sigur drept noul antrenor, Vasile Şiman s-a orientat către Costel Pană, care va fi prezent mâine la reunirea Sportului Studenţesc.
    “Am discutat cu preşedintele, Vasile Şiman, şi mâine voi fi prezent la club pentru a pune la punct ultimele detalii. Dimineaţă voi avea o întâlnire cu reprezentanţii FRF pentru a-mi rezilia contractul avut cu echipa naţională de juniori. După ce selecţionata noastră nu s-a calificat la Campionatul European 2006, acum lotul s-a dizolvat, dar înţelegerea a fost ca, în cazul în care am o ofertă din altă parte, să pot pleca pe cale amiabilă”, a spus acesta.
    După întâlnirea de mâine se va stabili şi dacă Cezar Zamfir va face tandem cu Pană la conducerea echipei. “Acum nu ştiu faptul dacă el va fi secundul meu, dar părerea mea este că trebuie să rămână în staff-ul tehnic”, a completat fostul selecţioner al lotului de juniori Under 19.

ultrasro
    Member

Fostul morenar, victorian si dinamovist?

A mai fost in staful Sportului acum un an, nu?

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Fostul morenar, victorian si dinamovist?

A mai fost in staful Sportului acum un an, nu?

frate-sau e cel de la cs otopeni ??? sau o fi chiar el ???

dragos
    Member

Belodedici în vizor pentru funcţia de antrenor
    Preşedintele Vasile Şiman ia în calcul varianta numirii lui Miodrag Belodedici ca “principal”. “Sînt prieten cu Şiman, dar nu ştiu nimic legat de asta. Eu îmi încep luni munca la Federaţie”, a spus Belo, în timp ce Costel Pană susţine că “am avut o nouă rundă de discuţii cu Şiman. Voi fi în corpul tehnic, dar nu ştiu încă în ce funcţie”. Altfel, primul fotbalist plecat din Regie e Norbert Varga, care dă probe la Wisla Cracovia.

dragos
    Member

@dragos wrote:

Belodedici în vizor pentru funcţia de antrenor
    Preşedintele Vasile Şiman ia în calcul varianta numirii lui Miodrag Belodedici ca “principal”. “Sînt prieten cu Şiman, dar nu ştiu nimic legat de asta. Eu îmi încep luni munca la Federaţie”, a spus Belo, în timp ce Costel Pană susţine că “am avut o nouă rundă de discuţii cu Şiman. Voi fi în corpul tehnic, dar nu ştiu încă în ce funcţie”. Altfel, primul fotbalist plecat din Regie e Norbert Varga, care dă probe la Wisla Cracovia.

azi s-a reunit lotul……..asteptam vesti !!!!
    turnee de pregatire: moldova, turcia.

cameliu
    Member

S-a reunit Sportul

Jucătorii formaţiei Sportul Studenţesc s-au reunit, luni, la stadionul din Regie, în vederea pregătirii returului ediţiei de campionat 2005-2006 a Diviziei A.

La reunirea de luni au fost prezenţi toţi cei 22 de jucători aflaţi sub contract cu clubul din Regie:

portari – Andrei Popescu, Eduard Stăncioiu;

fundaşi – Raul Ciupe, Marian Dedu, Răzvan Patrichi, Alin Raţiu, Liviu Rusu, Constantin Secăreanu, Stelian Stancu;

mijlocaşi – Ionuţ Târnăcop, Lucian Turcu, Tiberiu Bălan, Florentin Cruceru, Viorel Ferfelea, Costin Lazăr, Florin Maxim, Marius Nae, Marius Oae, Nicola Vasile; atacanţi – Costin Curelea, Ionuţ Mazilu şi Dacian Varga.

Antrenorul echipei naţionale de juniori “Under 19”, Costel Pană, va fi cooptat în stafful tehnic al formaţiei Sportul Stdenţesc, după ce acesta îşi va rezilia contractul cu FRF. Pană, alături de Cezar Zamfir, va ocupa postul de secund, antrenorul principal urmând să fie numit în perioada următoare.

Fotbaliştii echipei Sportul au fost atenţionaţi de către conducerea clubului că nu au voie să ofere declaraţii presei. Atacantul Ionuţ Mazilu s-a prezentat la reunirea lotului având în jurul gâtului un fular al echipei ucrainene Dinamo Kiev.

Romaniansoccer

cameliu
    Member

Probleme cu Pană
    Dorit de preşedintele Vasile Şiman ca antrenor secund şi şef al centrului de juniori, Costel Pană nu a fost prezent la reunirea echipei, întrucît au survenit probleme la rezilierea contractului său cu FRF. Fostul “principal” al lotului de juniori va afla miercuri dacă Federaţia îi dă undă verde pentru a lucra în Regie. În cazul în care Pană va ajunge la Sportul, el va aduce şi cîţiva dintre fotbaliştii cu care a lucrat la “naţionala” de juniori. Altfel, golgeterul Diviziei A, Ionuţ Mazilu, a venit la reunire purtînd un fular cu însemnele lui Dinamo Kiev şi a afişat un nou look, motiv pentru coechipieri să-l strige “Shaolin!”. / Remus Răureanu

dragos
    Member

dupa atatea nume vehiculate ca antrenor principal, a mai aparut unul:
    florin halagian.

Zibling
    Member

Misto, atatea negocieri cu Costel Pana, si el tot antrenor secund va fi – pe pozitie de egalitate cu Cezar Zamfir :?

Insa, cine-mi spune de la ce vine acel “Shaolin” privindu-l pe Mazilu ? E kelios akum ? Urmeaza multe goluri cu capul ?

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Misto, atatea negocieri cu Costel Pana, si el tot antrenor secund va fi – pe pozitie de egalitate cu Cezar Zamfir :?

Insa, cine-mi spune de la ce vine acel “Shaolin” privindu-l pe Mazilu ? E kelios akum ? Urmeaza multe goluri cu capul ?

si-a legat parul la spate, precum janonezii……

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 122 total)
  • The topic ‘Cine va fi viitorul nostru antrenor?’ is closed to new replies.