Cupa Romaniei 2005/2006

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Cupa Romaniei 2005/2006

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • Author
    lucian
    Member

1-0 gol Ferfelea

ovidiu
    Member

1 – 1 gol egalizator din penalti (dupa prosport)
    Sper ca totusi sa invingem.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

lucian
    Member

ne-au mai dat unul…
    se pare ca sintem complet iesiti din forma!!

ovidiu
    Member

Dramatic. Nu-mi vine sa cred.
    Acelasi jucator inscrie la un interval de 5 minute.
    2-1 pentru Suceava (prosport). Se cam indeparteaza sansele de a mai continua in Cupa.
    Nu-mi vine sa cred.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

cameliu
    Member

Macar am fost meseriashi. Singuri din A, iesiti din competitie dupa 90 de minute!

ovidiu
    Member

fara cuvinte
    Am intrat in normal, normalitate, mediocritate s.a.
    Ce Dumnezeu s-o fi intamplat pe acolo. Iarasi sunt un pachet de nervi.
    Ce scuze se vor mai gasi.
    Incepe sa-mi fie frica de ce va urma.
    Poate (oare sa mai sper) in meciul viitor.
    Cu toate ca Timisoara nu cred ca o sa ne ierte. Macar sa nu luam prea multe.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

:)

Mi se pare jenant rau. Era singura competitie unde, si cu mult noroc, puteam realiza ceva care sa se vada.

Lamentarile lui Dan Petrescu i+au influentat si pe jucatori. Si nu ma mai corectati, ca asa e.

Bravo Sportule!

Cand ai un antrenor care+ti comunica din doua in doua saptamani ca pleaca e greu sa crezi in ceva, e greu sa te mobilizezi.
    Nu?
    Dan Petrescu s+a jucat in primul rand cu nervii jucatorilor.
    Lupta pe care o poarta cu Siman trebuia sa o tina in birou. Trebuie sa se maturizeze. Asta e.
    Repet, primii loviti de acest “nu e dan, ba e Dan” continuu a mancat increderea jucatorilor.
    Si ne intrebam de ce nu ne respecta nimeni si de ce revenim, dupa zvacniri usoare si scurte, inapoi in mediocritate, unde am ajuns sa credem sincer ca ne este locul.
    Eu unul nu mai vreau sa trec pe la stadion. Terenul musteste a lamentari.

Bravo Sportule!

Ultras
    Member

Siman este de vina ca i-a dus cu avionul la Suceava. In locul lui le-as anula biletele de intoarcere si le-as inchiria cateva carute cochete, cu coviltir…

PS Bine ca mai sunt fraieri, nu suntem singuri. Ceilalti se numesc Steaua si sunt campionii Romaniei si probabil vor juca in grupele UEFA…

07Ex
    Keymaster

Inca nu-mi vine sa cred ca am pierdut. Eu consider ca vina ii apartine in mare masura lui Dan Petrescu care a inceput meciul cu rezervele. Nu inteleg dece nu a putut sa bage 3-4 titulari de baza, nu numai rezerve. 🙄

Ultras
    Member

5 au jucat: Stancioiu, Secareanu, Cruceru, Varga, Ferfelea

Echipa:

Stancioiu
    Oae, Patriche, Secareanu, Tarnacop
    Nicola, Cruceru, Ferfelea, Maxim
    Curelea, Varga

min.46 Stancu in locul lui Tarnacop (interesanta schimbarea)
    aprox. min 80 Mazilu si Balan

Petrescu a plecat de pe banca in minutul 88, dupa ce arbitrul ne-a refuzat 11m

ultrasro
    Member

Langa noi, adica invinsi dupa 90 de minute, a venit si revelatia sezonului, echipa condusa vitejeste de Dorinel Munteanu, care a pierdut cu 1-0 la Craiova. Compania devine selecta 🙄

razvanR
    Member

am scapat de o grija.

mai bine asa decat anul trecut cand dupa 2-0 am pierdut cu 3-2 de la Progresul.

Anul trecut m-am ofticat rau, acum doar m-am mirat, pentru ca stiam ca aveam 1-0, dupa care nu-mi venea sa cred ca am mancat bataie.

07Ex
    Keymaster

“Studenţii” contestă arbitrajul
    Tiberiu Bălan a primit un cartonaş galben în minutul 90, după o fază petrecută în careul gazdelor. Arbitrul Martiş a considerat că internaţionalul Sportului a simulat, declanşînd protestele băncii tehnice a divizionarei A, care solicita penalty. “Sîntem total nemulţumiţi de arbitraj. A acordat cu uşurinţă 11 metri pentru Suceava şi nouă ne-a refuzat unul clar în ultimul minut”, s-a plîns la final “secundul” Cezar Zamfir. / Iulian Nicolescu (Suceava)

CETATE Suceava – SPORTUL 2-1
    CETATE: ROHEŢKI – I. Bordianu, BEREZOSCHI, S. MATEI – Bosancu, SITARU, Fl. Cojocaru (58 Ţăranu), M. Roman (37 V. Dinu) – Andrieş (73 Apetrei), Pălimaru, Prisacă. Antrenor Ioan Radu
    SPORTUL: Stăncioiu – N. Patriche, Tîrnăcop (47 S. Stancu), Secăreanu, Maxim – V. Nicola (71 Mazilu), Cruceru, FERFELEA – Oae, Curelea, D. Varga (71 T. Bălan). Antrenor Dan Petrescu
    Arbitri: M. Martiş 6, D. Dumitru 6, V. Burga (toţi Focşani) 6
    Spectatori: 7.000
    Reporter Iulian Nicolescu
    CUM S-AU MARCAT GOLURILE
    0-1 – Ferfelea ( 8 ) / a primit o pasă de la Patriche şi a finalizat cu un lob peste portarul gazdelor
    1-1 – Sitaru (63-pen.) / a înscris din penalty, după un henţ comis de Cruceru
    2-1 – Sitaru ( 68 ) / l-a învins pe Stăncioiu cu un şut de la 20 de metri

ion
    Member

Dupa mult timp voi zice ca de situatia de la echipa nu este vinovat Siman.
    Dan Petrescu este titular pe acest post deoarece in loc sa demisioneze daca nu ii mai place o tot lalaie cu lamentari,amenintari ,scuze…Eu nu zic ca nu are dreptate dar de ce nu e barbat si nu rupe pisica…Siman e un” excelent”
    jucator !Bravo lui ca-si scoate banii de la fraieri iar fraierii nu-si vad interesul!
    Despre meci ce sa zic ? Halal !!! Era singurul mod de a ajunge in cupe fara mari eforturi!!!Daca joci cu rezervele cine e de vina ?Siman? Eu zic ca alta e buba ?Se pare ca succesul l-a cam imbatat pe Petrescu care se submineaza
    personal si direct …

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • The topic ‘Cupa Romaniei 2005/2006’ is closed to new replies.