Costin Lazar 24.04.1981

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Costin Lazar 24.04.1981

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 265 total)
  • Author
    Tavi
    Member

@Ultras wrote:

… Cadoul pe care il astept de ziua mea este o victorie in fata Otelului”…

La multi ani, capitane! Si sanatate deplina si revenire rapida si in forta!

Cat despre meciul cu Otelul o sa-i batem greu da’ o sa-i batem, nu-ti fa griji! Noi vom fi acolo sa sustinem echipa!

Sa nu mananci prea mult tort :)

cameliu
    Member

La Multi Ani si sanatate!
    Gigel ti-a facut cadou un hattrick!!!

😆 😆 😆

La multi ani!!!
    Si te asteptam cat mai rapid pe gazon.

dragos
    Member

LA MULTI ANI CAPITANE !!!

sper sa poti dialoga cu noi pe forum in limita timpului tau liber disponibil, pentru ca NOI SUNTEM ALATURI DE TINE !!!

cameliu
    Member

Costin Lazăr: ‘Mai bine mă las de fotbal decât să mai joc la Sportul!’

Lazăr s-a certat cu patronul Şiman

Costin Lazăr: “Mai bine mă las de fotbal decât să mai joc la Sportul!”

Unul dintre cei mai buni jucători ai Sportului Studenţesc, Costin Lazăr, a declarat că doreşte să plece din vară la altă echipă, fiind nemulţumit de datoriile pe care Vasile Şiman întârzie să i le achite.

“M-am certat cu dl. Vasile Şiman. M-am săturat de Sportul Studenţesc şi vreau să plec neapărat. Am ajuns la capătul răbdării cu promisiunile şi m-am săturat că nu ne luăm banii la timp. Dacă nu plec la altă echipă din vară, mă las de fotbal! În aceste condiţii nu mai vreau nici în ruptul capului să mai joc la Sportul!” – a declarat Lazăr pentru Romanian Soccer.

În acest sezon, Lazăr a jucat în 19 meciuri pentru gruparea din Regie, marcând un gol, în victoria Sportului din Bănie, 1-0 cu Universitatea. Costin Lazăr face parte din careul de aşi ai Regiei, alături de Tibi Bălan, Ionuţ Mazilu şi Gigel Bucur, evoluţiile sale bune din acest retur făcând ca echipe de top din Divizia A să se gândească să-l transfere din vară. Dar, Lazăr a suferit în minutul 60 al meciului Farul-Sportul o fractură de metatarsial, ratând ultimile 10 meciuri din campionat.

Sorin AROTĂRIŢEI (http://www.romaniansoccer.ro)

ion
    Member

@cameliu wrote:

Costin Lazăr: ‘Mai bine mă las de fotbal decât să mai joc la Sportul!’

Lazăr s-a certat cu patronul Şiman

Costin Lazăr: “Mai bine mă las de fotbal decât să mai joc la Sportul!”

Unul dintre cei mai buni jucători ai Sportului Studenţesc, Costin Lazăr, a declarat că doreşte să plece din vară la altă echipă, fiind nemulţumit de datoriile pe care Vasile Şiman întârzie să i le achite.

“M-am certat cu dl. Vasile Şiman. M-am săturat de Sportul Studenţesc şi vreau să plec neapărat. Am ajuns la capătul răbdării cu promisiunile şi m-am săturat că nu ne luăm banii la timp. Dacă nu plec la altă echipă din vară, mă las de fotbal! În aceste condiţii nu mai vreau nici în ruptul capului să mai joc la Sportul!” – a declarat Lazăr pentru Romanian Soccer.

În acest sezon, Lazăr a jucat în 19 meciuri pentru gruparea din Regie, marcând un gol, în victoria Sportului din Bănie, 1-0 cu Universitatea. Costin Lazăr face parte din careul de aşi ai Regiei, alături de Tibi Bălan, Ionuţ Mazilu şi Gigel Bucur, evoluţiile sale bune din acest retur făcând ca echipe de top din Divizia A să se gândească să-l transfere din vară. Dar, Lazăr a suferit în minutul 60 al meciului Farul-Sportul o fractură de metatarsial, ratând ultimile 10 meciuri din campionat.

Sorin AROTĂRIŢEI (http://www.romaniansoccer.ro)

E groasa rau de tot ….Nici nu am cuvinte ….

Are dreptate Costin pe undeva, dar greseste cand face aceste afirmatii. Siman ca si el reprezinta o istorie de NUMAI 5-6 ani la Sportul Studentesc. Greseste cand pune egal intre Siman si Sportul.
    Eu sper sa scapam de Siman si sa vina cineva care vrea performanta.
    Tot ce sper sa mai jucam si la anul in Divizia A, nu pt Siman sau Lazar. Ar fi bine pt cei tineri care stau acum pe banca de rezerve. Lui Costin ii doresc sa scape de Sportul si sa joace afara. Nu sunt optimist pt viitorul lui daca va juca la o alta echipa din Romania.

Asta este…sunt curios ce se intampla!!!
    😯

dragos
    Member

probabil, in situatia lui se afla si alti multi jucatori clubului……
    este o gluma proasta pe care sile o tot face de cativa ani, bietilor jucatori.
    daca in alti ani evolutiile mediocre ale echipei poate isi aveau esenta si in lipsa banilor, primelor etc.etc., azi ACEASTA ECHIPA PRIN LOCUL OCUPAT IN CLASAMENT NU MERITA ACEST TRATAMENT !!!!

ceea ce este de neinteles, este refuzul lui siman de a avea un asociat pentru a rezolva aceasta meteahna veche la sportul stud.
    sile nu vrea asociat, pentru ca, logic, ar trebui sa imparta profitul 50%-50%……….nu este o rusine sa nu ai bani suficienti, INSA ESTE O RUSINE SA ITI TOT BATI JOC DE ACESTI BAIETI TALENTATI !!!!
    RUSINE, RUSINE, RUSINE SA-TI FIE SILE !!!

la dinamo sunt 4 investitori + alti N sponsori…..la noi 1 investitor + O sponsori……

Radu Dobrin
    Member

@florin_maican wrote:

Are dreptate Costin pe undeva, dar greseste cand face aceste afirmatii. Siman ca si el reprezinta o istorie de NUMAI 5-6 ani la Sportul Studentesc. Greseste cand pune egal intre Siman si Sportul.
    Eu sper sa scapam de Siman si sa vina cineva care vrea performanta.

si eu zic ca greseste ca le face in modul asta…dar noi doar speculam aici. fllorin si ovidiu trebuie sa stie mai multe din substraturile bilciului (vorba lui cameliu)

@dragos wrote:

ceea ce este de neinteles, este refuzul lui siman de a avea un asociat pentru a rezolva aceasta meteahna veche la sportul stud.
    sile nu vrea asociat, pentru ca, logic, ar trebui sa imparta profitul 50%-50%……….nu este o rusine sa nu ai bani suficienti, INSA ESTE O RUSINE SA ITI TOT BATI JOC DE ACESTI BAIETI TALENTATI !!!!

la dinamo sunt 4 investitori + alti N sponsori…..la noi 1 investitor + O sponsori……

…exemplul dinamo fiind unul negativ, nu? 😆 ..parca asta e clubul unde ‘investitorii’ obisnuiesc sa se scuipe reciproc ca la usa cortului.. 😆

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@dragos wrote:

…exemplul dinamo fiind unul negativ, nu? 😆 ..parca asta e clubul unde ‘investitorii’ obisnuiesc sa se scuipe reciproc ca la usa cortului.. 😆

la dinamo este o problema de comportament a investitorilor (ei sunt la stadiul de rigola, inca), dar eu subliniam faptul ca, unde-i unu, nu-i putere….unde-s multi, puterea creste.
    nu trebuie neaparat sa fie multi, ca pot dauna, dar 2 PUTERNICI sunt SUFICIENTI !!!!

07Ex
    Keymaster

Costin Lazăr: “Mă las de fotbal”

Mijlocaşul “studenţilor” spune că s-a săturat de promisiunile lui Vasile Şiman. Unul dintre cei mai buni fotbalişti ai echipei din Regie, Costin Lazăr, este decis să renunţe la Sportul. “M-am săturat de promisiuni, sînt plin de datorii. Am avut membri în familie care şi-au serbat ziua de naştere şi nu am avut bani să le cumpăr o floare. Vreau să plec de la echipă, pentru că nu mai suport situaţia asta. Mai bine mă las de fotbal decît să mai joc la Sportul. M-am certat cu domnul Şiman pentru că am de primit bani“, ne-a declarat Lazăr. În replică, preşedintele Vasile Şiman a declarat că mijlocaşul Sportului e influenţat negativ de prietena sa şi că nu are nici o datorie faţă de Lazăr. “Ca fotbalist nu am ce să-i reproşez. Caracterul lui lasă însă de dorit. El este influenţat negativ de prietena sa, care îi bagă în cap tot felul de prostii. Sportul nu are nici o datorie faţă de jucător. O să-l amendăm pe Lazăr şi, dacă nu mai vrea să joace la Sportul, o să stea doi ani pe bară, atît cît mai are contract”, a declarat Şiman.

“Nu am avut bani să le cumpăr rudelor o floare de ziua lor.”
    Costin Lazăr, mijlocaş Sportul
    (Andrei Calin)

ovidiu
    Member

Ce l-o fi apucat si pe Costin?
    Mare pacat . Mai ales ca este jucatorul meu preferat din cadrul lotului.
    Incepe sa devina o moda ca sa se incurce unii pe altii in cadrul clubului cu diferite declaratii. Si ziaristii abia asteapta lucrul acesta.
    Cred ca Lazar poate sa plece linistit de la Sportul fara sa se piarda in astfel de declaratii. Poate mai bine cauta o cale de intelegere cu Siman si lupta pentru a-si gasi o echipa afara pentru a juca. Daca alege varianta ramanerii in tara cred ca va fi pierdut (ca multi altii ce au plecat de la Sportul si au ales varianta ramanerii in tara).
    Cred ca e destul de greu si o intelegere cu Siman dar decat sa te apuci sa blamezi crezand ca este o cale de scapare mai bine incerci sa te realizezi pe diferte cai amiabile.
    Clar se tot spune ca este un grup de 3-4 jucatori (in care e inclus si Costin) vor fi transferati in vara de la Sportul, asa ca nu stiu ce rol mai au aceste declaratii.
    Sper ca Lazar sa-si revina si moral si fizic si sa se realizeze ca jucator.
    Sportul Studentesc nu se termina cu plecarea lui (sau a altora) dar atat timp cat se afla in angrenajul clubului ar fi bine ca de la mic la mare sa aibe un pic de tragere de inima si sa lupte pentru culorile clubului.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

ion
    Member

Am asteptat sa vad daca este adevarat .Lazar este produs 100% Sportul Studentesc si in decursul timpului nu a avut conflicte cu Dilimache.Avea tot dreptul din momentul in care desi a fost capitanul echipei care a repromovat a fost schimbat ,singura justificare fiind ca el este baiat cuminte si intelegator…Sintem iar in situatia sa discutam despre Siman si inca odata se ne intrebam cum de se nasc asemenea oameni?Cind am crezut si eu ca a inteles si ca relativ e bine la echipa hopa apare acest conflict care orice s-ar spune tot Siman il provoaca…Acum vreau s-o spun inca odata ca salariu trebuie platit la timp sau daca esti nemultumim de prestatie ca patron poti sa-l dai afara pe amarit cind vrei …Da’ sa profiti de pe urma lui e …………..si va invit pe voi sa puneti ce cuvint sau expresie doriti in locul punctelor!Nu cred ca, Costin nu a avut bani de flori dar cred ca Siman ar trebui dus la medic cu forta si internat …E singurul asazis patron de echipa care o freaca de ani de zile si nu rezolva problema banilor la echipa… Si tot face pe nebunul fara oprire ….Daca Sportu intra din nou in vrie datorita lui eu zic sa venim cu oo ca sint mai ieftine si sa-i facem o omleta pe masina….Va trebui sa scoata macar acum bani si sa spele masina …Sa vada si el ce insemana sa trebuiasca sa platesti la timp !!!!

Din nefericire nimeni nu poate sa+i spuna nimic lui Siman. A luat echipa in momentul in care nu interesa pe nimeni, in momentul in care ne zbateam in mlastina diviziei B. De atunci echipa a revenit altfel in fotbalul romanesc. Nu zic ca nu creseste enorm si inpardonabil dar…nu avem cum sa+i reprosam nimic. pe ce baze? Aducem noi bani de acasa pentru echipa? Nu. S+a aratat cineva mare si tare care ar vrea sa intre in asociere cu Sile? Nu stiu de asa ceva.

Nasol va fi daca pleaca 4 jucatori. Pleaca toata valoarea echipei. La anul o sa ne spulbere toti. Cand iti pleaca toate piesele de baza…
    In conditiile astea si Dan cred ca va pleca. Si e normal. As face la fel.

Hai Sportul! Hai odata!

P.S. Are dreptate si Lazar (daca lucrurile stau intradevar asa cum stau). Si are dreptate si prietena lui. Vrea si ea in Mercedes sau BMW…Care femeie nu vrea.

razvanR
    Member

In primul rand nu stiu daca Lazar a spus cu adevarat ceea ce au scris ziarele.

Daca totusi asa este atunci ma intristeaza atitudinea lui. Indiferent ce s-ar intampla nu are voie sa dea astfel de declaratii.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 265 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.