Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 137 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

De acord cu tine Ovidiu. Am multi prieteni care nu tin cu Sportul dar care ne vor in divizia A. Din pacate insa nu depinde de ei daca ramanem sau nu in A. Sper ca la meciul cu Otelul jucatorii sa nu mai rateze atata si sa castige.

Forza Sportul.

Giani
    Member

Din pacate, dupa cele intamplate sambata, ma voi alatura lui Ovidiu la tribuna I. Macar acolo stiu ca nu am nici o sansa de a fi luat peste picior pentru simplul motiv ca sustin echipa.

Legat de atitudinea altor suporteri, am auzit si eu aceleasi replici ca si Cazimir. Din partea unor colegi, studenti sau amici. Toti erau de acord ca, in ciuda rezultatelor slabe din ultimele etape (practic nu am avut nici o victorie dupa prima etapa) echipa noastra nu isi are locul in divizia B. Dar daca nea mitica ne-a promis-o, musai sa se si tina de cuvant. Si decat in cardasie cu cooperativa, cum a decazut craiova, mai bine in B si cu fata curata.

Poate nu stiti, in acea galerie de la peluza sunt suporteri, care mai tin si cu Sportul de 20 de ani, care meci de meci ii injura pe Mazilu, Maxim si la Balan au renuntat de ceva vreme inclusiv cand castigam. Sincer nu cred ca sunt la fel de nesimititi ca si Danciulescu care il doare undeva ca il injura mereu dinamovistii. Poate ca pe iei ii deranjeaza chestiile astea, pe mine sincer m-ar deranja.
    Este adevarat, echipa noastra este si campiona surprizelor dar si a gafelor fenomenale. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii injuram , daca nu ne convine ne asezam pe undeva prin stadion si tacem din gura.
    Cum i-am zis si lui Ovidiu sambata, eu personal ma mut la Tribuna I, cine va dori sa incurajeze echipa si sa nu o jigneasca este asteptat langa mine, cine nu este liber sa aplaude la goluri. Nu ma supar daca imi stric ficatii de unul singur cu echipa noastra.
    Sunt multi care cand Sportul era pe val cum s-ar zice care erau mari suporteri ai Sportului, acum unde sunt? Stau acasa, foarte bine pentru ei.
    Sa le aduc aminte ce mai strigam: “SPORTUL ORICE AR FI NOI MEREU TE VOM IUBI!!!”
    Asta este dragoste cu sila nu se poate. S-or fi “indragostit” de alcineva. :)
    FORZA SPORTUL!!!
    AVANTI-BIANCO NERI!!!

Radu Dobrin
    Member

george, apropo’ de tribuna 1…de ce s-a mutat galeria la peluza?…eu cind ma duceam in regie galeria era intotdeauna in coltul tribunei 1 ..deasupra tunelului

Anonymous
    Member

Exista restante finaciare mari!!! Altfel de ce depuneau memoriu PAunescu si Musteata!!! Atat timp cat un jucator are restante finaciare eu sunt cu jucatorii!!! La LAZIO si NATIONAL sunt salarii enorme!!!!!! Eu daca nu sunt platit nu merg la servici!!! trebuie sa sprijinim jucatorii!!! Ei joaca!!! SIMAN sa dea banii toti repet toti la zi sa aduca un antrtenor sau sa plece fara nici o pretentie a nenorocit dstul echipa!!!

dragos
    Member

nu conteaza unde ne asezam in tribuna, conteaza sa fim uniti si sufletisti.

Sa considerat ca aduce ghinion locul unde sta galeria, ca toate galeriile mari stau la peluza. Pai aia stau la peluza ca acolo este cel mai ieftin abonament sau bilet, in fine, tot felul de motive. Eu atunci nu am fost deacord, dar eram prea mic in galerie si nu am comentat, acum dupa aproape 10 o sa imi exprim punctul de vedere, dar pana la urma fiecare este liber sa faca ce vrea.

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

george, apropo’ de tribuna 1…de ce s-a mutat galeria la peluza?…eu cind ma duceam in regie galeria era intotdeauna in coltul tribunei 1 ..deasupra tunelului

Si eu cand ma duceam la meciuri tot la tribuna I stateam. Asta cu peluza tre’ sa fie o chestie mai noua.

Anonymous
    Member

Nimeni nu detine adevarul absolut dar sunteti de acord ca:
    1. Nu avem antrenor!!! Cezar Zamfir este un bou vorba lui Ilie Malureanu!!! Scriu asta si daca va castiga cu Otelul ceea ce este foarte probabil galatenii avand probleme de efectiv! CE a facut presedintele consiliului de administratie ca sa avem antrenor! ce a facut ca sa-l impiedice pe Andone sa plece!!! Nimic a zis mersi ca scapa sa-i dea banii!!! Este adevarat ca trebuia sa avem un antrenor??????? Siman trebuia sa-l plateasca!!!!!
    2. Stadionul nu este la nivelul Diviziei A? Ce a facut presedintele consiliului de administratie pentru asta???? Nimic????? Sunteti de acord ca trebuie sa avem un stadion??????
    3. Lotul trebuia intarit! Cu ce s-a intarit Sportul??? Cu Maxim si cu Balan! Ce Stancu a fost luat pe degeaba de la Astra! S-a platit ceva ! Putin pe Balan! Cine trebuia sa asigure strategia? presedintele consiliului de administratie !!!!
    4. Jucatorii sunt niste eoi deoarece joaca fara bani! Andone un erou ca a dus echipa atata timp! Acum vedei ce insemna Andone cum era el bun sau rau!!! Cine trebuie sa asigure finantarea?? presedintele consiliului de administratie
    5 Daca nu vom plati banii lui Steaua, vom fi desfiintati!!!! Cum se va rezolva??? Steaua va primi doua dezlegari de jucatori!!! Cine este vinovat???
    Pentru toate aceste motive cer inlocuirea presedintelui consiliului de administratie ! SA FIE CA LA RAPID un presedinte executiv si unul pe probleme de fotbal!!! Noi nu avem o conducere!!!
    In concluzie se simte nevoia de oameni noi!!! Cum facem rost de ei????

07Ex
    Keymaster

Cezare, hai s-o luam de la inceput:

1. De acord, nu avem antrenor. Cred ca toti cei care scriu pe acest forum sunt de acord cu asta. Totusi am vazut ca Siman a incercat sa aduca antrenori, insa in situatia in care eram noi acum 2 saptamani, nimeni n-a vrut sa vina. Cine e tampit sa vina la noi sa retrogradeze? Spune si tu? In plus, tu tot spui ca Siman n-are bani sa le dea jucatorilor si staff-ului. Pai atunci de unde bani de antrenor, si inca de un antrenor cu nume?

2.In privinta stadionului din nou sunt de acord cu tine. Stadionul nu este la nivelul diviziei A. Insa ce vrei insa sa faca Siman daca stadionul NU ESTE AL CLUBULUI? Tu ai vrea sa investesti intr-un stadion care nu-ti apartine? Eu unul nu as baga banii mei in ceva care nu-mi apartine asa ca-l inteleg pe Siman. In privinta unui alt stadion, ne intoarcem din nou la problema banilor. Daca nu are bani de unde alt stadion. In plus probabil ca si Siman a incercat cat a putut sa “traga de timp” si sa joace pe stadionul asta. Cand insa ni se va suspenda stadionul atunci sa vezi cum nu va avea incotro si va da bani pentru un alt stadion.

3.Din nou sunt de acord cu tine; lotul trebuia intarit. De unde insa bani pentru jucatori cu nume cand noi nu avem bani pentru noi? In plus, Balan si Maxim nu sunt chiar asa de slabi incat sa zici ca i-am luat degeaba.

In alta ordine de idei vad ca spui ca “

Daca nu vom plati banii lui Steaua, vom fi desfiintati!!!!

” De unde si pana unde? Sti tu ceva ce nu stim noi sau doar arunci vorbe in vant?

cameliu
    Member

1. De acord cu tine. Nu avem antrenor.
    2. Cine crezi ca baga bani in ceva ce nu-i al lui. Daca cineva te-ar “invita” sa-i zugravesti si mobilezi apartamentul ca sa poti petrece 2 ore pe zi bind o bere si-o cafea acolo ai facea-o? Mai ales ca dupa 2 luni poate zice, m-am cam plictisit, iti pun si taxa de intrare…
    3. Nu-s complet de acord. Poate un jucator cu capul pe umeri ar fi fost necesar la echipa. Un batrin atita tot! Am pastrat tot lotul de jucatori! Cine mai are o asa stabilitate!? Mai ales ca de un an si ceva presa l-a vindut pe Dinita, Paduret si Bucur de cite 5 ori.
    Gresala la transferuri e ca au semnat ca dau 150.000 pe Maxim, care nu era cine stie ce la ora aia!!! Ce echipa a mai achizitionat jucator cu atitia bani in ultimul an? Acum tragem ponoasele.
    T. Balan a fost “reciclat” destul de bine! Insa i-au rupt Ceahlaul picioru…
    4. Ce eroi? De ce? Nu cred ca cei de la National au luat mai multi bani in ultimul an!!! Si-s pe 3! Fara bani dar joaca fotbal!
    5. Problema o vad destul de grava! daca nu am avut bani in 15 februarie, martie sau aprilie, de unde vom avea in mai??? Numai daca nu vin banii de la Piacenza… daca nu… nasol…

Anonymous
    Member

Daca nu platim banii pe MAXIM cei 150.000 $ pana la 15 mai NU VOM FI INSCRISI IN VIITOAREA EDITIE DE CAMPIONAT! asa suna comunicatul FRF! Ce inseamna asta! Ca nu vom activa nici macar in B!!!! DEci nu inseamna desfiintarea! UMT nu s-a desfiintat ca n-a platit banii Rapidului! Achizitionarea lui Maxim a fost o tampenie! Caum dracu sa dai 150.000$ pe un fundas! Ce Rusu era mai slab?????? sau mult mai slab??????? I-am dat pe degeaba pe Georgescu, Nitu, si pe A Dumitru care era sa ne retrogradeze cu Astra cand ne-a dat gol!!!!!!!!! REvin la problema depunctarii: Prin achizitionarea unui fundas mediocru pe 150.000 $ Siman pentru ca el este factotum in club a dat dovada de incompetenta! Acum incearca sa-i dea la Steaua pe Galamaz si pe MAzilu ca sa stinga datoria!!! Dar Steaua ii vrea pe Bucur si pe Dinita!!!!! Bucur si Dinita si Paduret sunt doriti de Andone la Dinamo!!!!!! situatia este tragica! Putem fi exclusi din campionatul Romaniei si asta inseamna desfiintarea echipei!!! Sau retrogradarea in categoria Onoare! Unde sa o luam de la inceput!!!!!!!!!1

Giani
    Member

De cand am retrogradat stam la peluza. Si am ramas acolo. Azi am stat la tribuna I, acolo unde statea galeria in vremurile bune. Si parca s-a vazut altfel meciul. Motivul retragerii mele din galerie este ca mi-sar fi facut prea scarba sa-i aud pe contestatarii (ca sa nu spun injuratorii) de sambata cum vor comenta repede ca ar trebui sa dea cezarica de baut in cinstea primei lui victorii ca antrenor principal. Ca, am inteles de la George, ca s-a auzit repede si chestia asta la peluza).

Poate cand echipa isi va reveni si va juca, iar contestatarii de ocazie vor fi in fine fericiti, voi reveni in galerie. Dar pana atunci, nu intentionez sa imi fac nervi ca nu sunt lasat sa incurajez echipa.

DDiferenta intre peluza si tribuna I este mare. In primul rand ai o viziune mult mai clara asupra jocului decat de la peluza. Astazi o repriza am facut-o in trubuna si cea de a doua la peluza, nu de alceva dar vroiam sa incurajez echipa si in 3 nu se putea.

Anonymous
    Member

Mai Cezare, nu Zamfir, ma refer la ala care-i da dreptate lui Ilie Labareanu, te-as intreba, Andone este? Stii tu la ce ma refer, antrenor, chestii grele pt. capshorul tau de contabil/accounting, sau cum vrei s-o IEI?
    Spune-mi si mie, ce-ai fi vrut sa schimbe omul ala (n-am zis niciodata ca ar fi antrenorul ideal) in 3-4 etape?
    Tu chiar crezi ca se poate mai mult? Crezi ca un, ce stiu eu, Lucescu, ar face altceva? Tu te-ai mai duce sa-ti fracturezi neuronul pe ZERO lei?
    Daca nu sunt bani, ce solutie vezi? Aia joaca pt. “noi (trei-patru) cantam pt. voi, voi jucati pt. noi”? Joaca pt. ei dar nu au creierul necesar sa priceapa asta!!! Nu sunt bani, se desfintzeaza echipa (Doamne fereste), cine dracu ii ia pe undeva? Ai vazut tu, care le sti pe toate, ceva daruire, chestia aia care ar trebui sa o ai la varsta cu pricina? Ti-am dat dreptate, candva, legat de plati, de Siman etc. Nu e vorba doar de asta, NU AU VALOARE! Sunt doi-trei si atat! Restul, intentzionat n-am spus ceilalti, sunt VARZA!
    Lasa-ma cu finul lui nashu’ (pe care-l stiu de cand erai tu poveste de dragoste), e un profitor ca si ala de l-a cununat:)

p.s.- ai bilele necesare sa-mi dai si mie un credit de 1.000.000$? Vreau sa investesc in fotbal, imi las gazele neplatite si-i bag pe toti! Iti dau 0,01%, ca dac zic 10 se baga Malureanu.

Pashte fericit!

In incheiere iti urez un Paste fericit:), Cezare

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 137 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003’ is closed to new replies.