CM 2014

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 67 total)
  • Author
    dragos
    Member

suntem in grupa cu: Olanda, Turcia, Ungaria, Estonia, Andorra.

locul 1 este acontat………pt locul 2 se lupta turcia, ungaria si….poate noi :))

sircos
    Member

Piturca a dezvaluit motivele esecului negocierilor pentru calendarul grupei Romaniei din preliminariile CM 2014 …..

http://www.romaniansoccer.ro/stiri/27294/piturca-a-dezvaluit-motivele-esecului-negocierilor-pentru-calendarul-grupei-romaniei-din-preliminariile-cm-2014.htm

dragos
    Member

“Nationala” joaca azi un amical contra Belgiei (ora 21.45 Antena 1), iar Mazilu este rezerva…..Varga si Lazar sunt titulari. :ymapplause:

dragos
    Member

explicatia hilara a lu’ Piti, dupa infrangerea din Belgia:
    “Nu sunt suparat, chiar daca am avut un start slab de partida si am luat primul gol din faza fixa.
    Adica exact ce crezusem ca am pregatit foarte bine. Am avut multe mingi pierdute si n-am pus probleme in atac, dar asta
    s-a intamplat si pentru ca am avut in fata un adversar solid, care ne-a pus probleme.”

nu-i nimic ‘nea Piti, data viitoare promitem ca, vom castiga, da’ sa nu avem adversar….. :)) =))

sircos
    Member

austria – romania, meci amical, 0-0 la pauza … la cum s-au miscat romanii, nici locul 3 in grupa n-o sa-l obtina in preliminarii L-) daniel niculae e un mare penibil, care e fortat la nationala de piturca :|

0-0 si la final – dupa un joc sub-mediocru, piturca reuseste sa nu ia bataie (nici gol, in doua meciuri) =)) suntem tari, neica =))
    turcia s-a distrat cu portugalia si ucraina, olanda e olanda, asa ca ne asteapta dueluri mari cu estonia si andora. 8-}

dragos
    Member

am vazut doar repriza secunda, insa imi pare rau ca am vazut-o si p’aia :))
    un meci de liga secunda prestat de ai nostri, care au tras de 2 ori pe poarta (cate un sut pe repriza)….. nu de alta, dar ce-i mult strica =)) =))

mi-ar fi placut sa-l vad si pe Curelea….poate avea sanse sa evadeze de la club

sircos
    Member

cele doua suturi au fost de fapt cate un sfert de jumatate de sut …

curelea s-a accidentat si pe 1 iunie a fost trimis din cantonament in romania.

@sircos wrote:

cele doua suturi au fost de fapt cate un sfert de jumatate de sut …

Hai sircos, nu fi rautacios. Ocazia lui Daniel Niculae de la sfarsitul celei dea- doua reprize a fost una monumentala, un atacant ar fi trebuit sa marcheze din acea pozitie. Ma rog, cum am spus si cand am castigat contra Elvetiei, Olanda nu va avea probleme sa ne strapunga apararea, care a avut si asa multe carente in acest meci, cu o echipa a Austriei net inferioara Turciei sau Olandei

dragos
    Member

Vineri, 7 Sept ora 21.00 pe TVR 1
    ESTONIA – ROMANIA

Marti, 11 Sept
    Romania – Andorra ora 20.30 – Antena 1

07Ex
    Keymaster

Ce gol frumos a dat Lazar azi in meciul cu Andorra. Bravo lui.

Mi-a placut de asemenea pustiul ala care a intrat dupa pauza si care a si dat ultimul gol, Maxim. Mi se pare un jucator de perspectiva.

Tavi
    Member

Voi ati vazut HU – NL aseara? … Mama! Ce joaca Olanda!! Si cate echipe are la dispozitie …

dragos
    Member

aseara, mi-au placut Torjinho, Lazar, Marica si Maxim

avem grupa grea…..Olanda si Turcia sunt 2 forte.

am vazut rezumatele meciurilor de aseara: Ungaria – Olanda si Turcia – Estonia, insa, am vazut si primul meci Olanda – Turcia, unde turcii puteau da lovitura in deplasare ;)

Olanda mereu a avut 2 echipe….rezervele pot fi oricand titulari si invers :-ss

sircos
    Member

@dragos wrote:

avem grupa grea…..Olanda si Turcia sunt 2 forte.

ehehe, si urmeaza meciurile tocmai cu acestea doua L-)

12.10.2012 TURCIA – ROMÂNIA
    16.10.2012 ROMÂNIA – OLANDA

sircos
    Member

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal a României, Victor Piţurcă, a renunţat la convocarea jucătorilor Bănel Nicoliţă, George Florescu şi Daniel Niculae, păstrând 11 “stranieri” în lotul pentru meciurile cu Turcia şi Olanda din preliminariile CM 2014.

Jucătorii români care activează la cluburi din străinătate păstraţi în lotul pentru meciurile cu Turcia şi Olanda sunt următorii: Costel Pantilimon (Manchester City), Gabriel Tamaş (West Bromwich Albion), Dorin Goian (Spezia Calcio), Paul Papp (AC Chievo), Răzvan Raţ (Şahtior Doneţk), Răzvan Cociş (FC Rostov), Costin Lazăr (PAOK Salonic), Gabriel Torje (Granada), Bogdan Stancu (Orduspor), Ciprian Marica (Schalke 04) şi Adrian Mutu (AC Ajaccio).

Jucătorii care vor fi convocaţi de la cluburile din Liga I, precum şi o parte dintre stranieri se vor prezenta duminică în cantonamentul de la Centrul de Fotbal al FRF de la Mogoşoaia. Lotul va fi definitivat duminică seară, după jocul Steaua – CFR Cluj.

Reunirea lotului este prevăzută pentru luni, la ora 12:00, la Mogoşoaia. La ora 12:30, selecţionerul Victor Piţurcă va susţine o conferinţă de presă. Antrenamentul de la ora 18:00 va fi deschis presei.

Echipa naţională a României va întâlni Turcia, vineri, 12 octombrie, de la ora 20:30, pe Stadionul “Şükrü Saracoğlu” din Istanbul şi Olanda, marţi, 16 octombrie, de la ora 21:00, pe “Arena Naţională”, în cadrul preliminariilor Cupei Mondiale 2014.

nu pot sa cred ca nu-l voi mai vedea pe pletosul florescu ! :ymapplause:

Abdullah Avci, selecţionerul echipei de fotbal a Turciei, a anunţat lotul pentru meciurile cu România şi Ungaria, din preliminariile Cupei Mondiale din 2014.

Avci a convocat câte 8 jucători de la Galatasaray, adversara lui CFR Cluj în Liga Campionilor, şi de la Fenerbahce, fost adversară a Vasluiului în preliminariile Ligii Campionilor, din totalul de 25 de fotbalişti.

Meciul cu România va avea loc vineri 12 octombrie, pe stadionul “Şükrü Saracoglu” din Istanbul, iar partida cu Ungaria se va juca pe 16 octombrie, la Budapesta.

Lotul Turciei:

portari: Volkan Demirel (Fenerbahçe Istanbul), Fehmi Mert Günok (Fenerbahçe), Cenk Gönen (Beşiktaş);

fundaşi: Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Bekir Irtegün (Fenerbahçe), Egemen Korkmaz (Fenerbahçe), Semih Kaya (Galatasaray), Ömer Toprak (Bayer Leverkusen), Hasan Ali Kaldirim (Fenerbahçe), Hakan Balta (Galatasaray);

mijlocaşi: Hamit Altintop (Galatasaray), Caner Erkin (Fenerbahçe), Emre Belözoglu (Atlético Madrid), Arda Turan (Atlético Madrid), Nuri Şahin (Liverpool), Mehmet Topal (Fenerbahçe), Selçuk Inan (Galatasaray), Mehmet Ekici (Werder Bremen), Tunay Torun (VfB Stuttgart), Aydin Yilmaz (Galatasaray), Emre Colak (Galatasaray);

atacanţi: Burak Yilmaz (Galatasaray), Umut Bulut (Galatasaray), Mevlüt Erdinç (Rennes), Sercan Sararer (Greuther Fürth).

dragos
    Member

de Florescu am scapat, desi, el era “preluat” de la Razvan, insa, de COCIS nu vom scapa EVER ! X(
    el este omu’ lu’ Piti

sa fim sanatosi si iubiti !

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 67 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.