Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 137 total)
  • Author
    razvanR
    Member

Ar mai fi si golurile anulate : 2 cu Dinamo si unul cu Steaua.

Sunt tare curios daca golul de aseara al lui Mazilu a fost din Offside. Din tribuna am vazut foarte bine faza si nu cred ca a fost. Dupa aproape un minut de bucurie in mijlocul suporterilor nostri am realizat ca golul s-a anulat.

Pentru ultima etapa socoteala e simpla: sa batem pe FC Arges, Bacaul sa piarda sau sa faca egal la Brasov si pe urma PUTEM SA FACEM SCANDAL SA SE JOACE MECIUL CU BACAUL. Abia astept meciurile de miercuri !

Giani
    Member

Poate obtinem reprogramarea. Desi e greu de crezut, mai degraba pot fi obtinute daune in actiune civila.

Anonymous
    Member

PRIN URMARE EU CAND GANDESC CEVA IMI ASUM RASPUNDEREA! ASA CA ASTEPT SCUZE DIN PARTEA CELOR CARE M-AU ACUZAT DE DEGHIZARE(ION PARCA!) NU AM MAI SCRIS DEOARECE TOT CEEA CE AM SCRIS EU S-A ADEVERIT! AM ZIS CA NU S-AU PLATIT PRIMELE DE CAMPIONAT! ASA A FOST! ACUM SIMAN VA FI DE RASUL CURCILOR:ORI VA PLATI NISTE PRIME RESTANTE UNEI ECHIPE RETROGRADATE ORI VA PIERDE TOTI JUCATORII!!!!!!!!!!!! DACA SIMAN PIERDE TOTI JUCATORII-CARE AU DREPTATE SA DEPUNA MEMORII DEOARECE E MUNCA LOR, TREBUIE FORTAT SA PLECE DE LA ECHIPA!!!!!!!!!!! EL CU TRUFIA LUI A RETROGRADAT SPORTUL!!!! BINEINTELES CA VOI IL SUSTINETI! DE CE NU AVETI CURAJUL SA-I STRIGATI CEVA??????? VA E FRICA????????? DACA ATI AVEA CURAJ AR APAREA UN BANNER CU SIMAN A RETROGRADAT SPORTUL!!!!!!!!!1 DACA SIMAN PLATEA LA TIMP TOATE OBLIGATIILE SI ADUCEA UN ANTRENOR SI CATIVA JUCATORI ERAM CEL PUTIN IN BARAJ! VINOVAT SIMAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IN REST BANCA UNDE LUCREZ NU VREA SA SE IMPLICE IN FOTBAL DATORITA MOCIRLEI EXISTENTE! PARTEA STRAINA SPONSORIZEAZA NATIONALA DE RUGBY SI TENIS A ROMANIEI! DAR NU VOR SA AUDA DE FOTBAL! IN OPINIA LOR FOTBALUL ESTE UN SPORT MURDAR, RUGBY-UL SI TENISUL SUNT CORECTE IN ROMANIA! SI SE PREZINTA MAI BINE LA NIVEL INTERNATIONAL! SUNTEM IN PRIMELE 16 ECHIPE DIN LUME!!!! PLUS CA FIIND SUPORTERI AI LUI PARIS SAINT GERMAIN ATUNCI CAND COPOS LE-A STINS LUMINA IAR FERNANDEZ SCUIPAT LIO S-A INRAUTATIT PAREREA! DAR NEVER SAY NEVER CINE STIE!

dragos
    Member

la golul lu’ mazilu a fost offside – un pas in spatele apararii steliste.
    PACAT!!!!
    aseara la mi.91 – seche a subliniat ca dupa meciul cu brasovul este dispus sa joace meciul cu noi – normal, se gandeste ca poate ciupi niste puncte
    in situatia lui si scapa si de baraj, dar acel meci nu se va mai reprograma
    in cazul rejucarii – II SPULBERAM PE MOLDAVI!!!!!!!

ultrasro
    Member

Nu aveau motive sa spuna ca am intrat in vreun joc murdar, Sportul a jucat meciurile mai corect decat toate echipele din Hexagon!

Acum Siman este vinovat si de barbile dese ale lui Baltazar!

Giani
    Member

Cezare, n-am nimic impotriva a ceea ce ai scris. dar parca prea vrei ca un singur om sa le rezolve pe toate! Zici ca nu s-au platit primele de obiectiv de anul trecut, si iti raspund ca nici nu trebuiau platite. Aceste erau stabilite pentru un obiectiv neatins: clasarea pe unul dintre primele 12 locuri, ori echipa s-a clasat pe 13. Pentru salvarea de la retrogradare prin baraj erau prevazute prime la jumatate din valoarea initiala, deci jucatorii revendica niste bani in plus care nu li se cuvin. A… drepturile salariale, de acord: nici nu se pune problema sa nu fie platite.

Apoi si jucatorii, daca ar gandi (ceea ce e greu de crezut pentru un fotbalist) si-ar da seama ca, cu cateva exceptii (Dinita, Irimia, Lazar, Bucur, Mazilu), nici unul nu ar avea loc la vreo echipa de Divizia A, deci ar risca sa ramana pe drumuri si cu banii neprimiti (rezilierea contractului atrage dupa sine exonerarea angajatorului de obligatiile financiare neonorate).

Nu il sustine nimeni pe Siman de frica sau de placere, asta trebuie sa-ti fie foarte clar. Dar cine ar putea veni in locul lui? Cohn, ca sa devenim anexa a lui Dinamo? sau Dinu Vama, ca sa devenim anexa a Rapidului? Alt finantator nu prea ar parea tentat sa vina. Scuze, prefer un manager slab dar incapatanat, care tine sa nu se implice in jocuri murdare, decat un manager aparent bun, dar care sa subordoneze echipa intereselor altei echipe. Ti se pare mai demna de respect Craiova din era Netoiu, sau cea din era Staicu. Eu prefer varianta a doua, desi cu Netoiu existau si mai multi bani, si jucatori mai buni.

Nu il contest atat de vehement pe Siman pentru ca a preluat echipa la un pas de desfiintare. A pastrat-o in Divizia B si apoi a promovat-o in A. Ca nu putut sa o si mentina, e partea a doua. Dar, dupa cum spuneam, si o repet obsesiv, nu Siman si-a bagat mingea in poarta cu Brasovul si nici nu a ratat 4 ocazii in 15 minute, la 1-0, in Groapa.

Despre BRD, nu sunt de acord cu parerea lor despre rugby. In anii ’90, acest sport a devenit in Romania un fel de feuda personala a cluburilor Dinamo si Steaua. Numai aducerea neozeelandezului in staff-ul tehnic si a lui Bernard Charreyre la carma Nationalei au schimbat starea de lucruri, de vreo trei ani de zile. Iar la nivel si de nationala, si de cluburi, suntem demult in esalonul 2 sau chiar 3. In sportul asta vorbesti de performanta in momentul in care poti concura cu succes macar cu Wales sau Scotia (nu zic de Anglia, Franta sau Irlanda), dar noi nu ii batem nici macar pe italieni. Cat despre Noua Zeelanda – ne-a dat 85-3 cu echipa a doua. Daca mai punem si recordurile lui Dinamo in Scut la socoteala (acel 0-135), nu mai are rost sa comentam. Dar hai ca m-am abatut de la fotbal si imi reprogrameaza Caz topicul :-).

ultrasro
    Member

Altfel, singur ii va fi foarte greu sa reziste, ma refer si la impozite si alte dari….

ai dreptate, oricum sper ca nu va accepta o oferta de la unul gen Netoiu. Ar trebui sa mai gaseasca si niste sponsori. Eventual sa de si Liga si FRF in judecata pentru decizia cu meciul cu Bacau, ar scoate ceva milioane de dolari de acolo.

ultrasro
    Member

Jucam maine, deci sa ne pregatim bine!

Da corect, trebuie sa ne pregatim bine.

07Ex
    Keymaster

Eu sincer sa fiu nu prea imi pun mari sperante in Siman sa gaseasca pe cineva cu bani sau vreun sponsor. N-a fost el in stare sa gaseasca sponsori seriosi doi ani cat am jucat in divizia A. Credeti ca va gasi acum pe cineva dornic sa ne sponsorizeze cand suntem in divizia B? Eu nu prea cred.

Anonymous
    Member

…spun ca sa se va desfiintza Sportul. Ce parere avetzi? :?: :?:

dragos
    Member

este greu de spus ce se va intampla, insa siman a declarat in “nationalul”
    de pe 31.05.2003 (in ziua finalei cupei romaniei) ca TOTI jucatorii sunt transferabili – chiar titlul articolului este : “SIMAN VINDE TOT!!!”

07Ex
    Keymaster

Eu sper ca voi sa glumiti. Cum sa se desfiinteze Sportul? Si noi ce vom face?

Ultras
    Member

Chiar daca se desfiinteaza, care e problema? Noi ne facem treaba in continuare. Nu-i asa? Suporteri fara echipa! 😈

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 137 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2002 – 2003’ is closed to new replies.