Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 345 total)
  • Author
    Tavi
    Member

… iar pe mine nu m-ar deranja sa sar dintr-un mijloc de transport in altul ci drumul de la statie la stadion … e 1 km si ceva pe jos … pe vremuri mergeam cu 44 (tramvaiul ala cu doua capete care intorcea din trei miscari ) care venea aproape de intrerea in Regie … dar atunci cand jucau Hagi, Nasu’ Coras … venea lume frate!!! Acum pentru cine sa mai puna RATB-ul linie?! Ar fi total nerentabil, nu?!

Recunosc ca am un punct de vedere cam lenes :)

Pantru Cazimir: harta RATB este pe site-ul primariei Municipiului Bucuresti … http://www.pmb.ro … e pe acolo un link cu diferite harti

Tavi
    Member

pacat de ei … ce-o fi cu Sabau … n-o fi plecat el degeaba…

dragos
    Member

ma bucur ca ai reusit sa vorbesti cu el….poate in viitor isi va face timp si pentru noi, ceilalti suporteri…….de cand a intrat in lumea fotbalului ar fi trebuit sa inteleaga relatia echipa-suporter-conducere……
    in ceea ce priveste investitia in echipa, daca i se pare din ce-in-ce mai greu, ar trebui sa lase echipa pe mana lu’ giovani (caci el suporta cantonamentele de la 2 cocosi, nu??? – asa scrie prin presa)….
    iar, despre problema suporterilor – este foarte simplu: cand echipa joaca
    si are INTENTII SERIOASE DE CLASARE PE LOCURI FRUNTASE (in div.A)
    atunci VOR VENI SI SUPORTERII, altfel…….nu mai punem la socoteala
    faptul ca de multi ani de zile, nimeni din conducerea clubului nu s-a mai ocupat de partea de publicitate a echipei (departamentul marketing ce face???), nici macar sa vanda diverse obiecte cu sigla clubului etc……
    PACAT !!!
    investitorii vin, pleaca, insa PUBLICITATEA si reclama clubului sucomba !!

dragos
    Member

pacat !!! insa, ramane un MARE DOMN !!! MARE BOIER – MARE CARACTER !!!

07Ex
    Keymaster

@Tavi wrote:

Pantru Cazimir: harta RATB este pe site-ul primariei Municipiului Bucuresti … http://www.pmb.ro … e pe acolo un link cu diferite harti

Am inteles. Asa se explica cum Giani stia toate traseele mijloacelor in comun.

@dragos wrote:

despre problema suporterilor – este foarte simplu: cand echipa joaca
    si are INTENTII SERIOASE DE CLASARE PE LOCURI FRUNTASE (in div.A)
    atunci VOR VENI SI SUPORTERII, altfel…….nu mai punem la socoteala
    faptul ca de multi ani de zile, nimeni din conducerea clubului nu s-a mai ocupat de partea de publicitate a echipei (departamentul marketing ce face???), nici macar sa vanda diverse obiecte cu sigla clubului etc……
    PACAT !!!

Pai asta ziceam si eu Dragos, daca echipa are intentii serioase sa joace si sa se bata la titlu (nu la retrogradare cum am facut-o noi 2 ani in divizia blAt) atunci vin si spectatorii. Tin minte ce bucurie a fost cand echipa a batut Cimentul Fieni (!!!) si a ramas in A acum un an. Lumea era atat de extaziata de parca ne calificasem in finala CCE.

Cat despre departamentul de marketing chiar ma intreb ce fac aia acolo. Cu ce se ocupa Tom Cristea de aproape 3 ani? Stie cineva?

Ultras
    Member

Conduce un Cielo (sponsorizare de la Omniasig) aferent functiei!

Daphix_
    Member

Am citit si eu ce ati scris… si fara pretentia de a fi cunoscator al subiectului, am sa imi dau si eu cu parerea!

Asadar, eu pe dl Siman nu il inteleg! Pai daca totul e asa negru… de ce s-a mai implicat la Sportul? De ce nu a investit in alte afaceri banii bagati in Sportul? Este el un fan asa de mare al SS ca tine echipa de dragul ei?
    Oricum o iei, tot conducerea a gresit! Mi se pare ABERANT sa iti pui probleme de genul “De ce numai 50 de suporteri”! Pai oare de ce? Daca lua ziarul anul trecut (cel putin) dupa fiecare etapa si citea despre Arad si Timisoara, vedea clar de ce la noi vin oameni si la Sportul nu! Uitati: UTA in prima etapa de la Cluj, a pierdut cu 4-0 😥 cu CFR-ul… am fost la meci, a jucat UTA, de nu a mai putut…. ! A doua etapa am avut acas cu CS Deva, am castigat cu 2-1 (abia) :? , dar au fost 1000-2000 de spectatori doar!!! De ce? Ptr. ca UTA nu a jucat nimic, pentru ca, conducerea a pus niste preturi la bilete exorbitante ptr div B., si mai sunt ele. :( Trebuie identificate problemele si apoi rezolvate!
    Eu de ce m-am dus la Poli AEK – Bihorul si sunt din Arad… ? Ptr ca am vrut sa vad un meci, o atmosfera! A meritat toti banii. Daca nu aveam ce sa vad… da! nu mergeam…
    Asadar, daca n-ai ce vedea… n-ai un scaun unde sa stai, sa bei un suc pe stadion… nu mergi! Poate doar daca esti fan adevarat al echipei, deci voi v-ati facut datoria.

Giani
    Member

De la fabrica de tigari la stadion faci exact 5 minute la pas normal. Din Crangasi sau Semanatoarea e mai greu. Oricum, nu e o distanta atat de mare incat sa alunge suporterii. Problema ramane situatia financiara a clubului si lipsa de performante a echipei.

Daphix_
    Member

… care ar fi? Care pare a fi cea mai puternica echipa de la voi din serie (nu raspundeti SS :D , inafara de SS 😆 ) ? In Cupa cu cine aveti miercuri?

Napoleon9
    Member

de-asta avem miercuri cu FCM Targoviste, fosta Chindia?!…

07Ex
    Keymaster

Parerea mea ca cele mai puternice echipe din serie in afara SS sunt Pandurii si Unirea.

ultrasro
    Member

Dar si intergaz nu e de neglijat

ManU
    Member

Chestiunea cu suporterii este imposibil de rezolvat atata timp cat suntem a 5 a echipa din Bucuresti. Eu m-am obisnuit cu gandul ca nu o sa se mai repete macar performantele anilor ’80. Pt ca nu sunt bani. Siman nu poate baga atatia bani incat sa ne betem la titlu, la campionat sau la un loc in UEFA. Campionatul romanesc nu poate suporta decat pe Steaua, Dinamo si Rapid. Uitati-va la ultimele campioane sau participante in UEFA. Eu ii multumesc lu’ Siman ca o pot vedea o data la doua saptamani fie si la 11. Sigur ca vreau mai mult. Dar mai mult cred ca s-ar putea numai daca nivelul de trai in Romania ar creste. Atunci ar mai fi loc si pt alte echipe.

07Ex
    Keymaster

ManU, ca si tine si eu ma cam tem ca noi nu vom mai ajunge niciodata sa avem performantele din anii ’80 asa cum nici alte echipe (precum Steaua) nu vor mai ajunge sa castige CCE.
    Din pacate este foarte adevarat ca fiind a 5-a echipa din Bucuresti si avand rezultate slabe nu ne avantajeaza deloc.

Tavi
    Member

… si Juventus poate pune probleme … important ca baietii sa nu se culce pe o ureche si trateze fiecare meci cu maxima seriozitate.

Am incredere in Dan Petrescu ca nu ii lasa sa lancezeasca. Astfel poate facem de anul asta o figura frumoasa in cupa Romaniei … asa la anul promovam si jucam si in UEFA!!!

Dar trebuie sa nu stea … Bursucul stie bine chestia asta … este de fapt o mare sansa si pentru el … are lot bun … daca realizeaza chestia asta in trei ani devine senator de drept la Nationala!

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 345 total)
  • The topic ‘Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004’ is closed to new replies.