Cupa Romaniei 2003/2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Cupa Romaniei 2003/2004

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 71 total)
  • Author
    Posts
  • #58259
    Tavi
    Member

    Lucian bine ai venit pe forum si … asteptam vesti privind locatia stadionului

    #58260
    Ultras
    Member

    Stadionul este dupa pod la stanga 😈

    #58261
    Ultras
    Member

    Marti, 23 septembrie, ora 16.00

    Dunarea Galati (C2) – FC Vaslui (B1) 2-1
    Dinamo Tulcea (C2) – Dogrogea Constanta (B1) 0-3
    Petrolul Bolintin Vale (C3) – Poiana Campina (B1) 4-2
    FC Otopeni (C3) – SPORTUL STUDENTESC (B2) 7-6
    Chimia Craiova (D-Dolj) – International Pitesti (B2) 2-1
    Flacara Moreni (C4) – Dacia Mioveni (B2) 1-2
    Tractorul Brasov (C4) – Gaz Metan Medias(B3) 1-6
    Chimica Tarnaveni (C9) – cfr Cluj (B3) 2-1

    Se poate spune ca ieri a fost ziua echipelor din diviziile inferioare (deh 3 ceasuri rele!) care s-au impus in 5 din cele 8 meciuri.

    In restanta din faza anterioara divizionara D-Timis FC Jimbolia s-a impus cu 2-0 in fata resitenilor de la CSM meci reprogramat pentru neprezentarea la meci a oaspecilor in urma cu 2 saptamani. Bine macar ca de data asta nebunul si-a luat-o pe teren ceea ce e mai usturator decat masa verde.

    De asemenea, liderul autoritar al seriei a III-a, cfr Cluj a fost eliminat de divizionara C, Chimica Tarnaveni

    #58262
    Tavi
    Member

    Impotriva declaratiilor se pare ca aceasta competitie nu reprezinta prea mult pentru conducerea din Regie … sper ca a fost un accident pe care Dan Petrescu o sa il ia in seama si o sa il trateze cu toata responsabilitatea!

    #58263
    Ultras
    Member

    Miercuri, 24 septembrie, ora 16.00

    Laminorul Roman (B1) – Poli Iasi (B1) 4-1 pen.
    Petrolul Moinesti (B1) – Gloria Buzau (B1) 3-2
    CSM Medgidia (B1) – Inter Gaz (B2) 0-4
    Minerul Motru(B2) – Pandurii Tg. Jiu (B2) 0-2
    Tricotaje Ineu(B3) – U Cluj(B3) 2-0
    Oasul Negresti (B3) – Olimpia Satu Mare (B3) 6-0
    CS Deva(B3) – Jiul Petrosani (B3) 4-5 pen.

    #58264
    cameliu
    Member

    Am fi jucat cu Farul in 16-zecimi:

    Petrolul Bolintin Vale (Div. C) – FC Arges
    CS Otopeni (Div. C) – Farul

    Inter Gaz (Div. B) – Dinamo

    Dacia Mioveni (Div. B) – Poli AEK

    Jiul Petrosani (Div. B) – U Craiova

    Laminorul Roman (Div. B) – Otelul

    Gaz Metan (Div. B) – Gloria Bistrita

    Electrica Constanta (Div. B) – FCM Bacau

    Petrolul Moinesti (Div. B) – FC Brasov

    Jimbolia (Div. D) / ACU Arad (Div. B) – FC Oradea

    Pandurii Tg. Jiu (Div. B) – Rapid

    Chimica Tirnaveni (Div. C) – Apulum

    Dunarea Galati (Div. C) – Petrolul

    Chimia Craiova (Div. D) – Steaua

    Oasul Negre[ti (Div. B) – FC National

    Tricotaje Ineu (Div. B) – Ceahlaul

    #58265
    adi
    Member

    a se citi cu farmache …

    #58266
    Napoleon9
    Member

    miercuri numai divizionarele B au jucat?? (intre ele?!?)

    #58267
    07Ex
    Keymaster

    Da numai divizionarele B, C si D au jucat miercuri. A fost ultima etapa intermediara inainte de intrarea divizionarelor A in competitie.

    #58268
    dragos
    Member

    la pauza:
    cs otopeni – farul 1-1
    dinamo – intergaz: 4-0
    steaua – chimia craiova: 1-0 (dinita)
    rapid – pandurii tg jiu: 1-0

    stie cineva finalul???

    #58269
    Napoleon9
    Member

    http://www.frf.ro/cupa_romaniei.htm spune doar de GMM-Gloria 0-1.

    #58270
    cameliu
    Member
    #58271
    cameliu
    Member

    Bacau, Ceahlaul, Brasov eliminate,

    Otopeni-Faru prelungiri!
    Craiova poate cade si ea…

    #58272
    Ultras
    Member

    Pandurii Tîrgu Jiu – Rapid Bucuresti 0 – 3
    Chimica Tîrnaveni – Apulum Alba Iulia 0 – 1
    Dunarea Galati – Petrolul Ploiesti 0 – 2
    Chimia Craiova – Steaua Bucuresti 0 – 4
    Oasul Negresti – FC National 1 – 2
    Tricotaje Ineu – Ceahlaul Piatra Neamt 2 – 1
    Petrolul Moinesti – FC Brasov 2 – 1
    Petrolul Bolintin – FC Arges 0 – 3
    CS Otopeni – Farul Constanta 3 – 3 (7-6, pen.)
    Inter Gaz Bucuresti – Dinamo Bucuresti 2 – 5
    Dacia Mioveni – Poli AEK Timisoara 0 – 2
    Laminorul Roman – Otelul Galati 0 – 2
    Electrica Constanta – FCM Bacau 1 – 0
    Jiul Petrosani – Universitatea Craiova 1 – 0
    Gaz Metan Medias – Gloria Bistrita 0 -1

    ACU Arad – FC Oradea se va disputa pe 8 octombrie

    #58273
    Ultras
    Member

    Primul gol al Stelei a fost inscris de Dinita, iar pentru National al doilea gol, in min.86, a fost inscris de Chihaia, iar lovitura de departajare decisiva in meciul CS Otopeni – Farul a fost ratata de Farmache. Ciubotariu a centrat la primul gol marcat de Rapid prin Robert Nita. Paunescu a jucat tot meciul pentru Inter Gaz in partida cu Dinamo si a scos pen. de 1-0 si a centrat la cel de-al doilea. Pentru Inter Gaz a jucat si Musteata

    Chiar daca Sportul Studentesc nu a jucat in aceasta faza a Cupei Romaniei totusi si-a facut din plin simtita prezenta! 😈 😈 😈

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 71 total)
  • The topic ‘Cupa Romaniei 2003/2004’ is closed to new replies.