Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 415 total)
  • Author

@Cainele wrote:

Pai alea sunt bune , de pe vremea lu’ Ciuruitu’ 😆

auzi taticu, dar ce bonbonici pot avea doua picioruse? :)

Cainele
    Member

ei da’ tu chiar nu sti?

Ultras
    Member

Dan Petrescu a semnat un contract pe 6 luni, cu optiune de prelungire pentru inca 4 ani. Facem pariul ca nu va fi prelungit? 😈

Ultras
    Member

Dan Petrescu, sase luni plus patru ani
    Dan Petrescu a fost prezentat oficial, marţi, în cadrul unei conferinţe de presă, drept noul antrenor al echipei Rapid Bucureşti, el semnând un contract pe o perioadă de 6 luni cu o opţiune de prelungire pentru încă patru ani.

“Mă bucur că preşedintele executiv Ioan Becali a avut încredere în mine, mai ales că sunt la început de drum. Mulţumesc celor de la Sportul Studenţesc, conducerii şi jucătorilor, pentru că fără ajutorul lor nu puteam ajunge aici”, a spus Dan Petrescu, care a anunţat că va colaborare în continuare cu Marian Rada şi Florin Tene, dar va mai aduce încă un antrenor secund.

Petrescu a spus că nu-i cunoaşte foarte bine pe jucătorii Rapidului, dar mai doreşte să achiziţioneze încă trei, patru fotbalişti.

“Cu răbdare, înţelegere şi multe discuţii, totul va fi bine. Am avut un şoc cînd am venit în România şi am văzut mentalitatea jucătorului român, care probabil şi din cauza comunismului, era obişnuit să se antreneze tare 2-3 săptămîni, iar apoi să o lase mai moale, spunînd că meciul următor nu este chiar aşa de greu. Pentru mine fotbalul este o afacere 24 de ore din 24”, a afirmat Petrescu.

“Într-o lume ideală a fotbalului, cred că ar trebui să am la dispoziţie 2-2,5 ani pentru a crea o echipă care să joace în Liga Campionilor, însă aici se cer rezultate imediate. Cred că doar în Anglia există cazuri cînd antrenorul este sprijinit de preşedinte şi suporteri şi i se acordă timp pentru a forma o echipă bună”, a adăugat noul tehnician giuleştean.

Antrenorul Rapidului nu consideră că a fost o trecere prea mare pentru el de la a antrena o echipă de Divizia B şi apoi campioana României.

“Am fost la o echipă care a cîştigat aproape mereu, iar acum provocarea este foarte mare. Nu cred că este presiunea mare, pentru că presiunea este asupra celor care nu au ce aduce de mîncare copiilor, sau asupra celor care lucrează în mină. Eu încerc să fac totul care să meargă bine aici”, a spus Petrescu, care a subliniat că s-a sfătuit cu impresarii Victor Becali şi Gheorghe Popescu, aceştia spunîndu-i că oferta primită este prea bună să o poată refuza.

Petrescu a afirmat că nu-i cunoaşte foarte bine pe jucătorii Rapidului, însă a subliniat că mai doreşte să achiziţioneze încă 3-4 fotbalişti. “Vreau să schimb sistemul şi să joc cu patru fundaşi. Deşi va fi puţin mai greu, totuşi cred că jucătorii se vor adapta. Cred că echipele care folosesc un sistem cu trei sau cinci jucători în apărare iau mai multe goluri. Steaua joacă cu patru fundaşi şi are cea mai bună apărare”, a spus Petrescu.

Noul tehnician a precizat că a aflat că va fi antrenorul Rapidului duminică, după meciul echipei giuleştene cu FC Argeş. “Mi s-a părut ciudat la acest meci că Rapid nu avea nici un atacant pe banca de rezerve”, a spus Petrescu.

9/12/2003

Sursa: ONLINESPORT

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

Dan Petrescu a semnat un contract pe 6 luni, cu optiune de prelungire pentru inca 4 ani. Facem pariul ca nu va fi prelungit? 😈

Facem deoarece nici eu nu cred ca va sta la Rapid mai mult de 6 luni. Eu sper (spre binele lui) sa nu-l dea afara Copos dupa doar 2-3 luni daca nu va aduce randamentul scontat. Vom trai si vom vedea.

dragos
    Member

ca a plecat bursucul nu e nici o problema, insa, daca nu vom promova, atunci va fi al naibii de greu pentru echipa…….la fel de important mi se pare formarea unei echipe competitive pt.div A, insa cine se inhama???

Cainele
    Member

Promovam…si m*** le dam 8)

dragos
    Member

inca din luna septembrie 2003, sotia sa dana, a intentat proces de divort…
    motivul: lipsa comunicarii si preocuparea zeloasa a lu’ dan pentru fotbal…
    cine stie ce dedesubturi exista????

oricum, imi pare rau pentru el; si balint este “proaspat” burlac……
    ehe…sotii de fotbalisti, care se plictisesc de multi bani si……..calca pe bec…..

Ultras
    Member

Radu stie!

Cainele
    Member

Niculescu / Radu Niculescu
    😆 😆 😆

Hai mai baiti nu fiti rai

Intrebare: ati vazut voi fotbalist care sa nu se pacaleasca cu cate una?? :?:

Cainele
    Member

Da …aia care se pacalesc cu cate unu’ 😆

Giani
    Member

Da, Danciulescu cu Vladoiu. Si 4-1 pentru Steaua in meciul direct (remember… august 2001).

Cainele
    Member

@Giani wrote:

Da, Danciulescu cu Vladoiu. Si 4-1 pentru Steaua in meciul direct (remember… august 2001).

8)

Ultras
    Member

@Ultras wrote:

Cand am dreptate, am dreptate! 😈

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 415 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.