Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 345 total)
  • Author
    Giani
    Member

E diferenta dintre traditie si bolsevism. Hai sa nu ne comparam cu astia, ca ne descalificam. Nici o grija, bolsevicii vor disparea, traditia va ramane. Restul e gargara de politruci nesatisfacuti si de consumatori de “albitura” lipsiti de cel mai elementar neuron din zona parietala. Si cum ziicea Gabi la un moment dat, pe forumul de mizerie al proscrotului, suma coeficientilor de inteligenta dintr-o galerie este intotdeauna o constanta. Si de ce ne-ar durea tragedia a zece mii de suflatori in pungi, lipsiti de cotizatia saptamanala pentru portia de vodca data de oier??? Sa isi mai ia pileala si pe banii lor…

Giani
    Member

@97SiR wrote:

Eu totusi nu cred ca cei de la club chiar nu stiu de existenta acestui site. In fond daca intri pe Google si dai un search “Sportul Studentesc” prima chestie este un link catre site-ul asta. Dar cine stie, poate ca cei de la club nu au acces la internet (!!!) sau daca au nu i-a interesat niciodata sa faca un search si sa caute ceva legat de echipa Sportul. 😉

Uiti o conditie esentiala: ca la club sa existe conexiune pe net si sa existe si cineva care sa stie sa caute pe Google :-)). Ca veni vorba, in urma cu cinci ani, am gasit site-ul de pe xoom dand tot o cautare de genul asta, pe Altavista, dupa acel de pomina 1-1 cu aurolacii, acasa, dupa ce nu mai vazusem un punct de vreo zece etape. Jalea lor cea mare este ca tot http://www.sportulstudentesc.com este dat in presa ca pagina oficiala a clubului, desi e o pagina facuta de un suporter si ramane exclusiv a suporterilor, fiecare dintre noi avand o contributie mai mare sau mai mica. Ca site-ul oficial al clubului ramane in continuare o mareata fata morgana; a propos, mai traieste acea pagina???

Dar hai sa-i iert de toate pacatele pe cei ce ne mananca ficatii (vorba nulitatii de antrenor dezertor in groapa cu javre) si sa speram ca totul va fi bine, doar se zice ca doamna asta, numita speranta, moare ultima.

07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

a propos, mai traieste acea pagina???

Da, mai traieste. :) URL-ul este http://demo.webdev.ines.ro/sportul/site/ dar dupa cum puteti si voi vedea site-ul nu a mai fost modificat de la meciul cu Bistrita (din tur!!!) :)

Anonymous
    Member

Se pare ca suntem pe drumul cel bun si anul de divizia B il vom trece cu brio spre un nou sezon de A unde sa aratam o fata mult mai dura ca pana acum!

Tavi
    Member

Din cate am inteles a fost conditia pe care a pus-o Dan cand a luat echipa!

… sau nu am inteles eu exact ce ai vrut sa spui .. :?

dragos
    Member

cum este pe acolo (in grecia), ovidiule???
    te intreb ca peste cateva saptamani voi pleca din nou si eu…..

Tavi
    Member

au si ei gropi? 😆

Giani
    Member

@Tavi wrote:

au si ei gropi? 😆

Nici macar cratere :-). Au niste drumuri super!!! Lucreaza romanasii la ele, evident ca la negru, de nu-ti vine sa crezi.

Sunt curios sa vad chestia aia cu fata mai dura, ca pana acum au aratat ai nostri ca niste pui de gaina.

dragos
    Member

eu stiam de anul trecut, ca soselele grecilor sunt ok…….doar, am circulat pe ele…..s-a mai schimbat ceva???

Anonymous
    Member

Vremea excelenta, marea la FEL!
    Ieri am fost in Atena care arata ca la bombardament! Jumatate de oras este in reconstructie, strazi, metrou, autostrazi, cladiri si alte chestii. Aglomeratie ca la balamuc, sus pe Acropole simteai ca ti se scurge carnea de zapuseala ce era. Aspecte frumoase in capitala destule dar si multe mai aiurea ca la Bucuresti. Oricum este cel poluat oras din Europa. Au notiuni despre curatenie chiar mai volatile decat ale noastre in multe locuri, vezi modul in care stau carnea, pestele si ouale pe tarabe in piete de nu-mi venea sa cred.
    Semana mult cu hala Obor sau Matache din Bucurestiul nostru iubit.

Oricum toata tarta are autostrazile in reconstructie si extindere, se lucreaza in draci, vine olimpiada si vor sa fie bine pregatiti. Am uitatat de stadioane si sali de sport, se lucreaza si la astea in disperare.

Eu vineri vin in tara curios sa vad ce face Dan Petrescu la echipa!
    Forzza SPORTUL!

ATENTIE: cand am plecat din Bucuresti mi-a spus cineva sa iau apa minerala cu mine ca in Grecia este scumpa, l-am ascultat partial iar aici am descoperit ca un bax de apa minerala de 6 sticle este sub 1.5 euro. Adica cat un porumb copt sau un giros pita (similara kebabului turcesc de la noi).

Distractie si voua!

Ovidiu

dragos
    Member

anul trecut cand am ajuns pe acolo (intr-o statiune la poalele muntelui Olimp), am gasit apa minerala borsec si dorna la preturi de 1.5 – 2.00 EUR per sticla de 1,5 litri………insa, eu cumparam bere amstel, dab, stela artois de 0.5 litri la pret de 0.6 EURO /cutie.
    atena mi s-a parut si mie foarte mizerabila, insa corectitudinea grecilor este recunoscuta…….
    toate bune!!!!

ultrasro
    Member

Dinel Militionistul ii plateste contractul lui Paduret chiar daca acesta joaca decat din iarna la Craiova!

Oricum oferta de 30 000 usd ptr. Paduret este o magarie, mai bine Siman il da pe gratis!

Oricum fraier este cine e de acord, iar Dinel a inceput sa-mi fie mai antipatic decat CainezNetoiu!

In rest numai de bine, sa crape toti militienii din fotbalul romanesc!

Giani
    Member

Ovidu, hai sa fim un pic realisti! Dinel este un produs tipic al puterii neocomuniste, care s-a infiltrat in viata noastra cotidiana si crede ca poate orice daca a scos 45% in 2000. El tot spera, desi (in engleza, “despite”) stie ca nu are bani nici macar sa ii plateasca salariul lui Paduret pe juma’ de an, d’apai sa ii mai plateasca si o grila de transfer de 200k$, care oricum este subapreciata. Cica Padure nu ar vrea oricum la Cra…iova, unde i se ofera 30k$ pe an, si mi se pare corect… chiar si in B, in Regie, poate scoate mai mult de atat, mai ales dupa plecarea lui Dini.

Parerea mea este ca toti fraierii cocliti cred ca daca Sportul a retrogradat este acum o vaca buna de muls, din care se pot lua jucatori de valoare pe nimic. Sictir pe ma-sa, da’ in cimitir de ce nu cauta jucatori ieftini?

ultrasro
    Member

Mai vinde pe careva sau .?

Oricum cine il vrea trebuie sa plateasca 60.000$

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 345 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004’ is closed to new replies.