Cupa Intertoto

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • Author
    dragos
    Member

@cameliu wrote:

Din cate se pare in Intertoto vor merge CFR si Gloria, echipe situate mult in spatele nostru. Se pare ca nu s-a vrut in Interoto…

Pe de alta parte noi n-avem licenta nici de A… si mai vrem cupe europene…

totul se rezuma la bani, iar sile nu are bani pentru jucatori dar-a-mite pentru deplasare in “afara”, cazare, mancare, meciuri etc.etc.

cameliu
    Member

Anul asta echipa din Ro din Intertoto joaca in primul tur cu Macedonia, apoi Bulgaria, apoi in caz de calificare din pacate Italia…

Dupa 3 tururi se ajunge in turul 2 preliminar UEFA (unde ajung 11 echipe din interoto!!!)

http://www.uefa.com/competitions/IntertotoCup/news/Kind=1/newsId=412509.html

Zibling
    Member

Daca vom prinde loc de Cupa UEFA, eu zic ca Siman va face tot posibilul sa avem conditii (chiar cu teren imprumutat) sa jucam in aceasta competitie, insa pentru Cupa Intertoto nu-l vad sa ridice vreun deget. 😥

Oricum, eu tot sper ca voi avea motive sa trec granita Romaniei imbracat in tricoul Sportului pana la finalul vietii mele…

cameliu
    Member

INTERTOTO

Reprezentanta României în Cupa UEFA-Intertoto, ediţia 2006, va întâlni o echipă din Macedonia în prima fază a competiţiei, s-a stabilit, luni, la Nyon, în urma tragerii la sorţi, se arată într-un comunicat al FRF.

Formaţia din România va juca primul meci în deplasare, pe 17 sau 18 iunie, returul urmând să-l joace pe teren propriu, pe 24 sau 25 iunie.

În cazul calificării, echipa română va juca, în turul doi (1/2 iulie şi 8/9 iulie), împotriva reprezentantei Bulgariei, prima manşă urmând a avea loc în România.

Dacă va accede în turul trei (15/16 iulie şi 22 iulie), formaţia română va întâlni o echipă din Italia.

Cele 11 câştigătoare ale meciurilor din turul trei al Cupei UEFA-Intertoto se vor califica în turul doi preliminar al Cupei UEFA, ediţia 2006-2007, fază programată să se dispute pe 10 şi 24 august.

Două echipe din România sunt interesate de a evolua în ediţia 2006 a Cupei UEFA-Intertoto.

Acestea sunt FC Naţional şi FC Argeş.

Conform regulamentului competiţiei, vor avea drept de participare exclusiv formaţii clasate pe primele patru poziţii sub locurile de Cupa UEFA.

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Conform regulamentului competiţiei, vor avea drept de participare exclusiv formaţii clasate pe primele patru poziţii sub locurile de Cupa UEFA.

Ma intreb dece Siman nu e interesat ca echipa sa participe in Intertoto. FC National are sanse sa participe deoarece se va clasa in primele 4 pozitii sub locurile de Cupa UEFA, dar pe FC Arges nu-i prea vad participand.

Eu nu stiam insa ca echipa trebuie sa se claseze in primele 4 de sub locurile de cupa UEFA. Banuiesc ca acest criteriu este nou, deoarece in trecut cand Ceahlaul si Gloria au participat parca nu s-au clasat in primele 4.

Ultras
    Member

Daca optezi pentru Intertoto si termini pe doi s-ar putea sa nu mai poti participa in UEFA…

cameliu
    Member

@Ultras wrote:

Daca optezi pentru Intertoto si termini pe doi s-ar putea sa nu mai poti participa in UEFA…

Nu cred! Pot opta mai multe echipe. La sfirsit se trage linie si se stabileste in functie de clasament.
    In coditiile in care pierzi Uefa daca te inscrii in intetoto, pot fi tari care nu vor avea participante in Intertoto! cele care trag la UEFA nu opteaza pt intertoto de frica, iar cele care opteaza pt, termina pe loc de UEFA+4! si cu noul regulament nu mai pot participa.

In germania e f. simplu: primul loc dupa cele UEFA merge in Intertoto, si chiar se bat si pt locul ala…

Si anul asta toate tarile au o echipa!

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

@Ultras wrote:

In germania e f. simplu: primul loc dupa cele UEFA merge in Intertoto, si chiar se bat si pt locul ala…

Mi se pare cel mai corect. Domne, nemtii tot nemti raman. Numai la noi se poate inscrie oricine si poate participa oricine.

louveteau
    Member

@cameliu wrote:

Din cate se pare in Intertoto vor merge CFR si Gloria, echipe situate mult in spatele nostru. Se pare ca nu s-a vrut in Interoto…

Pe de alta parte noi n-avem licenta nici de A… si mai vrem cupe europene…

Dar de ce CFR CJ si Gloria Bistrita?
    N-ar fi bine pentru Sportul sa joace in cupe europeene chiar daca este doar Intertoto?
    Ce legatura este cu licenta de A?

Ultras
    Member

Siman e pe principiul, ori la bal, ori la spital… Pentru el Intertoto nu este o competitie europeana in adevaratul sens al cuvantului. Bani aruncati si obosirea inutila a jucatorilor. Chiar daca anul asta sunt doar trei tururi pentru a prinde un loc in UEFA…

Intertoto a fost creata ca o competitie de vara pentru pariori, ca sa nu isi iasa din mana.

Anonymous
    Guest

eu sper totusi intr-un loc de uefa :P

louveteau
    Member

eu intr-un loc in CL

razvanR
    Member

Pentru Louveteau:
    Pe unde stai prin Elvetia ? Eu am locuit 3 ani la Montreux !

Ai legatura cu comunitatea romanilor din Elvetia http://www.casa-romanilor.ch ? Poate ne vedem cu totii la Basel, Zurich sau Berna anul asta in cupele europene.

rhcp
    Member

Cupa Intertoto nu e o “afacere” prea buna, nici financiar si nici pentru pregatirea fizica a unui lot redus si cu jucatori tineri ca ai Sportului.
    Mai bine o pregatire adecvata pentru sezonul urmator, sper si o participare in Cupa UEFA!
    Sunt chiar curios ce se va intampla in vara cu echipa, pe ce drum o va apuca Siman.

Anonymous
    Guest

hai la un loc 1 sau 2

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • The topic ‘Cupa Intertoto’ is closed to new replies.