Demisia sau la revedere promovarea!!!

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Demisia sau la revedere promovarea!!!

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Author
    Giani
    Member

Lasa tata ca Sichitiu a plecat de mai bine de un an. De atunci am mai avut doi antrenori pana la Badescu.

mkg
    Member

Deja am ramas fara antrenor retera perfecta spre mediocritate . Stam vreo 2-3 etape in provizorat asa ca n-avem cum sa le cerem rezultate dupa care poate se indura vreun” namibian” student la medicina sau vreun alt experiment inca neimaginat marca Siman sa preia echipa si sa o duca spre culmile clasamentelor ligilor romanesti oricare ar fi ele superioare sau Doamne fereste inferioare
    Orice decizie ar fi luat Siman fata de antrenor m-as fi asteptat sa aiba si un plan B nu pe Cezar Zamfir provizoriu.Mi-ar fi placut sa sune cam asa: Multumim domnului Badescu pentru scurta colaborare si de acum noul antrenor al echipei va fi domnul … care are ca obiectiv promovarea echipei in liga lui mitica .
    Pacat dar la asa conducere asa rezultate si asa maniere de conducere si ne mai miram de ce nu putem promova greata pentru conducatori, mila pentru jucatori,respect pentru sustinatori si loialitate pentru club

ashone
    Member

@mkg wrote:

Felicitari galeriei pentru laudele primite in direct la televizor datorate comportamentului civilizat,lipsit de trivialitati de incurajare a echipei
    Desi nu fac parte din grupul vostru ma simt onorat sa stiu ca cei care tin cu Sportul Studentesc cunosc cuvinte precum ONOARE ,RESPECT ,FAIR-PLAY ,si le folosescca atare

eu recunosc : nu am fost la meci, felicitarile le merita cei care au fost. oricum ala de la tv se referea la comportamentul fata de adversari nu fata de badescu, despre care imi cam dau seama ce s-a spus in tribuna………

@ashone wrote:

@mkg wrote:

Felicitari galeriei pentru laudele primite in direct la televizor datorate comportamentului civilizat,lipsit de trivialitati de incurajare a echipei
    Desi nu fac parte din grupul vostru ma simt onorat sa stiu ca cei care tin cu Sportul Studentesc cunosc cuvinte precum ONOARE ,RESPECT ,FAIR-PLAY ,si le folosescca atare

eu recunosc : nu am fost la meci, felicitarile le merita cei care au fost. oricum ala de la tv se referea la comportamentul fata de adversari nu fata de badescu, despre care imi cam dau seama ce s-a spus in tribuna………

iti zic io…am strigat doar demisia!!! in canada dute in canada!!!gigi multescu e mai bun decat badescu…etc:D

07Ex
    Keymaster

@mkg wrote:

greata pentru conducatori, mila pentru jucatori,respect pentru sustinatori si loialitate pentru club

Excelent spus mkg!!! Excelent!

Giani
    Member

@mkg wrote:

Este o atitudine pe care ma tot strofoc sa o generalizez. Jocul slab, atitudinea galeriei oaspetilor si starea de lehamite in care ne-a adus statutul de codasii meciurilor acasa ne-a mai temperat elanul. Si iata ca daca am avut in peluza o prestatie fair-play, lipsita de trivialitati, am fost apreciati. Si raman la acea idee, sustinuta si in Statutul ASSB:

Cap. IV, Art. 16, par. 5 lit. b) (fapte care conduc la excluderea din Asociatie): inceperea urmaririi penale sau condamnarea, care aduc prejudicii morale si materiale ASSSB sau activitatilor acesteia, la fel cum la Cap. II, Art. 10, este prevazuta sustinerea echipelor de fotbal ale FC Sportul Studentesc si a altor sportivi legitimati la CS Sportul Studentesc. Invectivele adresate adversarilor sau arbitrilor nu mi se par forme de sustinere.

Dar, in ciuda rezultatului, ca suporteri am avut de castigat, mai ales la capitolul imagine. Si este o imagine, de “galerie fair-play”, pe care suntem obligati sa o consolidam, altfel, la cat de “multi” ne adunam in peluza, vom ramane vesnic niste ilustri anonimi.

rapid19pancu
    Member

haide ca meciul trecut parca am fost 50-70 in peluza 😆

dragos
    Member

intrucat ne-am linistit demult in privinta promovarii, vreau sa lansez o intrebare “intrebatoare”:
    – ati fi preferat sa promovam cu un mic ajutor (reciproc, dealtfel) din partea UNUI SINGUR CLUB sau DOAR PE MERIT ???
    cu alte cuvinte: preferati o intelegere in 2 sau munca solitara ?????

vreau sa aflu opinia voastra vis-a-vis de aceasta problema.

07Ex
    Keymaster

Eu unul sunt de parere ca fiecare echipa trebuie sa joace pentru ea si fara ajutorul nimanui. 8)

Zibling
    Member

@dragos wrote:

intrucat ne-am linistit demult in privinta promovarii, vreau sa lansez o intrebare “intrebatoare”:
    – ati fi preferat sa promovam cu un mic ajutor (reciproc, dealtfel) din partea UNUI SINGUR CLUB sau DOAR PE MERIT ???

Ma fac ca nici nu am citit intrebarea ta, Dragos. Sincer, ce dracu’. Nu ma intereseaza ce se intampla in ograda altora, mai ales daca-n a mea pute!

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

Ma fac ca nici nu am citit intrebarea ta, Dragos. Sincer, ce dracu’. Nu ma intereseaza ce se intampla in ograda altora, mai ales daca-n a mea pute!

era doar o simpla intrebare, ce impune un simplu raspuns.
    ai senzatia ca, toata lumea gandeste la fel ????
    hai sa nu ne mai dam fete mari, caci Sportul, in urma sezonul 2004-2005, a fost suspectata intr-un meci………si ce daca ograda nu este cea mai curata, insa se pot scoate bani din transferuri, scutind alte costuri de cupa uefa etc.etc.
    lucrurile sunt atat de simple si lesne de inteles, intrucat nu vreau sa mai intru in detalii “deja prafuite”…….

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.