Conducerea clubului

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 176 total)
  • Author
    ashone
    Member

@Ace of Spades wrote:

Ma bucur ca In sfarsit lucrurile incep sa se miste si in directia noastra,a suporterilor Sportului Studentesc.Imi place ca se vrea sa se faca ceva pentru promovarea acestei echipe…..sa speram ca se si va reusi.You can count me in!! :D

bucura-te, si eu la fel…

ngm
    Member

@cristig wrote:

DAR AM NEVOIE DE VOI!!! AM VORBIT CU OVIDIU SI L-AM RUGAT SA IMI FACA O LISTA CU TELEFOANE, VARSTA SI OCUPATIE CA SA FILMAM O SERIE DE MINISPOTURI CU VOI!!!

TREBUIE SA VRETI!!!

OVIDIU A SPUS CA DA LISTA NUMAI DACA FACETI UN CLIP CU EL SI SIMAN LA BRAT !!!

cristig
    Member

Cu ovidiu nu am discutat de scenariul asta, dar nimic nu este imposibil :)))).

De ce nu???

Va rog sa imi transmiteti daca aveti furnizori de materiale promotionale pe care le apreciati??

dragos
    Member

alooo, Mr Cristi – ce justificare aveti pt scumpirea biletelor ???

ati tuns/udat iarba, ati dat cu lavabila pe tabela, ati tuns pomii de crengile uscate, ati pus nocturna, ati marit capacitatea stadionului, ati adunat cojile de seminte, ati montat tasnitori cu apa potabila, ati refacut grupurile sanitare – ce ati facut pentru majorarea asta ??
    jucatorii nu sunt platiti de juma’ de an, iar voi scumpiti biletele……rusine sa va fie !!! huooooo

nu vreau justificari puerile, gen: vor veni multi suporteri dinamovisti si macar sa facem un ban gramada @-) :^o :^o

dragos, macar de s-ar umple stadionul si ar folosi acesti bani…dupa mine e o strategie buna, sper doar sa dea roade.

dragos
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

dragos, macar de s-ar umple stadionul si ar folosi acesti bani…dupa mine e o strategie buna, sper doar sa dea roade.

doar la meciurile cu echipele mari din capitala se va umple stadionul (adica 3 buc mari si late /sezon !!!!)…..in rest, va fi praf si pulbere.
    daca la meciurile din tur media de spectatori a fost jenanta, atunci, dupa scumpire – va veni sulea la stadion.
    este SUPERB: asa conducere, asa conducator, asa idei de marketing – sa fie la ei acolo :)) =)) :)) =))
    Mr Ghe. baga mare la scumpireeeeee !!!!

dragos
    Member

bah, ce liniste vine din partea clubului ? @-) :^o
    ‘nea Ghe probleme ?
    bilete scumpe, salarii la jucatori – ioc, “penalitati” pentru jucatorii “rebeli” si mai suntem si cu 1 picior in porumbul ligii secunde.
    ptiu, asta da VIATA !! 8-}

cristig
    Member

Dragos,

Puteti sa injurati dar stiam ca nu vor veni multi spectatori si tocmai comparand alte meciuri, am luat decizia ca pretul cu dinamo sa fie mai mare. Nu cred ca este normal sa comentam preturile pentru ca nu au fost de 40 sau 50 lei, au fost poate cat un film la mall!!!! Iar incasarile au fost bune pentru numarul de spectatori din tribune, cu toate acestea la un singur meci am acoperit cheltuielile de organizare si anume cu rapid…

Toate meciurile au reprezentat pierdere la nivel de organizare din punct de vedere financiar si am avea nevoie de minim 3000 de spectatori in medie ca sa acoperim cheltuielile iar noi suntem la 1700… Parcursul echipei din acest sezon si problemele cu care ne-am confruntat din nefericire au condus la un numar scazut de spectatori….

Consider in continuare ca din exterior se vede altfel… dar am facut eforturi imense de care voi nu veti afla poate niciodata ca sa respiram…

Incercati sa nu mai jigniti pentru ca ceea ce au facut jucatorii, au facut toti angajatii din acest club si nimeni nu a plecat. Au luptat in continuare in limitele fiecaruia, nu stiu unde lucrezi dar nu cred ca ai stat pe undeva neplatit fara sa pleci mai mult de 2 luni… si ai mai venit si cu bani de acasa..

O zi buna si astept sa mai discutam…

dragos
    Member

@cristig wrote:

Toate meciurile au reprezentat pierdere la nivel de organizare din punct de vedere financiar si am avea nevoie de minim 3000 de spectatori in medie ca sa acoperim cheltuielile iar noi suntem la 1700…

Mr Cristi,
    va plangeti de spectatori, insa voi mariti in mod voit preturile biletelor….alooooo, pai, cum vreti sa vina lumea la stadion ??
    nu tre’ sa fii mare matematician, ca sa faci un calcul simplu: bilete ieftine = spectatori multi = incasari
    ex: la rapid-dinamo cel mai ieftin bilet costa 15 lei (peluza) si e derby…..la NOI, care suntem saracii-saracilor, peluza costa 20 lei :p :p
    cu ce atrageti lumea la stadion ??
    ati incercat experimental,sa faceti tarif unic la bilet ?….sa zicem 10 lei…. si sa vedeti ce efect ar avea acest lucru ?
    banuiesc, ca nu s-au imbunatatit conditiile de la stadion: tasnitori de apa, grupuri sanitare, tabela etc.
    jocul echipei si locul din clasament NU denota niciun motiv de a veni la stadion….dar presupunem, ca lumea ar dori, totusi, sa vina, insa biletul….stupoare, s-a scumpit.
    este criza, remember ?…banii sunt mai putini.

seara buna.

razvan
    Member

@cristig wrote:

Nu cred ca este normal sa comentam preturile pentru ca nu au fost de 40 sau 50 lei, au fost poate cat un film la mall!!!!

Faptul ca nu au fost absurde nu le face mici sau bune sau roz sau cu picatele, le face doar non-absurde.
    Marea suparare e ca de banii aia nu esti sigur ca vezi ceva fotbal (ceva de care nu sunteti direct responsabil), ca nu te scuipa rapidisti in mijlocul peluzei (asta e pe auzite), ca cismeaua nu e un capat de furtun rasarind din noroi sau ca pe nenea de la paza nu-l mai apuca in momente aleatoare sa vrea sa fie date jos bannerele de pe gard.
    Sau ca nenorocita aia de casa de bilete functioneaza dupa programul anuntat.
    Sau ca personalul clubului iti raspunde cu calm si cu cate un singur semn de exclamare.
    Problema dumneavoastra e cum va scoateti banii pe garduri si turnicheti si securitate. E normala si reala. Problema noastra, aici, e ca n-am cerut garduri si turnicheti si securitatea e nesigura si nimic nu functioneaza. O discutie in care toata lumea are dreptate si, desigur, nimeni nu cedeaza.
    Sunt curios, acum cativa ani, cand am trimis un email clubului intreband de unde se iau bilete pentru un meci cu cfr cluj in cupa si cat costa, dumneavoastra mi-ati trimis gratiosul raspuns “De la stadionul giulesti!!!”? Mai general, sunt curios ce sperati sa obtineti in general raspunzand oamenilor la jumatati de intrebare, cu cate 3 semne de exclamare, privind de sus. Eu nu stiu marketing, dar pe bune ca nu pare un mod bun de a vinde ceva.
    Ma rog, mai e detaliul ala despre cum Rapid-Dinamo, vazut din peluza si tribuna a 2-a, e mai ieftin, iar vazut din tribuna 1 e la fel de scump.

adi
    Member

Eu in continuare astept sa vad temeiul pentru care nu am voie sa intru la un meci cu o amarata de goarna (din plastic). De ce afara se poate, iar aici nu ?

@cristig wrote:

O zi buna si astept sa mai discutam…

Zibling
    Member

@cristig: Va sustin in privinta faptului ca organizarea unui astfel de eveniment ca gazda contine cheltuieli pe care cei care nu au studii economice nici nu le pot gandi. Insa, stiti si dvs. la fel de bine ca si daca ar fi gratis intrarea, la un Sportul-Gaz Metan nu aveti cum sa adunati 1.000 spectatori in tribune… in conditiile in care echipa gazda este lanterna rosie, iar echipa oaspete este una dintre putinele din Liga I (alaturi poate de Gloria Bistrita) care nu va veni cu galerie in deplasare. Deci, principala atractie, principalul motiv de magnetizare a publicului catre Stadionul Regie este calitatea jocului prestat de echipa gazda, care… este jalnica. Sa nu va mire ca pana la sfarsitul sezonului inca vor fi voci (deh, romanii si teoria conspiratiei) care vor spune ca jucatorii de la Sportul “trantesc meciuri” pt a castiga bani de la pariuri si ca traiesc din acesti bani “negri” :-s

@razvan: Ai mare dreptate, insa ii si inteleg pe cei de la club – terenul nu este proprietatea lor si sunt reticenti la a investi in imbunatatirea acestuia. Uita-te la Progresul ce a patit. Au investit in nocturna, modernizare arena, modernizare parcare, sala de forta si alte conditii pt jucatori si nu li s-a mai prelungit contractul de utilizare a stadionului din Cotroceni. Insa, din nou, performanta sportiva aduce spectatori care aduc bani, care pot fi investiti si in infrastructura. Blah-blah!

@Adi: In afara exista prezumtia de civilizatie, pe cand la noi s-au creat prea multe precedente incat nici un organizator de evenimente nu-si mai poate permite luxul de a prezuma civilizatia spectatorilor.

dragos
    Member

@cristig wrote:

… si ai mai venit si cu bani de acasa..

daca ati adus bani de acasa, e f grav….sa inteleg, ca niciun angajat al clubului nu este cu plata la zi ? 8-} 8-}
    cu siguranta, siman este unicul cu plata la zi …..
    eu cred, ca nimeni nu poate fi tinut cu forta la un loc de munca…..think about it ;)

cristig
    Member

Am fost in toata tara si nu prea sunt conditii decat pe cateva stadioane(motivul a fost spus, nimeni nu este proprietar pe stadion), in momentul in care vor creste conditiile, vor creste si preturile… De furtunul de care imi spuneti la tasnitoare nu mi-a fost adus la cunostinta de nimeni… Este o idee sa lasam accesul liber ca in liga 2, dar cu certitudine nu va fii o idee sustinuta. Imi pare rau sa te anunt ca ideea pret ieftin=spectatori arata ca nu ai experienta si cu atat mai mult accept sa discutam pentru ca asa invatam impreuna. Media de spectatori la noi este de 1200 de platitori, o sa las intrarea libera si vom vedea poate ca vin si mai putini….

Din nefericire tot cum unul dintre voi a spus, fotbalistii si rezultatele aduc spectatorii… Am dat si bilete gratis, m-am gandit sa facem si un program pentru studenti la 2 bilete platite unul gratuit, dar cu cine sa le aplic daca invitatiile pentru oficiale nu le-am epuizat….

Legat de raspunsul meu de pe email la meciul din cupa(CFR-Sportul), cu tot respectul daca tu crezi ca la Steaua, Rapid la emailul tau raspunde Argaseala, MM sau Vama te inseli. Ti-am raspuns rapid tocmai pentru ca erai interesat, am multe de povestit si despre organizarea acelui meci…. Cei de la Rapid nu au deschis nocturna decat in momentul cand eu am intrat in stadion si le-am promis ca o sa le dau 10000 de euro pe un meci, da da atat au cerut pe acel meci….
    La final le-am dat…. multe multumiri si au fost suparati pe noi o perioada… pot scrie o carte cu experiente pe care voi nu le cunoasteti…

Regret ca la nivel de comunicare/administrativ/management pana in acest an am fost singur, dar la final acesta este Sportul ca vreau sau nu vreau. Poate incercam cu totii sa nu mai blamam si sa veniti cu propuneri, la meciul cu Dinamo chiar am vrut sa il rog pe Ovidiu sa va cheme sa ne ajutati…. Dar am renuntat… ca poate ne cereati si bani :))))) sau spuneati ca nu sunt in stare sa aduc niste oameni sa scoata zapada moka, la fel ca S….

ashone
    Member

@cristig wrote:

Regret ca la nivel de comunicare/administrativ/management pana in acest an am fost singur, dar la final acesta este Sportul ca vreau sau nu vreau. Poate incercam cu totii sa nu mai blamam si sa veniti cu propuneri, la meciul cu Dinamo chiar am vrut sa il rog pe Ovidiu sa va cheme sa ne ajutati…. Dar am renuntat… ca poate ne cereati si bani :))))) sau spuneati ca nu sunt in stare sa aduc niste oameni sa scoata zapada moka, la fel ca S….

dupa cum ti-am spus si in iarna, daca ar fi sa vin, vin si gratis ( si aduc si spritu’ )pentru ca ajut clubul si nu ca sa apar la tv, uite frate ce erou sint…numai ca trebuie indeplinita o conditie: sa nu mai fie omu’ ala acolo. nu vreau sa fac nimic gratis pentru cineva care pe ce pune mina nici iarba nu mai creste. e biznisu’ lui sa si-l faca cum crede mai bine. mai jos de faliment unde dracu’ sa ne ducem? daca el ne-a injurat primul, multi ani in urma, ma vad nevoit sa ii spun: spaseba,niet. lasa-l sa scoata lovele, ca prietenie dezinteresata noi-el nu a dorit. avea impresia ca poate il cersim de bani sau de bautura sau de favoruri. ei uite ca s-a inselat. deci la abdicarea lui, pe mine ai sa ma vezi cu lopata in mina, sint destule de facut acolo. o zi buna si dupa cum ti-am spus si in iarna, cu tine n-am nimic personal. la ce buget ai, incerci sa faci cum crezi ca e mai bine, inteleg ca nu e usor in primul rind sa te duci la o adunare la liga si aia sa te priveasca ca pe saracul-saracilor si nici macar vina ta nu este. cred ca alde borcea,becali,vama te privesc,fac conversatie si gindesc: ce dracu’ mai cauta si saracii astia in prima liga?…si asta nu e din cauza ta…altele sint cauzele.

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 176 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.