Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 345 total)
  • Author
    ion
    Member

@Tavi wrote:

@Anonymous wrote:

Scrisoarea e buna. Multa bafta baieti! Sper doar sa nu o desconsidere si sa trimita macar un raspuns.

PS. Ne vedem la meciul de acasa cu Rm Valcea.

Multzumim domnule Siman!

Tavi n-am inteles !!!Te rog suna-ma 0723663046 sau da-mi telefonul tau sa te sun!!!
    In fine daca asta a fost raspunsul lui Siman sau al cuiva de la club atunci cu siguranta ca ne jignesc… Noi nu contam…Dar unde sinteti fratilor de nu intrati de loc pe forum?Chiar acum sinteti lipsa la apel ?

ion
    Member

mai avem un oaspete tot anonim ca adresa, pe sectiunea ALTE SPORTURI.
    Chiar nu se poate identifica de unde vine mesajul?Eu totusi cred ca e cineva de la club ,nu poate fi Siman…

Nu stiu daca acela a fost in mod deoebit raspunsul cuiva de la club, probabil a unei persoane care desconsidera ceea ce vor sa faca suporterii si parerile lor.
    In ceea ce priveste scrisoare sunt intr-u totul deacord cu ea si poate o sa doriti sa ne intalnim candva sa o finalizam si sa o trimitem persoanei careia ii este adresata scrisoarea. Repet continutul de idei este bun, dar cred ca daca ne-am intalni cu toti ar iesi ceva mai bun din aceasta scrisoare, nu de alceva dar nu avem cum sa semnam toti prin intermediul netului.

Ion cred ca este cineva caruia ii este rusine de numele lui :) Nu pune la suflet e multi … pe fata pamantului :) ca sunt sub 50.

Tavi
    Member

cei care semnam ne stim … cei care nu semneaza inseamna ca sunt de cealalta parte a baricadei … trist este ca exista intre noi o baricada …

domnule Siman chiar avem interese diferite?! Nu ne intereseaza oare binele acestei echipe pe toti?

rhcp
    Member

Bai fratilor, nu va ambalati asa usor, nu va scrie Siman sau altul din club, credeti ca aia au timp de forumuri pe net… 😉
    Nu stiu ce ati sarit asa, mesajul l-am scris eu, dar am uitat sa ma loghez (sorry) si chiar va felicitam pentru atitudine, doar ca sunt putin sceptic privind raspunsul.

Bafta in continuare!

07Ex
    Keymaster

Ovidiule, spui ca am jucat un amical cu National si am pierdut cu 2-0. Cand s-a jucat meciul asta, pe ce data? Sti mai multe amanunte referitoare la acest meci, eventual cine a jucat la noi, etc.?

ultrasro
    Member

Am sa incerc sa vorbesc cu cineva sa aflu detalii din amicalul cu Nationalul, dar…, dar se pare ca cele mai mari probleme sunt cu banii ce trebuie dati jucatorilor si statului!

Se pare ca 1.5 milioane de dolari catre stat (pentru ultimii 4 ani)
    si 150 000 usd catre jucatori. Nu stiu de unde o sa plateasca Siman atatia bani!

07Ex
    Keymaster

Am citit si eu prin ziare ca ar fi probleme mari cu datoriile la stat, dar problema nu este numai cu echipa noastra. Am inteles ca astia si-au bagat coada doar in afacerile celor 5 echipe Bucurestene si toate au probleme de genul asta. Probabil ca si celelalte echipe sunt in aceeasi situatie, nu?
    Sunt de acord ca Siman nu are de unde sa dea $1.5 milioane statului, dar cred ca nici celelalte cluburi nu au banii respectivi. Mai grav e faptul ca jucatorii nu sunt platiti si ca uite pleaca la alte echipe.

Din pacate asta este situatia si nu doar la noi. Problema se pune daca echipa va fi sau nu competitiva pentru Divizia B macar. Oricum Sportul Studentesc sunt singur ca va ajunge candva un mare nume in fotbal, sau macar sper.

Anonymous
    Member

In Prosport scrie ca pe 14 iulie a avut loc un amical intre echipele fc National si ai nostri si ca am pierdut cu 2-0.Nici un alt detaliu.

07Ex
    Keymaster

Ioane, scuze pentru mesajul intarziat insa am fost plecat din tara si nu am avut cum sa intru pe internet si sa citesc mesajele.
    Scrisoarea mi se pare foarte la obiect si nu cred ca as mai avea altceva de adaugat. Problema acum se pune cum facem sa-i trimitem scrisoarea lu’ Siman? Ce se mai aude cu asociatia suporterilor? Mai facem ceva sau nu?

Giani
    Member

Referitor la datoriile catre statul asta de rahat… Cluburilor bucurestene, prezentate ca mari infractori de catre toata presa asta de mare (imens, enorm, urias, titanic, universal) frantuzesc “merde”, sau mare kk pe limba limba noastra mioritica, li se imputa o evaziune fiscala comisa de angajati, adica de jucatori, care nu au declarat, ca oricare cetatean onest al tarii asteia de doi lei si la fel de multi bani (daca mai tineti minte din vremea lu’ ceashka, banul e sutimea de leu), veniturile globale obtinute in cursrul unui an fiscal.

Adica, daca ii platea clubul cu salariul minim pe excrocherie (pardon, economie), si aveau prime de 500 de para’ pe meci, saracutii “uitau” sa declare aceste prime, impozitabile, la autoritatea financiara teritoriala. Adica, pentru evaziunea fiscala deliberata a jucatorilor, sunt penalizate cluburile. Nu mai comentez faptul ca in tzara asta de mare “merde” sponsorizarea nu este facilitata in nici un fel. Si, ca sa trec peste faza cu fotbalul, ca reprezentant al unei unviersitati, reusisem sa obtin o finantare de 60 de mii de euro de la o firma, pentru achizitionarea unui echipament absolut vital, dar legislatia fiscala a impiedicat potentialul finantator sa ma ajute. Si pentru asta, in loc sa-mi termin doctoratul in trei luni, il voi termina poate in trei sau patru ani. Credeti ca finantarea unei echipe de fotbal functioneaza altfel????? Am dubii. Dar presa rromana, aservita pana la mai mult decat obedienta Partidului Unic, scrie numai ce este pe placul clapaugelor bembonicii de cornu’.

Si in conditiile astea, cum sa nu faci tot posibilul sa eludezi un sistem plin de “merde” pana peste nivelul chelilei dese a lu’ tov. gushsa, patron spiritual a lui pesede temeshvar, retrogradata din start dar salvata pe criterii poolitice?? De ce nu s-a dat publicitatii situatia financiara de la PSD Bacau sau Poli PSD Timisoara? Or fi fost aia curati dpdv fiscal… sictir! Sa-i creada mutu’ (nu jucatorul Nationalei, asta are alta jale… divort, partaj etc. din parea unei gioarse blonde).

Giani
    Member

@George Apostol wrote:

Nu stiu daca acela a fost in mod deoebit raspunsul cuiva de la club, probabil a unei persoane care desconsidera ceea ce vor sa faca suporterii si parerile lor.
    In ceea ce priveste scrisoare sunt intr-u totul deacord cu ea si poate o sa doriti sa ne intalnim candva sa o finalizam si sa o trimitem persoanei careia ii este adresata scrisoarea. Repet continutul de idei este bun, dar cred ca daca ne-am intalni cu toti ar iesi ceva mai bun din aceasta scrisoare, nu de alceva dar nu avem cum sa semnam toti prin intermediul netului.

Geroge, desi ne cunoastem de un sfert de veac aproape, m-ai dezamagit. Cum mama ma-sii sa fie cineva de la club, cand singurul care stie ca SS are o galerie e Dl. Cune. Restul sunt echidistanti cu ideea de suporter si cred ca notinuea asta se potriveste numai cu strigatura de amor, neaos romaneasca, cu care suporterii lui FC Porto il salutau pe portarul Benficai si suporterii lui ACe Milan (Nr. 04, aurolacii stiu de ce) il salutau pe portarul lui Juve. Mai pe romaneste, e vorba de celebra invitatie la examene orale pe care si-o faca asa-zisele mari galerii bucurestene, in mod rreciporc avanatajos (greseli de tipar intentionate).

07Ex
    Keymaster

Eu totusi nu cred ca cei de la club chiar nu stiu de existenta acestui site. In fond daca intri pe Google si dai un search “Sportul Studentesc” prima chestie este un link catre site-ul asta. Dar cine stie, poate ca cei de la club nu au acces la internet (!!!) sau daca au nu i-a interesat niciodata sa faca un search si sa caute ceva legat de echipa Sportul. 😉

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 345 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004’ is closed to new replies.