Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 415 total)
  • Author
    dragos
    Member

dupa ce a fost invins la craiova (chiar de rednic), si a ratat si cupa, bursucul si-a pus coada la spinare si a demisionat!!!!
    dinel ii recomanda vreo 6 luni de “B” si apoi sa revina in “A”!!!

asta viata de antrenor…….iar la rrapid a sosit HIZO (dulau’ )

cameliu
    Member

Cazan dat afara!

Rada şi Cazan daţi afară
    Dimineaţă, preşedintele Rapidului, Ioan Becali, i-a anunţat pe antrenorul secund Marian Rada şi pe directorul sportiv Paul Cazan că sînt eliberaţi din funcţiile deţinute la echipă înainte ca Dan Petrescu să-şi anunţe demisia. Rada urmează să preia o grupă de copii şi juniori, în timp ce Cazan nu va mai avea nici o legătură cu clubul. De asemenea, a părăsit gruparea şi preparatorul fizic Ferdinando Hippoliti. “Petrescu a plătit pentru rezultate, dar nu era el singurul vinovat”, a precizat Becali.

lasa tata sa vina Cazan inapoi

dragos
    Member

“Ata” nu se va intoarce la noi……..oricum, nici siman nu-l primeste…
    insa, bursucul, daca balint va pleca din vara, va reveni cu siguranta….

07Ex
    Keymaster

Pai nu era mai bine daca ar fi ramas la noi? Deh, daca a vrut sa antreneze Rapidul asa ii trebuie. Mie unul imi pare bine ca nu a facut fata la Rapid. Sper insa sa nu vina la noi … sper sa ramana Balint.

Cainele
    Member

Sa nu mai vina la noi sogoru’ lu’ Radu Niculescu 8)

Tavi
    Member

Rămas fără angajament după ce şi-a dat demisia de la Rapid pe 14 aprilie, Dan Petrescu este unul dintre cei mai căutaţi antrenori. În ţară, “Bursucul” este pe lista cluburilor Sportul, Braşov, Argeş şi Farul, iar din străinătate a fost propus de Anghel Iordănescu la OFI Creta.

Petrescu recunoaşte că ar fi tentat să accepte propunerea grecilor. “Dacă voi avea o ofertă clară de la OFI, voi semna cu ei. Vreau în străinătate pentru că aştept să se schimbe ceva la noi. Acum nu avem nici o şansă să facem ceva în Europa”, a spus Petrescu. “Din ţară, Sportul rămîne prioritatea numărul unu. Acolo am o relaţie de prietenie cu preşedintele clubului şi cunosc jucătorii”, explică Petrescu, adăugînd: “Marţi voi lua o hotărîre în privinţa viitoarei mele destinaţii”.

Vasile Şiman îl aşteaptă în Regie: “Nu am nici o soluţie de rezervă în cazul în care Petrescu alege altă ofertă în afară de a noastră. Azi urmează să se ia o decizie în acest sens”.

14 iunie 2004 (GSP)

Ultras
    Member

O FI, N-O FI… 😈

07Ex
    Keymaster

La faptul ca Dan Petrescu NU va semna cu Sportul nici nu m-am gandit, dar acum daca exista o posibilitate ca el sa antreneze in Grecia sunt curios pe cine va aduce Siman la echipa. In ultimii 4-5 ani solutiile au fost Gabi Balint, Ioan Andone si Dan Petrescu. Daca nici unul din ei nu va putea fi cooptat sunt curios pe cine va aduce Sile. Poate pe Zenga! 😆

Ultras
    Member

Am sperat sa plece in Grecia, dar va semna cu Sportul.

Din ProSport

Din nou Bursucul

Fostul antrenor al Rapidului se va întoarce printre “studenţi” începînd cu 17 iunie, dată la care jucătorii Sportului revin la pregătiri. Petrescu s-a întîlnit ieri cu Vasile Şiman, preşedintele alb-negrilor, cei doi ajungînd la un acord de principiu. “Sînt hotărît să mă întorc la Sportul”, s-a rezumat să declare Petrescu, aşteptînd clarificarea condiţiilor contractuale. “Înţelegerea nu e perfectată sută la sută, însă nu cred că vor fi probleme. Dan nu a pus încă nici o condiţie, dar pot să garantez că doar un singur jucător va pleca de la echipă”, a precizat preşedintele clubului din Regie, Vasile Şiman. De altfel, Petrescu a fost singura soluţie la care s-a gîndit conducerea Sportului, el fiind dorit şi de jucători. “Retrogradasem în Divizia B şi nu stăteam foarte bine cu moralul. “Mister” a reuşit să ne mobilizeze şi am avut un tur excepţional cu el pe bancă”, a spus atacantul Gigel Bucur, cel mai prolific jucător al “studenţilor”.

Tavi
    Member

@Ultras wrote:

Dan nu a pus încă nici o condiţie, dar pot să garantez că doar un singur jucător va pleca de la echipă”, a precizat preşedintele clubului din Regie, Vasile Şiman. … “Retrogradasem în Divizia B şi nu stăteam foarte bine cu moralul. “Mister” a reuşit să ne mobilizeze şi am avut un tur excepţional cu el pe bancă”, a spus atacantul Gigel Bucur, cel mai prolific jucător al “studenţilor”.

La cine se refera Sile? :?:

Degeaba strigam mai tare,
    Ca tot e de vanzare! :?

Ultras
    Member

Macar sa il dea “afara” si pe bani multi. Ovidiu zice ca are o oferta. Gigel si-a facut datoria fata de Sportul (practic el a obtinut promovarea). Oricum sper sa nu fie vorba de el…

Ultras
    Member

E cert! Dan Petrescu este antrenor de azi.

razvanR
    Member

Sunt foarte bucuros de revenirea lui Dan Petrescu la fel cum am fost si asta vara cand s-a instalat !

Sunt optimist pentru sezonul viitor si cred ca el este antrenorul ideal pentru Sportul Studentesc in acest moment !

FORZA !

Tavi
    Member

@Ultras wrote:

E cert! Dan Petrescu este antrenor de azi.

Dan Petrescu din nou antrenor
    Dan Petrescu este noul tehnician al echipei Sportul a anunţat, astăzi, într-o conferinţă de presă, patronul grupării din Regie, Vasile Şiman. Petrescu a semnat un contract pe patru sezoane, avînd ca obiectiv formarea unei echipe competitive. El a declarat că va lucra în mare măsură cu acelaşi colectiv tehnic pe care l-a avut la Rapid (Sursa GSP)
    Sa fie intr-un ceas bun! :)

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 415 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.