Dacian Varga 15.10.1984

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dacian Varga 15.10.1984

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 141 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

„Nu mă văd la Rapid!”

Chiar dacă patronul Rapidului, George Copos, insistă pentru aducerea lui Dacian Varga la Rapid, mijlocaşul Sportului Studenţesc nu este de aceeaşi părere şi spune că îşi doreşte foarte mult să joace în străinătate.

“Eu imi doresc să joc afară, dar orice ofertă o voi lua în calcul. Voi vorbi cu domnul Şiman şi vom vedea care este cea mai bună. Sincer nu mă văd la Rapid în momentul de faţă”.

Mai mult, Varga nu exclude o trecere a sa în Ghencea, rivala giuleştenilor părând şi ea interesată la un moment dat de serviciile fotbalistului. “Voi merge la echipa care mă doreşte mai mult. Voi lua în calcul să fie bine atât pentru mine cât şi pentru clubul meu, Sportul Studenţesc”

Dezinteresul mijlocaşului pentru competiţia internă se pare că este dată de interesul a câtorva formaţii de peste hotare. “Sunt mai multe oferte, atât din ţară cât şi din străinătate. Sunt oferte din Germania, Rusia şi Italia, dar nimic concret deocamdată”.

Varga nu ar spune nu nici pentru un contract în liga a doua din Rusia, la Kuba Krasnodar, noua formaţie a lui Dan Petrescu, cel cu care a devenit campion la Unirea Urziceni.

“Nu e un pas înapoi pentru Mister şi sunt convins că va promova. Va face treabă frumoasă acolo. Aş merge acolo…Cred că 90% din jucătorii Urziceniului ar dori să lucreze cu dânsul. Eu cu Mister am avut cele mai multe realizări” (Alexandru Amironoaie)

dragos
    Member
    dragos
    Member

tot la rusi alaturi de Bursuc va ajunge….. :)

dragos
    Member

Vasile Şiman, patronul Sportului Studenţesc, recunoaşte că Gabi Tamaş a fost întrebat la WBA de Dacian Varga, dar şansele ca mijlocaşul său să ajungă în Anglia.

“Cei de la WBA l-au întrebat pe Gabi Tamaş de Dacian Varga. Probabil că Varga se află şi el pe o listă cu mai mulţi jucători. Sîntem pe 27, mai sînt 4 zile din perioada de transferuri şi nu cred că sînt şanse. Ştiu că ei vor un jucător de bandă, dar nu cred că au timp”, a spus Vasile Şiman la sportro.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/siman-cei-de-la-wba-l-au-intrebat-pe-tamas-de-varga-dar-n-am-primit-vreo-oferta-173666.html

dragos
    Member

http://rapid.prosport.ro/fotbal-intern/studenti-dusi-in-rusia-5495557

Patronul Sportului Studenţesc, Vasile Şiman, va pleca zilele acestea în Rusia, pentru a încerca să-i transfere pe Dacian Varga (foto) şi Tibi Bălan.

Pe adresa clubului din Regie nu a sosit nicio ofertă concretă pentru cei doi fotbalişti, iar finanţatorul alb-negrilor încearcă să se folosească de relaţiile pe care le are în spaţiul fostei Uniunii Sovietice pentru a le găsi echipe. Dacă nu vor prinde un contract în Rusia, cei doi fotbalişti vor rămâne aproape sigur în Romania: Varga e aproape de Rapid, iar Bălan va evolua în Liga a II-a cu Sportul.

dragos
    Member

http://www.sport.ro/liga-1/varga-si-balan-rateaza-transferul-la-rapid-vezi-conferinta-live-la-14-30.html

“In ciuda tuturor carcotasilor, Varga si Balan vor juca de maine la Rapid, regulamentar.”, a declarat Copos pentru site-ul ProSport

Situatie incredibila la Rapid! Copos poate rata transferul celor doi jucatori de la Sportul Studentesc.Varga si Balan erau in al noulea cer ieri, dupa ce Siman i-a anuntat ca vor merge la Rapid. Situatia s-a schimbat insa peste noapte pentru cei doi, iar mutarea in Giulesti poate fi amanata.

Copos trebuia sa-i prezinte pe cei doi intr-o conferinta de presa, insa patronul giulestean tot a amanat-o. Aseara a fost primul termen, insa nici pana la aceasta ora clubul Rapid nu a anunta ora noua de desfasurare a conferintei de presa.

Astazi la ora 14.30, Nicolae Manea va clarifica situatia.

George Copos a declarat ca Dacian Varga si Tiberiu Balan sunt oficial jucatorii Rapidului si se vor afla pe teren, vineri, la meciul cu Timisoara.

“Varga si Balan sunt oficial jucatorii Rapidului, au fost aseara la antrenament, totul este sub control. Iar maine vor fi in teren in meciul cu Timisoara. Si o sa vedeti ca o sa castige meciul impreuna cu ceilalti jucatori. Nu sunt probleme de niciun fel cu transferurile lui Varga si Balan. Cum sa cada transferurile? Pur si simplu am fost eu plecat. Iar prezentarea lor oficiala o sa o facem pana la urma daca va fi cazul. Sunt multi carcotasi care si-au dorit sa nu ii putem legitima, dar noi am facut lucrurile corect”, a spus Copos pentru MEDIAFAX.

Anuntata pentru miercuri, la ora 18.00, prezentarea oficiala a jucatorilor Dacian Varga si Tiberiu Balan a fost anulata de conducerea FC Rapid. In cadrul conferintei de presa de joi, antrenorul Nicolae Manea afirmase ca nu stie daca actele de transfer ale celor doi fotbalisti vor fi finalizate in timp pentru a-i putea folosi in partida de pe teren propriu cu FC Timisoara, programata, vineri, de la ora 20.30, in cadrul etapei a XX-a a Ligii I.

si totusi, “Planeta se scufunda” zice Copos.
    :)) :)) :)) :)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Zibling
    Member

Si totusi, nu cred ca exista o poveste mai lunga si mai contorsionata ca a transferurilor/imprumuturilor lui D.Varga si Tibi Balan. :ymsick:

dragos
    Member

varga a jucat bine si spune ca, se simte bine la rapid.
    dupa ce Balan a fost “cuiul lu’ pepelea” in calea realizarii acestui transfer “la pachet”, Georgel C. a avut numai cuvinte de lauda la adresa lui: “balan ne-a lipsit, parca joaca de mult timp la noi. va face treaba buna”.
    iar balan spune: ” aici ma simt jucator; ma simt ca acasa”.

si totusi, planeta se scufunda. =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Si totusi, nu cred ca exista o poveste mai lunga si mai contorsionata ca a transferurilor/imprumuturilor lui D.Varga si Tibi Balan. :ymsick:

Si telenovela continua…
    Au jucat da’ n-aveau dreptul… asa ca raman jucatorii SS se pare…
    Sa vedem unde ii mai da Sile acum… :)) :)) :))

dragos
    Member
    dragos
    Member

odata cu incheierea campionatului ligii 1, cei 2 (balan si varga) redevin jucatorii sportului.
    din pacate, ei nu vor mai juca pentru rapid pana la finele returului.
    mare tampenie acest “transfer”…..sa nu poti juca la echipa la care te-ai transferat si sa faci tusa vreo 4 luni. :)) =))

sircos
    Member

@dragos wrote:

mare tampenie acest “transfer”…..sa nu poti juca la echipa la care te-ai transferat si sa faci tusa vreo 4 luni. :)) =))

transferul a fost facut cu scop clar de a fenta regulamentul. oricum, cei 2 pierd mai mult decat copos care a cheltuit 400k euro cu ei :D

dragos
    Member

l-am auzit pe Dacian intr-un scurt interviu in care se arata fff mahnit/dezamagit de situatia in care a ajuns si isi doreste enorm sa scape URGENT de Rapid, Sportul etc.
    din pacate, nici Andone nu l-a mai primit la antrenamente (cica este fan cluburi de noapte !!) si se antreneaza singur…..iar de jucat, joaca la Rapid II in liga
    a-3-a… X(
    daca din vara nu isi va gasi o echipa stabila in care sa joace, cariera ii poate fi pusa in pericol (vezi cazul Mitea).

07Ex
    Keymaster

Eu ce nu inteleg e dece e OK sa joace la Rapid II in liga a III-a, dar nu la Sportul in liga a II-a? Imi amintesc cum si el si Balan ziceau ca nu vor in ruptul capului sa joace la Sportul in liga a II-a, iar acum au ajuns sa fie OK sa joace in liga a III-a. Dumnezeu sa-i mai inteleaga.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Eu ce nu inteleg e dece e OK sa joace la Rapid II in liga a III-a, dar nu la Sportul in liga a II-a? Imi amintesc cum si el si Balan ziceau ca nu vor in ruptul capului sa joace la Sportul in liga a II-a, iar acum au ajuns sa fie OK sa joace in liga a III-a. Dumnezeu sa-i mai inteleaga.

perfect de acord.
    nici eu nu-i inteleg….. :-? :-? :-?

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 141 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.