Cine va fi viitorul nostru antrenor?

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Cine va fi viitorul nostru antrenor?

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 122 total)
  • Author
    dragos
    Member

@dragos wrote:

dupa atatea nume vehiculate ca antrenor principal, a mai aparut unul:
    florin halagian.

florin tene (antrenorul nostru de portari) a plecat la dinamo……pojar a plecat si el.

ultrasro
    Member

Inca din septembrie 2005 Tene plecase de la Sportul!

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Inca din septembrie 2005 Tene plecase de la Sportul!

cum se face, ca la meciurile de-acasa era prezent impreuna cu pojar si purta trening de la club ???

nu mai conteaza oricum……

dragos
    Member

Tot fără profesor

Jucătorii s-au prezentat la vizita medicală, unde au aflat din ProSport ce isprăvi face prin Polonia vechiul lor antrenor.

Daniel VLAD
    Însoţiţi de Cezar Zamfir şi de doctorul Mihai Băican, fotbaliştii din Regie au fost ieri la vizita medicală ce s-a efectuat la Centrul de Medicină Sportivă.
    Rând pe rând, Mazilu şi colegii săi au trecut prin toate cabinetele, iar în pauze s-au delectat cu ziarul ProSport, care a prezentat în numărul de ieri un reportaj în exclusivitate de la primul antrenament al “Bursucului” la Wisla Cracovia.
    Deşi doreau să le transmită un gând bun suporterilor prin intermediul presei, aceştia n-au putut dialoga cu ziariştii din cauza interdicţiei pe care o au de la patronul echipei, Vasile Şiman. Cei mai în vervă fotbalişti din Regie au fost Mazilu şi Costin Lazăr, care nu păreau afectaţi de controalele medicale, cu toate că bicicleta era cel mai greu adversar pentru ei. Atacantul naţionalei României avea la gât un fular al echipei Dinamo Kiev, primit cadou de la fostul său coleg, Cristi Irimia. Un subiect de discuţie destul de serios între “studenţi” a fost şi numirea noului tehnician, încă necunoscut de jucători.

cameliu
    Member

Onlinesport

Multescu a batut palma cu Sportul

Gheorghe Mulţescu s-a inteles cu patronul Sportului, Vasile Siman, pentru a prelua echipa. Sportul era singura echipa din Divizia A care nu avea antrenor.
    al intern – toate subiectele
    CONCURS: Pronosticuri Divizia A

Gheorghe Mulţescu ii va avea ca secunzi pe Cezar Zamfir şi Costel Pană.

El doreste sa aduca un preparator fizic cu care a lucrat in Turcia.

Sportul va face marti nu anunt oficial al venirii lui Multescu.

cameliu
    Member

Gsp:

Mulţescu este noul antrenor al Sportului Studenţesc

Tehnicianul Gheorghe Mulţescu a ajuns la un acord cu patronul clubului Sportul, Vasile Şiman, pentru preluarea postului de antrenor principal lăsat liber de Dan Petrescu, plecat la Wisla Cracovia, la finele turului de campionat, au declarat, luni, pentru MEDIAFAX, surse din cadrul grupării din Regie.

Gheorghe Mulţescu îi va avea ca secunzi pe Cezar Zamfir şi Costel Pană, urmând să aducă la Sportul Studenţesc un preparator fizic străin cu care a mai lucrat în Turcia.

Tehnicianul care ultima oară a condus divizionara B FC Braşov nu a dorit să confirme numirea sa pe banca tehnică a grupării din Regie. “Nu ştiu, nu pot să spun nimic acum. Mâine o să vorbesc cât doriţi pe acest subiect”, a afirmat Mulţescu.

Atacantul formaţiei Sportul Studenţesc, Ionuţ Mazilu, a declarat, luni, agenţiei MEDIAFAX, că se bucură de instalarea lui Mulţescu. “Pe noi nu ne-a anunţat încă nimeni oficial, dar mă bucur că a venit domnul Mulţescu. Eu am lucrat cu dânsul foarte bine şi e important că ne cunoaşte”, a precizat Mazilu.

Sportul era singura echipă din Divizia A ca nu avea antrenor principal.

Prosport:
    Mulţescu este noul antrenor al Sportului Studenţesc

Tehnicianul Gheorghe Mulţescu a ajuns la un acord cu patronul clubului Sportul, Vasile Şiman, pentru preluarea postului de antrenor principal lăsat liber de Dan Petrescu.

Gheorghe Mulţescu îi va avea ca secunzi pe Cezar Zamfir şi Costel Pană, urmând să aducă la Sportul Studenţesc un preparator fizic străin cu care a mai lucrat în Turcia.

Sportul era singura echipă din Divizia A ca nu avea antrenor principal.

dragos
    Member

URAAAAAAA !!!!

sincer, ma bucur, ca ‘nea Gigi ne va conduce si in div. A !!!
    MERITA ACEASTA SANSA !!!

SA FIE INTR-UN CEAS BUN !!!!

FELICITARI !!!

PS:
    (daca n-ar fi venit ‘nea Gigi, mi-as fi dorit: fie Cartu, fie Rednic)
    Ando a declarat ca a primit o oferta de la Siman, insa nu a mai vrut sa mai antreneze in romania.

ion
    Member

Eu zic sa suflam in iaurt!!! In ultimii ani Multescu nu a mai avut mari performante !!! In plus a reusit sa se si certe cu toti patronii de echipa acolo pe unde a fost!!!! Cred ca stilul lui nu e bazat pe atac asa incit echipa va suferi ca stil de joc si rezultate …..

Ultras
    Member

Foloseste un 4-4-2 clasic. Faptul ca ii mai cunoaste pe unii dintre jucatori este un avantaj. Sa nu uitam ca el este cel care a promovat echipa in 2001 atunci cand luptam cu Farul si care nu prea a miscat in front. Stil de joc? De la meciul de la Mioveni cu FC Arges nu prea am mai avut nici un fel de stil… De certat s-a certat pentru ca a avut cu cine. Cu Siman te certi singur… Poate ca l-as fi preferat pe Cezarica principal, dar asta e… trebuia sa aibe si Gigi un al doilea mandat la Sportul ca Andone, Balint si Petrescu 😈

cameliu
    Member

Mulţescu a fost numit oficial antrenor la Sportul Studenţesc

Tehnicianul Gheorghe Mulţescu a fost instalat oficial, marţi, în funcţia de antrenor al formaţiei Sportul Studenţesc, contractul său fiind valabil până la finalul sezonului cu drept de prelungire pe doi ani, a anunţat în cadrul unei conferinţe de presă patronul grupării din Regie, Vasile Şiman. “La Sportul a devenit o regulă ca antrenorii să conducă de două ori această echipă, aşa cum au făcut Balint şi Dan Petrescu. Gheorghe Mulţescu nu are un obiectiv anume şi că important este ca echipa să joace fiecare meci la victorie”, a spus Şiman.

. Mulţescu a precizat că ocuparea unui loc în clasament care să permită participarea în Cupa UEFA este o provocare pentru el. “Obiectivul e ca fiecare meci să-l abordăm la victorie. Dar recunosc că e o provocare accederea în Cupa UEFA”, a spus Mulţescu, adăugând că va încerca să imprime echipei un stil ofensiv.

Mulţescu va fi ajutat de secunzii Cezar Zamfir şi Costel Pană, antrenorul cu portarii Gheorghe Niculescu şi preparatorul fizic Yukceel Yeşilova.

Blue Eyes
    Member

O sa ne calificam noi in UEFA cand intram in …. UE… 🙄
    Cate vrajeli…
    Deci….Multescu a venit pentru glorie la Sportul Studentesc…
    de parca o sa realizam noi ceva vreodata in afara evitarii retrogradarii …
    Oricum Ii urez numa’ bine si (de ce nu ??? :? )…sa casTIGE CUPA UEFA….iNTERTTOTTTOU’ SI DE CE NU ( DACA MAI ARE TIMP)si Champions League
    k e un antrenor meserias si poate sa faca istorie la Sportul….

dragos
    Member

in conferinta de presa a spus, ca va imprima echipei un stil ofensiv…..

razvanR
    Member

Cu Multescu am avut ultima performanta notabila, adica am fost la un pas de finala Cupei Romaniei.

Va amintiti cum conduceam cu 1-0 in Stefan cel Mare, prin golul dat de Bucur, dar Stanca a luat cel mai stupid gol pe care l-am vazut vreodata, calcand stramb la o centrare usoara si impingand mingea in poarta.

07Ex
    Keymaster

Ma bucur pentru venirea lui Multescu la echipa. Este in orice caz o alegere mult mai buna decat Panduru sau mai stiu eu care alte nume erau vehiculate.

M-a amuzat faptul ca a vorbit de un loc eligibil pentru cupa uefa dupa care a declarat ca e nemultumit de lot. haios. cred ca trebuia sa treaca in revista lotul si apoi sa vada ce poate declara.
    Multescu nu inspira rautate prin nici un por deci nu stiu cum o sa fie echipa rea.

Sa-i uram bafta!

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 122 total)
  • The topic ‘Cine va fi viitorul nostru antrenor?’ is closed to new replies.