Cristian Ciubotariu 24.10.1980

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Cristian Ciubotariu 24.10.1980

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 66 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Pe onlinesport apare ca a centrat la golul inscris de Niculescu. Da’ nu apare in formatia de start a lui Dinamo! 😆

cameliu
    Member

pe http://www.gsp.ro apare in formatia de start…

dragos
    Member

n-a fost nici macar rezerva, caci a avut o intindere…….va fi rezerva in meciul cu oradea…..

Ultras
    Member

Ba a jucat! A fost inlocuit in a doua repriza de V. Munteanu.

dragos
    Member

a jucat, intr-adevar…….am crezut ca te referi la meciul din campionat……
    bine ca a debutat….

Cainele
    Member

se pare ca nu a jucat rau…… 8)

Ultras
    Member

Ciubotariu spre Serif Tiraspol

Mijlocasul Cristi Ciubotariu a parasit ieri dimineata cantonamentul echipei (n.r. Dinamo) de la Worben, intorcandu-se in tara, fotbalistul in varsta de 24 de ani nefiind retinut in lotul cu care Ioan Andone pregateste dubla intalnire cu Zilina din turul II preliminar al Champions League. Ieri dupa-amiaza, Ciubotariu a plecat spre Tiraspol si este aproape de a semna un contract cu Serif, banii urmand sa se imparta in mod egal intre Dinamo si Sportul Studentesc.

sursa: Gazeta Sporturilor

Ultras
    Member

Ciubotariu da probe

Plecarea lui Cristi Ciubotariu din Elvetia s-a facut la cererea coproprietarului jucatorului, Vasile Siman, care incearca sa-l vanda la Serif Tiraspol. “Din cate stiu eu, Cristi e in probe acolo, marti urmand sa revina la echipa”, a declarat Ioan Andone. Daca moldovenii vor fi multumiti si mutarea se va realiza, surse oficiale ne-au informat ca Dinamo este interesata doar in a-si recupera investitia facuta in mijlocas, de 100.000$.

sursa: Gazeta Sporturilor

Ultras
    Member

Cu alte cuvinte Dinamo i-au dat pe 50% din contractul lui Ciobi, 100.000$. Parca era vorba de 50.000$, nu?

07Ex
    Keymaster

Liviu Ciobotariu, antrenor la Dunărea Galaţi

Fostul internaţional român Liviu Ciubotariu este noul antrenor principal al formaţiei Dunărea Galaţi, el semnând un contract pe doi ani şi jumătate cu gruparea din Liga a II-a.

Ciobotariu are ca obiectiv în sezonul 2006/2007 evitarea retrogradării. “Pe lângă atingerea acestui obiectiv, îmi doresc foarte mult să schimb mentalitatea jucătorilor, să aduc la echipă cât mai mult din ce am învăţat în cei şase ani cât am evoluat în Belgia”, a declarat Liviu Ciobotariu, care a susţinut, vineri, prima conferinţă de presă în calitate de antrenor al formaţiei gălăţene.

Preşedintele grupării gălăţene, Auraş Braşoveanu, a subliniat că tocmai experienţa acumulată de Ciobotariu în Belgia a fost unul dintre motivele pentru care l-a ales ca antrenor. “Fotbalul româsc suferă destul de tare din acest punct de vedere, al mentalităţii. De doi ani încercăm să ne apropiem de normalitate aducând la echipă oameni cu experienţă în fotbalul occidental”, a declarat Braşoveanu.

Ciobotariu se află la prima experienţă ca antrenor principal, după ce timp de o săptămână a asigurat interimatul la conducerea tehnică a formaţiei FC Naţional, după demisia lui Ion Vlădoiu şi până la numirea lui Sorin Cârţu. Noul antrenor de la FCM Dunărea va petrece Revelionul în Belgia, ocazie cu care va încerca să perfecteze transferul unor tineri jucători belgieni.

La finalul turului Ligii a II-a, Dunărea Galaţi ocupă locul 10 în clasamentul Seriei I, acumulând 25 de puncte în 17 partide.

ultrasro
    Member

Liviu Ciubotariu este fostul jucator al Nationalului si nu are legatura cu Cristi Ciobotariu fostul jucatorr din Regie.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Liviu Ciubotariu este fostul jucator al Nationalului si nu are legatura cu Cristi Ciobotariu fostul jucatorr din Regie.

Vroiam sa vad daca mai esti pe fir acum de sarbatori. 😆 De fapt a fost gresala mea. Am crezut ca era vorba de Cristi, dar acum daca ma uit mai bine, ai dreptate, este vorba de Liviu.

franz_kafka
    Member

Daca tot veni vorba…
    Cine stie? Nu-i exclus ca sezonul viitor Liviu Ciubotariu sa antreneze pe… FC National, numai ca tot in Liga II. Iata ca asa va mai fi pedepsit de catre soarta inca un dusman neindurator al lui SS: C. Iacov (poate ca in liga secunda va renunta la pedichiura si se apuca totusi sa-si spele mai intai picioarele, vazandu-si de lungul nasului)…

cameliu
    Member

Ciubotariu, suspendat 6 etape

Articol EXCLUSIV/ Balan: “Vreau sa plec de la Sportul”
    Mijlocaşul echipei Sportul Studenţesc Cristian Ciubotariu, a fost sancţionat sever de Comisia de Disciplină a FRF pentru cartonaşul roşu primit în partida cu FC Snagov, din etapa a 24-a a Ligii a II-a, primind o suspendare de şase etape. Decizia este justificată, deoarece “studentul” nu se află la prima abatere, el fiind eliminat în acest retur şi în meciul cu FC Braşov, din etapa a 21-a.
    Ciubotariu se adaugă pe lista de indisponibili a Sportului pentru partida de sâmbătă de la Modelu, care îi mai cuprinde pe Secăreanu, Bălan, Stângă, Costin Gheorghe (accidentaţi) şi Varga (neinclus în lot).

07Ex
    Keymaster

Dupa parerea mea mai bine ca l-au suspendat 6 etape ca oricum nu e bun de nimic. Eu i-as fi dat 10 suspendare ca sa scapam de el in sezonul asta.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 66 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.