Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003

Viewing 2 posts - 136 through 137 (of 137 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Ioane discutia initial a plecat de la Oradea!
    Si de la blatul JENANT: Otelul-Astra!

Cu Buzaul se prea poate sa fi fost blat! Oricum sforile au fost trase pt salvarea echipelor de partid: AEK si Bacau mai ales!

E mult prea multa mizerie in fotbalul romanesc ca sa mai merite sa ne mai consumam timpul si nervii discutind despre.

Cit despre Gaz-CFR, Mediasul au avut un final f. slab. Si ianinte de toate au pierdut meciul de La Oradea cu 1-0! si-au facut si egal acasa cu C. Turzii! Chiar daca ar fi cistigat cu CFR-ul le era f.f. greu sa bata in ultima etapa la Alba! Oradea s-a clasat greu pe locul 2! Cistigat greu si barajul! Dar Oradea-Otelul s-a jucat pe bune! Asa ca au ajuns meritat in A!

Despre Poli AEK nu ma pronunt! Mi-s cam antipatici!

Cit despre retrogradarea noastra, e si rezultatul unor jocuri de culise, dar in primul rind e datorata apararii dezastruoase si lui Siman (“meciul” cu Bacau, neaducerea unui antrenor)! Nu e posibil sa dai 10 goluri in 3 meciuri consecutive si sa nu iei un punct!

Baieti, din punctul meu de vedere tot ceea ce scriie in ziare nu sunt decat niste pareri pro sau contra si in mare parte foarte subiective. Ciudat mi se pare ca anumiti jurnalisti vad implicatia politicului si acolo unde nu este, trebuie sa ne intreba in momentul respectiv ce orientare are acel ziar sau daca ziaristul respectiv si-a scris propria opinie, sau cum se intampla in Romania si-a lasat modelata opinia de anumite stimulente externe altele decat politica editoriala a ziarului in cauza.
    In alta ordine de idei, eu ma bucur ca in Divizia A au urcat din ce in ce mai multe echipe din zona Transilvania, nu de alceva puterea economica din acea zona nu este ca cea din Moldova ca satureaza la fel de mult ca Bucurestiul Divizia A. Aici este o diferenta de putere finaciara dintre Moldova si Ardeal, mi se parea normal ca sa se trezeasca si ei sa investeasca in fotbal decat sa se vaite ca altii ca sunt prea multe echipe din bucuresti.

Viewing 2 posts - 136 through 137 (of 137 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003’ is closed to new replies.