Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 415 total)
  • Author
    Blue Eyes
    Member

Dan Petrescu n-o sa faca nici o branza la noua lui echipa. Nuj de ce cred asta.
    Daca esti jucator mare nu inseamna ca esti si antrenor mare !!!
    Numai ca el nu stie treaba asta inca .
    A facut performanta la Sportul. ATAT. La Rapid n-a reusit decat sa fie dat afara.

cameliu
    Member

Prosport:

Petrescu: “Sportul m-a ajutat cel mai mult în cariera de antrenor”

Dan Petrescu, noul antrenor al echipei poloneze Wislei Cracovia a declarat că Sportul Studenţesc l-a ajutat cel mai mult în cariera de antrenor.

Wisla Cracovia este o echipă care se bate mereu pentru campionat, a câştigat ultimele trei ediţii, a declarat Dan Petrescu. “Am vrut, cu ambiţia mea, să câştig un campionat cu Sportul Studenţesc şi să joc în cupele europene”, a spus Petrescu.
    Am plecat pentru că am crezut că aşa este mai bine pentru cariera mea, Sportul Studenţesc nu avea probleme în campionat, puteam să duc o viaţă frumoasă aici.
    Am vrut însă ceva mai mult şi acesta a fost motivul plecării, a spus Dan Petrescu.
    Ca jucător am reuşit ceva, vreau să reuşesc şi ca antrenor.
    Antrenorul a precizat apoi că este un risc foarte mare la Cracovia, deoarece echipa nu acceptă locul doi, a terminat turul pe primul loc la un punct diferenţă. Pe de altă parte, la echipa poloneză sunt mai mulţi jucători care vor să schimbe formaţia la care joacă.

Petrescu a spus că doreşte să transfere mai mulţi jucători, printre care se află şi cei mai buni fotbalişti de la Sportul Studenţesc, precum şi dinamovistul Florentin Petre. “Cluburile din România, fie nu mai vor să vândă jucători, fie vor preţuri foarte mari pentru fotbalişti, ceea ce este bine, preşedinţii ţin la jucători după rezultatele din Cupa UEFA”, a spus Petrescu. Trebuie să ne orientăm spre jucătorii mai tineri şi mai ieftini din alte ţări. În momentul de faţă, Wisla este în tratative clare numai cu doi jucători din Polonia.
    Sunt mulţi observatori străini care au văzut meciurile din România şi se aşteaptă transferuri importante la echipe de peste hotare în această iarnă.

Vasile Şiman, patronul lui Sportul Studentesc, a menţionat că nu a discutat cu Viorel Moldovan despre preluarea echipei de fotbal.
    Plecarea lui Dan Petrescu a fost necondiţionată de tranferul unor jucători în Polonia, a arătat Şiman. Viitorul antrenor trebuie să accepte realitatea de la club, să aibe o anumită concepţie de joc şi anumite principii. La Sportul Studenţesc, vrem şi la jucători şi la antrenori să promovăm românii, a spus Şiman.

dragos
    Member

Dan Petrescu despre…

… arbitrajele din România
    “Ceea ce s-a întîmplat în prima repriză la Bistriţa nu mai văzusem în viaţa mea. Jucătorii mă întrebau , cînd vedeau că arbitrul nu îi lăsa să iasă din terenul propriu, iar masorii şi ceilalţi de pe bancă rîdeau la deciziile arbitrului. Am vrut să scot echipa de pe teren, dar s-a opus preşedintele Şiman. E un semnal de alarmă! Mă tem că Sportul şi celelalte grupări care l-au susţinut pe Popescu vor avea de suferit”

jucătorii Sportului
    “Am rămas în relaţii foarte bune cu ei şi vom merge să luăm masa împreună. Am încercat, timp de doi ani, să le explic că dacă nu te dedici întru totul fotbalului, nu poţi face performanţă. Sper că le-a folosit colaborarea cu mine”

… relaţia cu Vasile Şiman
    “În plan personal, nu au existat conflicte între noi. Legat de activitatea echipei, au fost discuţii, dar sînt inerente între un preşedinte şi un antrenor. Dacă el nu m-ar fi înţeles, nu aş fi avut cum să plec la Wisla. E un preşedinte serios şi vom rămîne prieteni”

razvanR
    Member

La multi ani, Dan Petrescu!

Azi este ziua lui de nastere.

Giani
    Member

@razvanR wrote:

La multi ani, Dan Petrescu!

Azi este ziua lui de nastere.

MULTI ANI TRAIASCA! Pentru anul viitor ii doresc numai succese pe malul Vistulei (pentru cine nu stie, Wisla este denumirea poloneza a Vistulei, fluviul in jurul caruia s-a construit economia acestei natiuni) si in toamna viitoare sa elimine pe rand din Cupele europene pe Rrapid (care si-a batut joc de el), $teaua si Dinamo.

Ultras
    Member

Eu stiam ca Wisla inseamna Steaua Alba. Nu stiam ca este denumirea poloneza a Vistulei… Dar intr-adevar asa este…

dragos
    Member

Dan a laudat conditia fizica a echipei noastre vs. pregatirea fizica a wislei cracovia (care lasa de dorit) !!!!

dragos
    Member

dana ex-petrescu prezinta la euphoria tv (antena 4) o emisiune despre relatii conjugale, sex, etc.etc.

07Ex
    Keymaster

De unde afli toate chestiile astea Dragose? 😯

dragos
    Member

@97SiR wrote:

De unde aflii toate chestiile astea Dragose? 😯

de la tv…..chiar am vazut-o pe dana la antena 1, antena 4 !!!

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

@97SiR wrote:

De unde afli toate chestiile astea Dragose? 😯

de la tv…..chiar am vazut-o pe dana la antena 1, antena 4 !!!

dragos
    Member

bursucul a debutat cu dreptul (2-1) in liga poloneza, insa s-a agitat extrem de mult (gen andone)……..varga a parasit terenul accidentat.

Dan a luat-o in ultimele minute !!!

Cracovia Krakow 1 – 0 Wisla Krakow

etapa a II-a din retur 12.03.2006

RECTIFICARE !

Cracovia Krakow [1 – 1] Wisla Krakow

Slabut fata de pretentiile Wislei ! 😥

Si Wisla a trecut pe locul 2 !!!
    Legia a trecut pe primul loc dupa ce a batut, in deplasare, cu 4-0, pe cei cu care Dan s-a chinuit acasa etapa trecuta!

Radu Dobrin
    Member

cazimir, sterge-l pe ratacit….. (si da-i si un ban, as zice eu)

Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 415 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.