Costin Lazar 24.04.1981

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Costin Lazar 24.04.1981

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 265 total)
  • Author
    Posec
    Member

Pai pe faza defensiva Ovidiu Petre mi se pare mai bun………….Lazar din cate l-am vazut eu e mai bun pe faza ofensiva, asa ca va fi o lupta interesanta daca il vom transfera. Se zvoneste ca Oli il vrea mult la echipa………
    Chestia e ca noi nu avem fundas stg in afara de Balace care nu se potriveste cu actualul sistem si ma gandeam ca titnand cont ca pe postul de mijlocas defensiv e Petre,Naidin si Velcea, chiar daca va pleca unul raman multi……
    Oricum Lazar nu e apt 100% asa ca nu ne putem baza pe el de la inceput, dar poate il va pune pe banca pe Petre………

Va fi prea mult daca pleaca si Lazar.
    iar ne va trebui o perioada mai lunga sa se reomogenizeze echipa, sa se contureze varfuri de valoare… O luam cumva de la capat. Au plecat X, X, X, se pregatesc urmatorii…
    Dan nu vede?

Haide Sportul! Hai odata!

dragos
    Member

(p)oli il doreste pe Costin, insa pe fir au intrat si dinamo si steaua…….
    el doreste sa joace la oricare dintre ele, atata timp cat va juca pe BANI ADEVARATI (prime, contract, etc.etc)……

Hai domnu’ Siman, desavarsiti opera!!!! Distrugeti tot. Vindeti tot. Ce+i Sportul altceva decat o afacere nenorocita?

Haide Sportul! Hai odata!

dragos
    Member

va pleca atunci cand va avea o oferta concreta.
    daca nu se va intampla pana la inceputul sezonului, atunci cu siguranta in iarna.

Florin
    Member

Este posibil ca Lazar sa revina pe teren in etapa a III-a in meciul de la Petrosani…

In pauza competitionala va pleca si el oricum. Iertati+mi cinismul, dar ca joaca in tur sau ca nu joaca e tot una. Voi nu intelegeti ca atata timp cat Siman e “asociat” cu firma de impresariat artistic nu exista nici cea mai mica sansa de performanta?????? Pana nu pleaca omul asta nu va fi vorba de asa ceva!!! Si unde sa protestezi, ce sa faci?

Steagul Sportului e-n berna!

ion
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

In pauza competitionala va pleca si el oricum. Iertati+mi cinismul, dar ca joaca in tur sau ca nu joaca e tot una. Voi nu intelegeti ca atata timp cat Siman e “asociat” cu firma de impresariat artistic nu exista nici cea mai mica sansa de performanta?????? Pana nu pleaca omul asta nu va fi vorba de asa ceva!!! Si unde sa protestezi, ce sa faci?

Steagul Sportului e-n berna!

la gradul de simpatie si apreciere acumulat de echipa Sportu era ceva de facut …Dar ne miscam greu si nu gindim la fel…Situatia e clara : fara Siman la Sportu …Abureala lui Siman care se face ca ploua cind i se spune verde-n fata ce nu e normal ce face e cinica .Dupa cum am mai spus e un nesimtit …

razvanR
    Member

Lazar a revenit dupa accidentare tot pe terenul din Constanta unde si-a rupt asta primavara glezna pe o denivelare.

07Ex
    Keymaster

“Poate nea Piţi se gândeşte şi la mine”

Costin Lazăr, mijlocaşul echipei din Regie, crede că a trecut vremea ghinioanelor şi speră ca selecţionerul să-i ofere şi lui o şansă. Jucătorul a revenit pe teren după patru luni de pauză, ulterior unei accidentări suferite în campionatul trecut, în deplasarea de la Constanţa. Ca o coincidenţă, fotbalistul a debutat în acest sezon tot
    într-o confruntare cu gruparea de la malul Mării Negre.
    Costin, ai revenit pe teren în partida cu Farul, aceeaşi echipă cu care jucaţi şi când te-ai accidentat…
    Costin Lazăr: Iniţial nu am vrut să joc în meciul cu gruparea constănţeană, din superstiţie, dar din lipsă de efectiv am fost nevoit să revin. Înainte de a intra pe teren, antrenorul
    mi-a spus să las superstiţiile, să joc şi să am încredere în mine.
    Înainte de a te accidenta, erai în vederile lui Victor Piţurcă. Crezi că vei reintra în calculele selecţionerului?
    Deocamdată îmi doresc să fiu sănătos şi să joc cât mai bine. Poate pe viitor nea Piţi va avea ochi şi pentru mine.
    La un moment dat s-a zvonit că te-ar fi dorit Steaua. Este adevărat?
    Am primit oferte nu numai de la Steaua, ci şi de la Poli Timişoara, Oţelul Galaţi şi am fost în vederile mai multor cluburi din afară. Dar din cauza accidentării nu m-a mai luat nimeni. Am avut ghinion, însă cred că va veni şi vremea mea.

“Avem un lot de locurile 1-5”
    Unde ţi-ar plăcea să joci?
    În nici un caz la o echipă din ţară. Din iarnă voi refuza echipele din ţară. Am 24 de ani şi vreau să evoluez în străinătate. Până acum am jucat din pasiune, dar acum trebuie să mă gândesc şi la partea financiară şi nu cred că vreo echipă din ţară îmi poate oferi salariul pe care îl vreau eu.
    Crezi că va face faţă Sportul noului campionat?
    Părerea mea este că avem un lot pentru locurile 1-5. Sunt jucători de perspectivă şi, cu siguranţă, echipa va merge şi fără cei care au plecat, dar şi fără fotbaliştii de bază care urmează să plece.

E foarte optimist Lazar. Si asta e bine!

Haide Sportul! Ca se poate!

dragos
    Member

Costin, in scurt timp, va putea juca tot meciul si va reveni la forma care
    l-a consacrat…….HAI COSTINE, HAI COSTINE, HAIDE !!!!

ramos
    Member

Costin Lazar e al Stelei

Mijlocasul Sportului, Costin Lazar, revenit dupa o accidentare destul de grava, a semnat deja un precontract cu gruparea campioana.
    Dorit insistent in Ghencea de presedintele MM Stoica, Lazar se va alatura peste trei luni trupei pregatite de Oleg Protasov.
    Jucatorul formatiei din Regie intra la iarna in ultimele sase luni de contract si cum patronul Vasile Siman nu dorea sa-l piarda gratis, l-a cedat Stelei, mai ales ca nu-l mai dorea la echipa dupa ce s-au certat “la cutite” din cauza unor restante financiare. “Militarii” vor plati 100.000 euro.

cameliu
    Member

Total Sport:

O poveste de succes

Ambitia si orgoliul au facut dintr-un copil modest un fotbalist caruia usile fotbalului mare ii sint acum larg deschise.
    Regia continua sa scoata jucatori de valoare pe banda rulanta. Costin Lazar este unul dintre ei. Mijlocasul Sportului Studentesc, in virsta de 24 de ani, promite sa ajunga la echipa nationala. „Sportul Studentesc e singurul club important din Bucuresti unde copiii nu dau spaga ca sa joace fotbal organizat“, spunea, intr-un interviu, in urma cu un an si jumatate, Bogdan Stelea-junior, baiatul fostului mare portar al nationalei. Copilul era obligat sa plece din Stefan cel Mare pentru a-si continua cariera,
    desi tinea cu Dinamo.

Cit adevar este in afirmatia unui copil, fiecare dintre noi poate aprecia. Copiii de obicei nu prea stiu sa minta. Adevarul e ca Regia scoate de ani buni jucatori pe banda rulanta. UItimul mare nume care a parasit „Gasca Nebuna“ este Gigel Bucur, pentru o suma record, 700.000 de
    euro. Altii, deja copti, se pregatesc sa spuna adio Regiei. Tunurile granzilor Diviziei A il vineaza de la inceputul acestui sezon pe mijlocasul Costin Lazar, despre care Dan Petrescu spune ca foarte curind va fi titular de drept in nationala Romaniei. Lazar joaca fotbal la Sportul de 16 ani. A venit in Regie din acelasi motiv care l-a facut pe Stelea-junior sa paraseasca Dinamo. Nici n-ar fi avut bani pentru a cotiza la bunastarea antrenorilor platiti sa descopere talente. „Tata abia aduna bani sa-mi plateasca cele citeva zile de cantonament“, povesteste Costin Lazar. „De bani de buzunar, nici vorba. Ma durea sufletul cind vedeam ca ceilalti copii isi permiteau sa-si mai cumpere cite ceva. Inghiteam in sec. Atunci mi-am zis ca trebuie sa reusesc, pentru a nu mai trai umilintele copilariei“. I-a intrat la suflet antrenorului Dumitru Manea, care ii maicumpara dulciuri. „Eram copilul lui. Doar cu mine se purta asa“, spune
    Costin Lazar. „Sper ca intr-o zi sa am ocazia sa ma revansez. Si fata de el, sifata de Cornel Vlad, omul care m-a oprit la Sportul“.

Locuieste la logodnica sa
    Costin Lazar este impreuna cu Magda, logodnica sa, de cinci ani. Pentru ca apartamentul pe care abia si l-a cumparat se afla intr-o nesfirsita renovare, Costin locuieste cu logodnica lui alaturi de parintii acesteia. Profesor de psihologie la un liceu din Bucuresti, Magda e cea care ii da echilibru lui Costin, atunci cind fotbalistul trece printr-o pasa proasta. „E atit de calma, incit uneori ma enerveaza“, spune zimbind Lazar, care a programat nunta vara viitoare.

„Tibi Balan e cel mai bun“
    In cantonamente, Costin sta in camera cu Tibi Balan, despre care spune ca „e cel mai tehnic fotbalist roman al momentului“. Chemat pentru partida cu Cehia, Balan e un model pentru Lazar, care vrea sa-si urmeze colegul la nationala. „Am trei convocari la tineret si un meci jucat“, afirma Lazar. „La echipa mare, o data m-a chemat Hagi, la un trial cu Moldova“. Veteran la Sportul, Costin spune ca inca un Lazar se pregateste sa faca pasul in fotbalul mare, Cezar, fratele sau, in virsta de 17 ani.

Coechipier ajuns ospatar
    „Mai am un defect, am uitat sa va spun. Pun la suflet prea multe“, zice Costin. „Eram odata cu baietii la un restaurant, luam masa. La un moment dat mi-a sarit in ochi figura unui ospatar. L-am recunoscut aproape imediat. Era un fost coleg de-al meu de la juniorii Sportului. Se numara printre cei mai buni si tocmai de aceea am avut un soc atunci cind l-am vazut servind la mese. M-a durut inima. Era totusi multumit. Cistiga destul de bine“.

Costine…
    Probabil ca esti cu un picior in Ghencea si te intereseaza mai putin de ceea ce se intampla in Regie dar te rog mult, pe tine si pe colegii tai, dati dovada de caracter si coborati din cerurile inalte in care v+ati asezat sa va odihniti, jucati fotbal, jucati pentru noi, sa ne aducem aminte de voi asa cum ne aducem aminte de Bucur. E pacat, pe bune.
    Incercati sa nu va lasati influentati de razboiul psihologic dintre Siman si Dan Petrescu.
    Pentru noi Lazare, pentru noi.

Bravo Sportule! Bravo Dane!

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 265 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.