Cristian Irimia 07.07.1981

Viewing 9 posts - 76 through 84 (of 84 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Pai, parca scria-n ziare ca s-a antrenat cu Rapid vreo 2 saptamani, dar apoi l-au refuzat giulestenii si nu i-au facut contract.

Giani
    Member

Da, s-a antrenat cu Rapid, dar Bergodi a renuntat la serviciile lui Kiki, acesta ramanand sa faca tusa in capitala tarii vecine si “prietene”.

cameliu
    Member

Mutam topicul la (actuali) jucatori?

Prosport:

CRISTI IRIMIA A REVENIT LA SPORTUL STUDENTESC
    Luni, 29 Octombrie 2007

Fostul component al formaţiilor Dinamo Bucureşti şi Dinamo Kiev, Cristi Irimia, a revenit la echipa care l-a lansat, Sportul Studenţesc, a anunţat luni clubul de fotbal din Regie.

“Cristi Irimia a ajuns la o întelegere cu Sportul Studenţesc pentru a juca în Regie pentru următorii 5 ani. Acesta s-a alăturat lotului antrenat de Mihail Marian încă de duminică, 28 octombrie. Cristi Irimia a venit pentru a promova cu Sportul în Liga 1”, se arată într-un comunicat dat publicităţii de gruparea din Liga a II-a

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Mutam topicul la (actuali) jucatori?

L-am mutat! :)

Giani
    Member

O ce veste “minuntata”! Vedea-l-as ca joaca fotbal, dar am dubii.

O sa il aduca nea Mihail Marian cu picioarele pe pamant si o sa redevina jucatorul de acum cativa ani. Sunt sigur de asta.

Giani
    Member

Azi chiar a fost. Sper sa o tina tot asa.

ovidiu
    Member

Din prosport:
    [Irimia a intrat în istorie! “Sunt Usain Bolt”

Cristian Irimia (30 de ani) a deschis scorul luni, în meciul Sportului împotriva Concordiei Chiajna (1-2), în secunda 11. Reuşita îl trimite direct în istorie, dar “studentul” rămâne modest: “E o fază lucrată”. Cu zâmbetul pe buze, mijlocaşul a povestit pentru ProSport cum se simte după această performanţă.

Cum e să fii erou şi să dai gol atât de repede?
    Am intrat în istorie, nu? (râde) M-a dus valul până în careu şi mi-a ieşit. Stai, erou nu sunt eu. E bine că a câştigat echipa. Eu am fost Usain Bolt. Cel mai rapid dintre toţi.

Omul potrivit la locul potrivit?
    Eu înainte jucam mai retras şi nu prea ajungeam acolo. Dar să-ţi spun ceva: e o fază lucrată la antrenamente, aşa că… să nu fie nimeni surprins. Anul trecut, şi Tibi Bălan a dat un gol după o fază asemănătoare. El a avut nevoie de vreo 20 de secunde. Eu sunt mai rapid.

Aştepţi o primă specială din partea domnului Şiman?
    Aştept altceva ce ar trebui dat, înţelegi tu. Dacă se rezolvă problemele de la echipă, vom fi surpriza campionatului. Să nu uiţi asta. Vom rămâne cam aceiaşi, pentru că eu cred că va pleca doar Varga, iar forţa echipei nu va slăbi.

Dai un gol şi mai rapid?
    Da, după două secunde. Şi pe urmă mă retrag în glorie.

“Eu sunt mai vechi pe aici, ştiu cum stau lucrurile şi nu cred că Bălan şi Curelea vor pleca. Vom fi surpriza Ligii I”, Cristian Irimia, mijlocaş Sportul]

sircos
    Member

@ovidiu wrote:

Vom fi surpriza Ligii I

dă, doamne !

Viewing 9 posts - 76 through 84 (of 84 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.