CONMEBOL Copa Libertadores & Sudamericana

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football CONMEBOL Copa Libertadores & Sudamericana

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Author
    Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Vasco a pierdut meciul retur a semifinalei cu U Chile 0-2 la Santiago, si nu s-a calificat in finala. :(

Finala cupei Sudamericana se joaca in sistem tur-retur, iar anul asta in finala sunt U Chile si LDU Quito. Pentru U Chile este prima finala continentala in timp ce LDU Quito a jucat o finala in 2009 cand a si castigat-o contra lui Flamengo.

LSU Quito au fost puternici de tot anul asta in Copa Libertadores. Au fost echipa care a batut-o cel mai rau pe Penarol (care urma sa ajunga in finala competitiei) – 5-0 la Quito. Mare noroc am avut ca nu m-am uitat pe net la meciul ala… ca altfel ma umpleam de draci O:-)

Zibling
    Member

Un nou sezon bun al lui Penarol, care daca va castiga campionatul uruguayan, va juca din nou in Copa Libertadores. Cred ca acum au o medie de 33 ani la cei 11 titulari (majoritatea reveniti din campionatele europene unde au jucat in floarea varstei).

Iata o mostra de joc din campionatul intern:

http://www.goalsarena.org/video/uruguay-primera-division/21-10-2012-penarol-4-0-sisley_en.html – golul 3 cel putin mi se pare de un tupeu fantastic, cum sa driblezi asa in careul mic !!!

07Ex
    Keymaster

Uau, ultimul gol dat de Penarol a fost superb. 😮

Zibling
    Member

Nu e posibil asa ceva :ymsick:

Prind si eu un meci al lui Penarol Montevideo la ora rezonabila (a inceput la ora 00:30 ora Romaniei), ma aranjez in scaun la PC si cand incepe meciul ma ia plansul: eu cum imi dau seama care sunt Penarol si care sunt adversarii (Progreso) ?

Deci, gazdele joaca in galben-rosu (dungi verticale), iar oaspetii – Penarol in galben-negru (tot dungi verticale). Si, ca sa fie si mai misto – gazdele joaca cu shorturi negre. Ma dor ochii de la atata concentrare. :((

sircos
    Member

cred ca la fel gandea si arbitrul =))

Zibling
    Member

Doamne, ce incantare sa-i vezi pe Penarol jucand. Astazi, pe o ploaie criminala, au inscris 2 goluri superbe! Ma felicit ca am stat pana la ore dintr-astea ca sa-i vad jucand.

Ca sa nu mai zic ca, indiferent de vreme (ploua fara incetare), suporterii lui Penarol au cantat tot meciul, fara pauze !!!

Poate cautati si voi rezumatul meciului din 10.12.2012 dintre Penarol-Liverpool Montevideo ca sa vedeti ce-a vazut si ochiul meu 😡

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.