Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Viewing 10 posts - 406 through 415 (of 415 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

cazimir, sterge-l pe ratacit….. (si da-i si un ban, as zice eu)

Am rezolvat!

cameliu
    Member

Dan Petrescu pus pe liber de Wisla

Dan Petrescu nu mai este de luni antrenorul lui Wisla Cracovia. Sefii vicecampioanei Poloniei l-au dat afara din cauza rezultatelor proaste inregistrate in ultima vreme. Este vorba despre remizele din campionat, cu Pogon si cu Leczna, dar mai ales despre acel 0-1 cu Iraklis Salonic, in prima mansa din turul intii al Cupei UEFA. Petrescu a fost numit principal la Wisla in iarna si a terminat sezonul 2005-2006 pe locul 2 in campionat.

07Ex
    Keymaster

Stai sa vezi ca poate se intoarce la noi. Ouch! 😥

07Ex
    Keymaster

Am citit ori in Prosport ori in Gazeta ieri ca cica Dan Petrescu ar fi in tratative cu Sportul Studentesc pentru pozitia de antrenor principal. Chiar sa fie adevarat ca Dan ar vrea sa se intoarca la Sportul?

ashone
    Member

@ashone wrote:

@dragos wrote:

DANE, SA AI SUCCESE MAJORE !!!
    dar sa stii, ca acolo nu pot exista scuze de genul: clica lu’ nasu’, mitica cu gasca lui, arbitrii partinitori, blaturi etc.etc.
    ei platesc si vor rezultate – SA DEA DOMNUL SA AI REZULTATE, altminteri….

9/1 ca nu va avea rtezultate!!!!

AM AVUT DREPTATE !!!!!!!CIT MA BUCUR CA A DAT CHIX !!!!!!!!

razvanR
    Member

Sper ca Dan Petrescu sa fie pe banca noastra sambata la Tulcea !

razvanR
    Member

Se pare ca dorinta mea nu va fi indeplinita

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=7637

Preşedintele Consiliului de Administraţie al grupării, Octavian Apetrei, a afirmat că cel târziu mâine va fi anunţat noul antrenor al FC Vaslui. Apetrei a precizat că pentru postul de antrenor principal au fost abordaţi Dan Petrescu şi Gabi Balint, dar aceste variante au căzut deoarece fostul tehnician al echipei Wisla Cracovia a semnat un contract cu Unirea Urziceni, iar Balint are contract cu un post de televiziune, până la sfârşitul acestui an.

dragos
    Member

Dan si-a lansat cartea autobiografica.
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dan-petrescu-am-acceptat-sa-apara-aceasta-carte-pentru-tatal-meu-163927.html

de asemenea, a primit, din partea Gazetei, premiul ANTRENORUL ANULUI !!!!
    Felicitari si la mai mare !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymparty: :ymparty:

dragos
    Member

Sambata la meciul cu Giurgiu, mi-am cumparat cartea scrisa de Dl Gabriel Seitan dedicata lui Dan !!!
    ah, ce m-am bucurat !!!

07Ex
    Keymaster

Dan Petrescu e Super Dan din nou!

Dan Petrescu le-a luat banii rusilor! Un bonus de milion de euro avea promis pentru promovarea in prima liga! A reusit-o duminica! Kuban se va bate de la anul cu fortele Rusiei. Nu se stie daca cu sau fara Dan Petrescu – care e gata pentru o provocare mai mare. Tot in Rusia. Nu degeaba, fanii rusi ii spun SuperDan Petrescu! Il compara cu Superman!

Petrescu a reusit sa o readuca pe Kuban in prima liga, dupa doar un an! In ultimul meci din Rusia, Kuban a batut-o pe Sochi cu 1-0. Cu 4 etape inainte de final, Kuban e pe primul loc. Mai poate pica pe doi, dar si asa Petrescu promoveaza.

“Cred ca daca castigam acest campionat este o realziare pe care o tin acolo strans, la fel ca si castigarea tiltului cu Unirea”, a spus Dan Petrescu in exclusivitate pentru http://www.sport.ro.

Petrescu i-a pus pe jar pe sefii de la Kuban. Anunta ca va ramane in Rusia… dar la iarna se va decide daca tot la Kuban sau merge la o echipa mai mare.

Dupa promovare, Petrescu a petrecut alaturi de jucatori in vestiar! A facut baie in sampanie si a fost aclamat la scena deschisa.

Viewing 10 posts - 406 through 415 (of 415 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.