Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Viewing 15 posts - 256 through 270 (of 345 total)
  • Author

Daca este manager prost va vinde tot … in primul rand ar pune in pericol promovarea si in al doilea rand nici nu isi va recupera banii pe care i-a investit cand a venit la Sportul… Pentru Negru si Galamaz 150.000 si respectiv 200.000, pentru Dan Petrescu 50.000, care se pare ca nu si-a primit nici salariul, este pomana curata.

Daphix_
    Member

De promovat, tot Sportul cred ca va promova din seria voastra. Problema e foarte delicata insa… daca pleaca jucatori de perspectiva/valoare, aventura in div. A iarasi nu va tine mai mult de un sezon. Iar acest lucru nu este de dorit, daca nu ma insel.
    Cercul vicios: ce alegi? Promovare in A, sperante, etc, apoi retrogradare imediata, dezamagire SAU constanta in B… Valabil si pentru UTA. :?

Ultras
    Member

Ieri, la reunirea lotolui, au aparut doua nume noi. Doi portari: Alecu (care imi suna totusi cunoscu) si Savu.
    Staff-ul tehnic:
    Antrenor principal: GABI BALINT
    Secund: TOM CRISTEA
    Antrenor portari: ZOLTAN IASKO
    Preparator fizic: GIOVANNI MELCHIORRE

Ultimul a mai lucrat la Foggia, Chievo, Pistoiese, Verona si Bursaspor (aici impreuna cu Hagi si Iasko).

Ultras
    Member

Nicola nu a fost ieri la pregatire. Maica-sa e internata in spital din decembrie fiind bolnava de cancer. Fii tare, Vasile! Suntem cu inima langa tine.

Gabi
    Member

@Daphix_ wrote:

De promovat, tot Sportul cred ca va promova din seria voastra. Problema e foarte delicata insa… daca pleaca jucatori de perspectiva/valoare, aventura in div. A iarasi nu va tine mai mult de un sezon. Iar acest lucru nu este de dorit, daca nu ma insel.
    Cercul vicios: ce alegi? Promovare in A, sperante, etc, apoi retrogradare imediata, dezamagire SAU constanta in B… Valabil si pentru UTA. :?

ultima oara aventura a durat doi ani:) in rest cam ai dreptate. totusi e mai bine in A decat sa te plictisesti la meciuri in B cu adversari ce “duc” o repriza.

intrebarea lui Florin era ce jucatori am vrea sa vina la Sportul, cel putin eu asa am inteles.
    Chivu, Mutu (asta ar trebui sa ne simpatizeze pt. nr. discotecilor din Regie), Makelele, Roberto Carlos (sorry Maxime, dar iti trebuie un concurent pe post). lista ar putea continua dar nu cred ca Sile scoate bani de postere cu cei pe care i-am enumerat.

Ultras
    Member

lasa dumele Gabi si raspunde serios. Am deschis subiectul pentru ca plangea lumea ca nu transferam pe nimeni. Asa ca vreau propuneri si vorbesc eu cu sile. 😈 Se rezolva!

Gabi
    Member

pai ce, sila e serios? eu de ce-as fi? mai bine vorbeste cu el sa ne cumpere periutele alea de dinti si pasta de care vorbea.
    eu vreau sa-i dau una la schimb, stii tu, am scris la vremea respectiva.

daca vrei sa fiu serios:
    Paduret si un fundas central. deocamdata atat!
    la anu’, cand vom juca in A, o sa fac o lista fezabila.

Ultras
    Member

De acord cu un fundas central, dar da un nume. Si sa fie sub 24 de ani ca altfel stricam fasonul. Paduret nu cred ca se mai intoarce nici daca ii face contract de 100.000$.

dragos
    Member

fara cateva “intariri”, ne va fi greu in A…..insa, si returul din B nu se anunta prea ROZ……cel putin se vor cali cei “tineri”……

Cainele
    Member

se vor “cali” cei tineri Dragose …dar pe nervii nostrii, este asa sau nu?

dragos
    Member

@Cainele wrote:

se vor “cali” cei tineri Dragose …dar pe nervii nostrii, este asa sau nu?

hmmmm……….nici acum nu-mi iese din cap meciul cu otopenarii…..

07Ex
    Keymaster

R. Carlos in aparare, Beckham si Zidane la mijloc, Ronaldo in atac. Pe urma mai vedem noi. 😆

ultrasro
    Member

La ce jucatori avem in lot acum hai sa facem primul 11:

Stanca

Rusu Secareanu Ratiu Irimia : fundasi

Maxim, Balan, Lazar, Oae : mijlocasi

Mazilu, Bucur : atacanti

Rezerve de valoare echivalenta:

Stancoiu : portar

nimeni : fundas

Ciubotariu, Iovita, Cruceru, Stancu : mijlocasi

Varga, Curelea : atacanti

Jucatori fara experienta:

Savu : portar
    Toma, Stere : fundasi
    Nicola : mijlocas
    nimeni : atacant

8)

ion
    Member

@ultrasro wrote:

La ce jucatori avem in lot acum hai sa facem primul 11:

Stanca

Rusu Secareanu Ratiu Irimia : fundasi

Maxim, Balan, Lazar, Oae : mijlocasi

Mazilu, Bucur : atacanti

Rezerve de valoare echivalenta:

Stancoiu : portar

nimeni : fundas

Ciubotariu, Iovita, Cruceru, Stancu : mijlocasi

Varga, Curelea : atacanti

Jucatori fara experienta:

Savu : portar
    Toma, Stere : fundasi
    Nicola : mijlocas
    nimeni : atacant

8)

Ai uitat sa ne treci si pe noi la jucatori fara experienta!!!!
    sintem gata de atac in orice moment dar avem un singur of…sa nu ne transfere la RRRRRRRRapid!

Cel mai bine ar fi unn schimb de jucatori cu Rapid, noi il dam pe Sile……. si ei au de ales pe cine vor :)

Viewing 15 posts - 256 through 270 (of 345 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004’ is closed to new replies.