Dacian Varga 15.10.1984

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dacian Varga 15.10.1984

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 141 total)
  • Author
    rapid19pancu
    Member

este un jucator cu o viteza buna :)

Giani
    Member

Da, are o viteza si o tehnica ireprosabile. Din nefericire stilul individualist, arerele de vedeta si atitudinea fata de tot ce misca in jur: adversari, arbitri, si (cel mai grav) coechipieri lasa mult de dorit. Ca sa nu mai spun de viatza extrasportiva, mai precis de activitatile lui nocturne. Pentru Varga cea mai buna definitzie vine dintr-o zicala populara: “branza buna in burduf de caine (poate rosu)”.

sircos
    Member

@Giani wrote:

… atitudinea fata de tot ce misca in jur: adversari, arbitri, si (cel mai grav) coechipieri lasa mult de dorit.

ai uitat sa amintesti de atitudinea fata de suporteri (vezi finalul sezonului trecut, cand a sarit in tribune).

lucian
    Member

nu ma numar printre favoritii lui varga (ba din contra, in ceea ce priveste caracterul…), dar vreau sa va spun ca la meciul cu fc arges a fost, dupa parerea mea, cel mai bun jucator al nostru… a fost de nerecunoscut in sensul ca a alergat sa recupereze fiecare minge, nu a comentat la adresa colegilor…..
    sa-l tina narvul asa si in campionatul acesta si cu siguranta el va avea in principal de castigat

Giani
    Member

Uite ca sambata si-a tinut naravul in frau. Si a fost poate cel mai bun jucator al nostru. Dovada ca se poate si nu este gratuida definitia anterioara, cu branza si burduful.

Zibling
    Member

La multi ani, Dacian! Si iti multumim pt meciul de luni cu Steaua. Ti-ai scris singurel numele in istoria acestui club.

07Ex
    Keymaster

Intr-adevar, Dacian a jucat un super meci. La Multi Ani si multumim pentru rezultat.

Giani
    Member

Am inteles, si nu numai din presa, ca Dacian a avut o perioada foarte grea. Il inteleg, fiecare dintre noi ar vrea la un moment dat sa isi schimbe meseria si patronul. Ma bucur pentru el ca a revenit in forma aceea care il face un jucator de clasa. Pare-se ca reducerea cu 50% a numarului de pe tricou iii prieste lui Dacian. Si cu doua zile intarziere ii doresc sa se bucure de viatza din plin. La multi ani!!! Vargutza. Sper sa ii mai batem si pe altii cu Varga, inclusiv in Cupa.

adso
    Member

http://gsp.ro/stire/piturca-m-am-gindit-sa-l-convoc-pe-varga-de-la-sportul-108985.html

M-am gandit să-l convoc pe Varga de la Sportul”

Constrîns de indisponibilităţi, Victor Piţurcă a precizat că s-a gîndit serios să-l cheme la naţională pentru amicalul cu Georgia pe mijlocaşul ofensiv al Sportului Studenţesc, Dacian Varga:

“Mă gîndeam serios să convoc pentru meciul cu Georgia un fotbalist din liga secundă. E vorba de Dacian Varga, de la Sportul. El a dispărut din peisajul fotbalului din cauză că e în Liga a II-a, dar l-am remarcat la jocurile din Cupă, cu Steaua şi CFR Cluj”, a spus selecţionerul la conferinţă.

😯 8)

Probabil ca au pus o vorba buna si impresarii, ca sa il scape de chinul de a juca pentru noi. Oricum si el a zis in mai multe randuri ca se gandeste sa plece in pauza de iarna.

adso
    Member

eu zic ca i face mai mult rau
    i se urca la cap faza asta…

Zibling
    Member

Poate ca banderola de capitan l-a facut pe Dacian sa fie mai responsabil. In afara de cartonasul galben luat aiurea in meciul cu CFR Cluj, parca nu am mai vazut indisciplina si figuri pe capul lui in acest sezon.

07Ex
    Keymaster

Varga: “Nea’ Piţi a fost mulţumit de mine”

Dacian Varga a bifat cea dea doua prezenţă la naţională în meciul amical dintre România „A” şi Steaua, încheiat cu victoria tricolorilor fără drept de apel cu 4-1. Faţă de meciul cu tineretul lui Săndoi în care a început ca titular, selecţionerul Victor Piţurcă a decis să-l introducă pe tânărul mijlocaş de bandă stânga la pauză în locul lui Curtean.

“Nea Piţi a fost mulţumit de mine. Ne-a felicitat pe fiecare în parte şi ne-a transmis să jucăm cât mai bine la echipele de club. Emoţii n-am avut, ţinând că am ajuns la naţională din Liga doua. Atmosfera la naţională a fost una specială şi ne-am simţit bine împreună. Cu majoritatea am evoluat la naţionala de tineret. Sper să fie totul bine şi să fiu convocat cât mai curând la lot”, a declarat la final Dacian Varga. (Scarlat Cosmin)

dragos
    Member

hai, ca incet-incet, te indrepti catre lumea buna a fotbalului…..Bravos !!!

Zibling
    Member

Vesti bune la final de an: nume noi in angrenajul nationalei Romaniei – D.Varga, Curtean – macar de nu va uita de ei Putirca cand va face selectia pt meciurile oficiale importante.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 141 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.