Concurs de pronosticuri – editia 2006/2007

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Concurs de pronosticuri – editia 2006/2007

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

Avem o incercare de a automatiza concursul de pronosticuri anul acesta. Puteti sa va schimbati pronosticul de cite ori vreti pina la deadline.

Este, deocamdata, in stadiu de testare. Prin urmare orice opinii, sugestii, (injurii? 😆 ) sint binevenite.

Puteti sa postati aici eventuale erori/probleme de catre va loviti.

/bafta

07Ex
    Keymaster

Pentru a va returna la forum dupa ce ati pronosticat, trebuie sa click in stanga sus pe poza cu ‘phpbb’.

In rest totul merge perfect. Multam mult Radu!

Radu Dobrin
    Member

sau jos in stinga la ‘back to forum’

Giani
    Member

O inovatie inutila dupa ce cacatii cu urechi ne-au dat afara pe usa din dos pentru ca le tremura kurul de frica sa nu le luam cascavalul. Chiar un concurs de prososticuri ale meciurilor Sportului in B este de o inutilitate fantastia. Si daca tot l-ati automatizat, permiteti si scoruri cu doua cifre, cred ca o limita de 30 ar fi realista.

Radu Dobrin
    Member

Softul a fost facut inainte de circ. Daca il consideram inutil il putem macula extrem de simplu.

cameliu
    Member

Pentru introducerea pronosticurilor folositi primul topic “Concurs de pronosticuri – editia 2006/2007” din forumul suporterilor:

http://www.sportulstudentesc.com/forum/predictions.php

Apar 2 campuri unde puteti introduce scorul. In dreapta e butonul Predict care trebuie apasat dupa. Puteti pronostica (schimba pronosticul) pina la sfirsitul zilei premergatoare meciului. Calcularea clasamentului se face automat!

Atentie!
    Unele browsere cum ar fi Mozilla si Netscape (versiuni mai vechi) nu vor afisa butonul Predict. In cazul asta incercati sa folositi alte browsere (Internet Explorer, Opera, etc.)

In cazul in care folositi in Profile la Board Style tipul PhotoSense, rezultatele si clasamentul apar din pacate scrise negru pe fond negru.

crys41
    Member

Si cum se poate sa vedem un istoric al pronosticurilor? La standings vedem doar situatia cumulata a rezultatelor pronosticurilor.

Radu Dobrin
    Member

In momentul de fata, acest lucru nu este posibil.

louveteau
    Member

Mersi mult Radu, sistemul este simplu si usor de folosit.

franz_kafka
    Member

E amabil cineva, sa-mi explice si mie ce reprezinta cifrele din dreptul membrilor forumului SS care au pronosticat! Punctaj, nr. de pronosticuri sau ce anume? Inteleg ca e un fel de clasament! Dar pe ce criterii se alcatuieste?

Giani
    Member

e punctajul. Daca ai ghicit rezultatul exact, ai 6 puncte. Daca ai ghicit invingatoarea sau egalul, ai 3 puncte. Daca ai pronosticat si ai dat-o in bara: 1 punct.

07Ex
    Keymaster

Vad ca pana una alta Cameliu s-a instalat iar in fotoliul de lider al concursului de pronosticuri. Felicitari Cameliu. Te-ai gandit sa joci la loto prono, … ceva … poate castigi si bani, ca vad ca esti bun la pronosticat.

Radu Dobrin
    Member

din cauza unei erori, in urma meciului cu dunarea, utilizatorii care au pronosticat rezultatul corect (2-0) au primit doar 3 puncte (in loc de 6). Va rog sa ne spuneti daca va aflati in situatia asta ca sa putem sa facem corecturile necesare.

franz_kafka
    Member

Eu doar m-am gandit ca ar fi posibil un astfel de rezultat, insa nu mi-am materializat intentia in cadrul concursului de pronosticuri… N-am martori, nici inscrisuri, dar puteti sa consultati horoscopul sa vedeti ca pozitia astrelor imi recomandase sa aleg varianta castigatoare: 2-0…, care de altfel mi se pare ca mi-a aparut si in vis… Sa nu ma cheme pe mine franz_kafka in buletinul de identitate daca nu-i adevarat ce va zic… Va jur pe ce am mai drag pe lume: rezultatele inregistrate in ultimele doua saptamani de catre SS! Am impresia ca si la ultima extragere a loteriei tot asa mi s-a intamplat! Daca nu mi se va face dreptate pe forum, voi ajunge cu plangerea pana la Strassbourg si chiar Haga!

Anonymous
    Guest

Salut tuturor!

Scuze ca nu scriu intr-un topic adecvat, dar totusi aici se discuta pronosticuri, iar la celelalte sporturi nu vad activitate si cam nu as primi raspuns. Este vorba despre meciul de sambata a echipei voastre de baschet feminin, care se va juca pe 7 octombrie cu CSU Oradea. Am pariat cu niste bani buni pe Sportul -19,5 HC (1.85 si apoi 1.75) la bwin.com, betoto.com si playit.com (limite peste limite..) pentru ca nu-mi pot imagina cum ar putea pierde oradenii cu mai putin de 30 de puncte (data trecuta a fost 83-36 cred). Fetele oradene ar fi de liga a 4-a in orice campionat mai serios – nu cred ca si-ar fi reformat echipa, pe lista de transferuri de pe frbaschet.ro n-am gasit nici un transfer privind CSU.
    Intrebare: exista posibilitatea sa nu iasa bine acest pariu? Daca cineva vede altfel chestia, sa raspunda please :) Totusi e doar miercuri si mai am trei zile de meditat (intra / nu intra) + nu sunt acel mare bettor care-si permite un total de la €80 in sus pt. fiecare pronostic.
    Pentru greselile de limbaj e vina in primul rand faptul ca sunt maghiar deci scuze pentru astea.

O zi buna!

zs.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.