Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 345 total)
  • Author
    rhcp
    Member

Va fi foarte greu in B, nu anticipez nimic, dar fara Dinita, Mazilu, Chihaia, Irimia, Maxim (in opinia mea cei mai buni), nu cred ca echipa va promova.

07Ex
    Keymaster

Eu cred ca si daca printr-o minune Dinita, Mazilu, Chihaia si Irimia vor continua sa joace la noi si in divizia B si vom face rezultate bune de promovat nu se pune problema daca nu sunt bani. In situatia actuala nu numai ca nu se stie daca ne vom putea baza pe jumatate (daca nu mai mult) din jucatori, dar vad ca se zvoneste ca Siman ar vrea sa plece, ca ne desfiintam, ca fuzionam cu un alt club. In conditiile asta nici nu se pune problema de promovare.

Anonymous
    Member

De-a lungul timpului Steaua ne-a adus mari prejudicii:
    -cazul hagi
    -cazul maxim
    -cazul dinita
    -etc

Radu Dobrin
    Member

da’ dar….le-am cam frecat ridichea de cite ori i-am prins 😆

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

da’ dar….le-am cam frecat ridichea de cite ori i-am prins 😆

Da si nu! Sa nu uitam totusi ca in afara de sezonul trecut cand i-am batut pe Steaua si acasa si in deplasare, deobicei ne cam bat ei si acasa si in Regie. Eu sunt de parere ca mai degraba le-o mai dam lui Dinamo din cand in cand decat Stelei.

Tavi
    Member

le e greu oricum la elefanti sa joace cu Sportul!

07Ex
    Keymaster

Stie cineva amanunte in legatura cu pregatirea echipei pentru noul sezon? Aici ma refer in special la meciuri de pregatire, training camp, eventual jucatorii cu care vom aborda noul sezon.

Ce se mai aude de plecari (sau veniri) la echipa. Pana acum am inteles ca doar Farmache s-a transferat la Farul si Dinita la Steaua. In rest ce mai e nou?

ultrasro
    Member

Altceva inca nu stim din pacate….

ultrasro
    Member

Asta era scris in “Gazela” Sporturilor!!!!

Tavi
    Member

aia n-au bani sa treaca strada …

😆 o fi urmare actiunii promotionale facuta de galerie la ultimul meci ?!

ion
    Member

Am citit primele vostre pareri despre aceasta scrisoare…intr-adevar omul face ce vrea pe banii lui…Cu o observatie …atit timp cit ceea ce face nu deranjeaza o comunitate(ceea ce cred ca noi sintem -la scara evident redusa ,dar sintem,existam).Daca Sportul era in A nu aveam nimic de spus sau macar daca vedeam ca retrogradarea sau mersul echipei nu era influentat de factori interni.D-aia m-am gindit ca trebuie sa spargem aceasta lipsa de comunicare dintre noi si echipa care e chiar caraghioasa…Noi discutam de ce se-ntimpla, vedem ca drobul de sare poate cadea ,repet -sintem capabili sa facem ceva,dar cind e vorba sa facem -pauza!Fiecare avem recunosc probleme personale dar daca stabilim cu 15 zile inainte ca ne intilnim sa facem cutare lucru cred ca putem sa o facem!Nu stiu daca vom reusi dar cred ca merita sa-ncercam!

Si acum scrisoarea promisa .Va rog adaugati repede ce doriti si spuneti exact ce ginditi (eu nu ma supar) si hai sa vedem cum o trimitem…

Dl Siman,

Odata cu retrogadarea echipei (retrogradare fortata de factori si interese extrasportive)suporterii echipei Sportul stud. au fost pe de o parte buimaciti cu tot felul de stiri care se bateau cap in cap iar pe de alta parte de la un timp despre echipa ,presa nu mai publica nimic.In aceasta situatie noi va rugam ca Dvs sau cineva din team-ul Dvs de coordonare a activitatii clubului de fotbal sa ne oferiti informatii credibile despre activitatea echipei ,obiectivul imediat in divizia B,cine va fi antrenor si ce jucatori vor pleca din lotul cu care s-a ajuns in B si deasemenea tot ceea ce credeti ca ar fi demn de semnalat despre echipa.
    In clipa de fata ,noi dorim sa ne organizam si sa ajutam echipa prin fortele si dupa puterile noastre si de aceea daca credeti ca va putem ajuta poate ar fi bine sa incercam sa stabilim o intilnire in care sa ne cunoastem personal si sa vedem ce putem face impreuna

Mesajul de incheiere il stabiliti voi ,va rog iar semnatura deasemenea!

FRATILOR LA TREABA!!!

Tavi
    Member

Excelent Ion! As mai adauga:

In ceea ce priveste numarul de suporteri suntem de divizia B sau mai rau dar aceasta DOAR ca numar. Ati preluat echipa in divizia B. Doriti sa ramaneti/ramanem aici sau ne putem gandi chiar si la cupe europene avand in vedere ca multe echipe cu lot inferior valoric Sportului au jucat in intersezon in UEFA Intertoto! Daca in locul lui Sanmartean erau vazuti ai nostri (Dinita, Paduret & co) de catre italieni ?!?

Respectand efortul dumneavoatra financiar, si nu numai, va considerati un patron de B sau mai rau sau putem sa visam din nou la divizia A sau mai bine?

dragos
    Member

scrisoarea (forma cadru + completarea lui tavi) “atinge” punctele de interes major.
    ESTE OK!!!!!

singurul amendament poate ar fi doar forma de adresare si anume:
    stimate domnule siman…….

in rest TOATE BUNE SI VOIE BUNA!!!!!!!

Anonymous
    Member

Scrisoarea e buna. Multa bafta baieti! Sper doar sa nu o desconsidere si sa trimita macar un raspuns.

PS. Ne vedem la meciul de acasa cu Rm Valcea.

Tavi
    Member

@Anonymous wrote:

Scrisoarea e buna. Multa bafta baieti! Sper doar sa nu o desconsidere si sa trimita macar un raspuns.

PS. Ne vedem la meciul de acasa cu Rm Valcea.

Multzumim domnule Siman!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 345 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004’ is closed to new replies.