Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 345 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Ok, problema ca la mine nu functioneaza sectiunea respectiva. Cred ca nu am instalat ceva pe calculator (Java Virtual Machine?)

07Ex
    Keymaster

Am inteles. Asta s-ar putea sa fie problema daca ai instalat Java Virtual Machiene.

Napoleon9
    Member

intr-adevar, ai nevoie de JVM, dar credeam ca IE-ul vine singur cu asa ceva… :-

PS Dom’ Cazimir, de ce link-urile astea doua deschid ferestre ne-resizeable? Mie in general imi place sa nu am scrollbar-uri, daca se poate (si e suficient sa dau un Ctrl-N si am rezolvat problema! :D ), asa ca macar din principiu si tot trebuie sa protestez!! :)

07Ex
    Keymaster

:)

Pai cred ca initial asa a fost facut programul in Java. Cred ca nu este greu sa modific portiunea care restricteaza size-ul ferestrei. Poate peste weekend modific chestia asta. 😉

ion
    Member

Am asteptat sa vad parerile vostre vis a vis de ce s-a intimplat la echipa.Departe de a fi patetic vreau sa va spun ca dupa parerea mea noi ca suporteri ar trebui sa ne obisnuim cu gindul ca aceasta echipa mult timp nu va mai exista .Practic nu va mai exista Sportul studentesc ca echipa de fotbal.Pentru noi care cei aceiasi 30 de oameni care ne-am interesat mai mult de echipa va fi o pierdere dureroasa deoarece sintem implicati sentimental destul de mult si cu acesta ocazie pe plan sportiv ne vom pierde busola-de fapt cred ca o vom avea dar nu vom mai avea Polul Nord.Eu cred ca ghinionul a facut ca desi am putea fi capabili nu avem posibiliti materiale si desi Florin si Ovidiu au facut suficiente eforturi n-am reusit sa ne facem acea asociatie.Ma doare sufletul sa vad ca echipa a incaput pe mina acestui individ recte Siman care a distrus intii spiritul echipei (facindu-i pe toti sa jucatorii sa-si doreasca sa plece de la echipa in orice conditii) si apoi incet incet distruge si echipa ca entitate.Solutiile lui de cele mai multe ori diletante si va rog nu mai imi spuneti ca atita poate si ce s-ar intimpla fara el…e clar ca el e pus doar pe japca si nu are nici un bob de suflet pentru echipa…e ca un stapin de ciini care isi hraneste animalul si apoi in sacrifica cu prima ocazie pentru bani.E dureros dar asta a ajuns echipa .Un veritabil sclav in miinile unui stapin nemernic! El dispune de tot ce inseamna echipa Sportul in stil de moftangiu cu balele curgind pofticios dupa bani,el batjocoreste onoarea echipei .Dupa el va veni intr-adevar potopul caci nu va mai prelua nimeni echipa in situatia in care o va aduce el.Pentru el o reusita a echipei este un prilej de a face bani si nu de a se bucura…Imi pare rau ca nu putem ajuta echipa si acum ma gindesc ca poate era mai bine sa jucam la retrogradare in C decit sa facem jocurile tuturor .N-a mai ramas nici o speranta ca vom redeveni echipa de frunte cu statut independent!Permanent in cazul cel mai fericit vom fi poligon de incercari pentru altii sau mai rau vom juca la Dilga sau vom fuziona cu CS Otopeni .Necazul cel mai mare este ca noi nu putem face ceva in aceasta situatie .Daca nu poate face ceva galeria Rapidului contra lui Becali (nici acolo inca nu e clar ce se va intimpla)noi ce naiba sa facem?

dragos
    Member

ai dreptate: NEBUNUL (adica sile) nu doreste PERFORMANTA la echipa, ci
    DOAR BANI (vanzare, imprumut pe bani, orice din care poate scoate bani)
    noi ne imbatam cu apa rece, ca vom trai sa vedem echipa jucand pentru unul dintre primele locuri in div.A, ca va castiga o cupa etc. etc.
    VISE !!! si nimic altceva.

inainte de ’89, echipa trebuia sa piarda acolo si acolo, dar tot a prins un loc 2, nu???
    isi luam baietii malaiul de la 1-2 “strategii-regii”, dar ajungeau si prin UEFA, deci nu ii poate condamna nimeni, caci eu zic, a impacat UTILUL CU PERFORMANTA!!!
    acum este CEATA TOTALA!!!

Sper sa nu ai dreptate….. dar din punctul meu de vedere prefer sa intru eu pe teren si acesta echipa sa mai existe in continuare ….. daca va fi nevoie il vom mazili pe Siman si asta este …..

07Ex
    Keymaster

Mare dreptate ai Ioane. Si eu gandesc cam la fel si ma cam doare sufletul. :(

PS: Mut topicul pe forumul de Suporter deoarece cred ca este mai potrivit acolo.

Ultras
    Member

Mazilirea se face cu bani. Aveti careva asa ceva? 👿

dragos
    Member

noi nu avem bani, dar putem sa comunicam (prin e-mail etc) unor oameni cu bani si SUFLET pentru STUDENTI, ca ECHIPA NU TREBUIE SA SUCOMBE!! TRECUTUL ECHIPEI NU MERITA “TRATAMENTUL” ACTUAL!!!
    sunt sigur ca putem incepe printr-un comunicat de presa pentru ziarele de sport cu titlul: S.OS. SALVATI SPORTUL !!
    daca atragem atentia opiniei publice, poate CINEVA NE VA IUBI !!!

ion
    Member

Punct lovit, Dragos! N-avem bani e evident cum zice si Florin .Cu aceasta ocazie il invit pe Siman in galerie ca saracu’ e in acesiasi situatie cu noi…
    Da sa dam un pic din coate si sa incercam sa vorbim cu “diversi” am putea incerca .Eu zic ca orice efort e binevenit acum din partea noastra…Am putea sa incepem cu Tomescu.Tine cu Sportu si cred ca stie ce se intimpla in fotbalul romanesc destul de bine.El ne poate indica cam ce am putea face si cu cine sa vorbim si cum sa punem problema.Spuneti
    ce parere aveti si hai la treaba!Eu merg cu oricare din voi la el sa discutam…

Ultras
    Member

Tomescu isi strange bani de ingropaciune! Veniti cu nume valabile si dam si mail-uri. Are careva mail-ul lui Roman Abramovich? 😈

Radu Dobrin
    Member

@ion wrote:

Punct lovit, Dragos! N-avem bani e evident cum zice si Florin .Cu aceasta ocazie il invit pe Siman in galerie ca saracu’ e in acesiasi situatie cu noi…
    Da sa dam un pic din coate si sa incercam sa vorbim cu “diversi” am putea incerca .Eu zic ca orice efort e binevenit acum din partea noastra…Am putea sa incepem cu Tomescu.Tine cu Sportu si cred ca stie ce se intimpla in fotbalul romanesc destul de bine.El ne poate indica cam ce am putea face si cu cine sa vorbim si cum sa punem problema.Spuneti
    ce parere aveti si hai la treaba!Eu merg cu oricare din voi la el sa discutam…

asta cred ca nu ar fi rau deloc….(in conditiile in care tomescu vrea sa stea de vorba …)

nu ar fi bine totusi ca inainte de asta…sa aflam ce se intimpla la club de fapt? (fara speculatii…prosporturi…etc)…

dragos
    Member

Radu Dobrin wrote:
    nu ar fi bine totusi ca inainte de asta…sa aflam ce se intimpla la club de fapt? (fara speculatii…prosporturi…etc)…

din cadrul clubului nu ne va ajuta nimeni cu informatii, caci nu stie stanga ce face dreapta, iar nebunul este greu de inteles chiar de proprii angajati.

in ceea ce-l priveste pe ‘nea traienel, poate ar dori sa ne dea vreun sfat in acest sens……..avem cum sa dam de el???
    stiu ca si dumitru graur este sustinator al echipei….poate reusim sa dialogam cu el si ne vreun sfat, asa ca de la un ziarist care a vazut si auzit multe despre……????

ion
    Member

@dragos wrote:

Radu Dobrin wrote:

din cadrul clubului nu ne va ajuta nimeni cu informatii, caci nu stie stanga ce face dreapta, iar nebunul este greu de inteles chiar de proprii angajati.

in ceea ce-l priveste pe ‘nea traienel, poate ar dori sa ne dea vreun sfat in acest sens……..avem cum sa dam de el???
    stiu ca si dumitru graur este sustinator al echipei….poate reusim sa dialogam cu el si ne vreun sfat, asa ca de la un ziarist care a vazut si auzit multe despre……????

ma ocup de problema chiar de o sa ma duc singur sa discut cu cineva!!

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 345 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004’ is closed to new replies.