Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 137 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

cezare, cezare…….. :)

…..in alta ordine de idei, te rog frumos, inregistreaza-te pe forum. este mai simplu de tinut socoteala la toate mesajele dupa ce faci asta.

Radu Dobrin
    Member

mersi!

s-ar putea sa ia un pic de timp pina accountul se activeaza

Tavi
    Member

Raducu … cat ai tras de manere ca sa ajungi master sergeant? :D

ultrasro
    Member

Chiar nu inteleg…..

domnule Cezar, daca esti atat de infocat suporter de ce nu convingi banca la care lucrezi sa faca o sposorizare la Sportul. Siman are si el bani cat are, atata vreme cat nu vin sponsori degeaba iti mai vine un finantator. Gandeste ca Sportul are de primit mai multi bani decat de dat, si aici nu cred ca este vina lui Siman. Sportul a depus memoriu la UEFA din toamna pentru bani din transferul lui Patrascu si pana acum nu s-a luat nici o decizie. Daca tot zicem sus si tare ca Siman este un incompetent de ce nu aduc cei care tot il critica atata sposorizari la club, daca tot se lauda ca sunt mai buni manageri.

Radu Dobrin
    Member

referitor la economia clubului

e de apreciat faptul ca la meciurile noastre intrarea a fost mereu gratis de la siman incoace. Dar ma gindeam la o varianta de mijloc: de ce nu facem un sistem de genul: cine vrea sa cumpere bilet poate sa cumpere. cine nu, poate intra gratuit. La prima vedere pare un ‘overhead’ inutil din partea clubului sa puna un “nene” la intrare pe care sa nu il bage nimeni in seama. Ce cred eu, insa, e ca majoritatea vor plati! Daca se poate. Daca nu, data viitoare. De pierdut sint convins ca nu pierde nimeni. Se poate cistiga insa un salariu pentru ‘nenea’ care tunde gazonul etc….

07Ex
    Keymaster

Mi se pare o ideie buna atata timp cat “nene” de la intrare nu va pune jumate (daca nu mai mult) din bani in buzunarul propriu.

Radu Dobrin
    Member

@97SiR wrote:

Mi se pare o ideie buna atata timp cat “nene” de la intrare nu va pune jumate (daca nu mai mult) din bani in buzunarul propriu.

cred ca se poate rezolva simplu…bilet taiat – bani varsati in cutie….nu iese la socoteala, ‘nenea’ da din buzunar. Pina si acum 15 ani se taiau bilete in regie…tin minte ca programele meciurilor care se dadeau cu biletele (contra cost…in jur de 25 de lei daca imi aduc bine aminte) bateau tot, inclusiv cele de pe ghencea (de potcoava sa nu mai vorbim…avaeau o fituica facuta din hirtie igienica)

Andrei
    Member

nu uitati ca aceste bilete trebuie tiparite si mai ales inregistrate la fisc. cei de la club si-au dat seama ca-i mai mare daraua…

Anonymous
    Member

programele de meci costau 10 lei cele color (la meciurile mai importante din campionat precum si la cele din cupa uefa) si 5 lei cele alb-negru.
    daca va intereseaza (pentru site), detin cateva zeci…. poate 100 (?) de numere…
    stiti cand are loc sedinta C.Ex.-ului? eu inca mai sper……

Giani
    Member

Tata Jean fenteaza mingea, aparare la mishto,
    Un atac lejer la oase si-a facut-o din nou.
    Nea Mitica spune ca se joaca pe bune,
    Chiar si-atunci cand nu-i etapa, se joaca, se joaca.

Corleone se disculpa si ne spune ca-i curat,
    Superfotbal, goluri multe, campionat adevarat,
    Corleone iarasi spune ca nimic nu e trucat:
    SUNTEM CEI MAI TARI DIN LUME LA CATEGORIA BLAT!
    BLAT! BLAT! BLAT!

Refren:
    Fara onoare,
    campionat fara valoare,
    Hotii striga “hotii”
    Uite mafiotii!

Divizia Blat!
    Divizia Blat!
    Divizia Blat!
    Divizia Blat! Blat! Blat! (bis)

Georgel, Memel, Gino, Sandel, Gigi, Viorel, Seche, Borcel.

A venit momentul zero, Tata Jean e suparat,
    Comandantul in morisca a recunoscut ca-i blat,
    Cooperativa tace, doar Pinalti-i acuzat.
    Patru fete in ansamblu, detectorul s-a stricat.

Conspiratia e mare, toti baietii se aduna,
    Numai oameni de onoare, pe Mitica sa-l rapuna.
    Tata Jean, Pinalti, Nashu… noi de ei ne-am saturat,
    SA-I LASAM PE TOTZI IN PACE CU DIVIZIA LOR BLAT!
    BLAT! BLAT! BLAT!

(Refren)

Asta e textul unei piese rock compuse de greupul pitestean VERSO, suporteri inraiti ai echipei FC Arges.

dragos
    Member

suna bine……poate vor afla si ziarele

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

suna bine……poate vor afla si ziarele

Pai dece nu trimiteti un e-mail la Gazeta si Prosport?

Giani
    Member

Totusi e chestia aia cu Copyright-ul. Tipii si-au inregistrat oficial melodia, chiar daca si-au dat-o pe site ca mp3. partea proasta este ca am tras-o asta iarna, si acum nu mai am adresa de net a trupei. Ar fi meritat, dar parca nu imi surade sa ma trezesc cu un proces pe teme de drepturi de autor.

cameliu
    Member

Ca am dat 10 goluri in 3 meciuri consecutive si n-am luat un punctulet e deja bine stiut!
    Ce-i mai ciudat e ca in toate astea 3 meciuri am cistigat a-2-a repriza la un gol diferenta, dar pierdut prima la 2 goluri diferenta! IDENTIC!!!

Numai jucatorii nostri puteau fi in stare de asa ceva. Adevaru-i ca n-avem aparare, si-avem un atac de nota 10! Insa chestiile astea 2 s-au anulat din pacate una pe alta… Si si-un antrenor pe banca nu ne-ar fi stricat!
    Am fost NEBUNI!!!

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 137 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003’ is closed to new replies.